Andrzej Lepper Samoobrona powiat łódzki

Nie w dół a w górę, nie słowem a czynem, razem zbudujemy Polskę,
- nowy ład społeczny, z miłości do ojczyzny, z szacunku dla człowieka.

Krzysztof Łysyganicz
Łódź
Błogosławieni, którzy cierpią
prześladowanie dla sprawiedliwości,
(Mt 5,10-12)
     
 
       


Kontakt
Samoobrona
Łódź

tel.biurowy 48 781 427 369
Biuro czynne
śr od 15,00 - 17,00
e-mail: lodz.samoobrona@vp.pl
 

Zapraszamy
na spotkania
dla członków spotkania obowiązkowe
Partia pierwszy poniedziałek
miesiąca o godz.1800 - 1845
Związek ZR pierwszy wtorek
miesiąca o godz.1800 - 1845
 

 


Partia Samoobrona
przewodniczący Rady Wojewódzkiej
w Łodzi
Krzysztof Łysyganicz
Krzysztof Łysyganicz
tel. 722 07 62 76


Z.Zaw.Rol. Samoobrona
przewodniczący Rady Wojewódzkiej
w Łodzi
Grzegorz Andrysiak
Grzegorz Andrysiak
tel. 502 41 09 19

pomoc techniczna
Ryszard Herbrich


 

 

Od 1.08.2005r. odwiedziło
nas już

gościDarmowe Liczniki dla Twoich stron! WWW.LICZ.PL

SAMOOBRONA RP Łódź
Dodaj do ulubionych !
 
Bezpłatne porady prawne
dla członków "Samoobrony"ostatnia aktualizacja: 25.V.2016
 

 
 
31.12.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoWszystkim Znajomy i Nieznajomym zdecydowanie lepszego 2016r.
Wiary i uporu w dążeniu do celu. Poszanowania i uszanowania drugiego człowieka, mimo że czasami, mamy chęć kopnąć Go w tylną część ciała.
I z przyjemnością stwierdzam - fajni jesteście.
Pozdrowionka i miłej zabawy.
A na rano, podobno najlepszy jest sok z kiszonej kapusty.

27.12.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoDobry pomysł

23 grudnia 2015r., z inicjatywy Wiceprezydenta miasta Łodzi pana Tomasza Treli, na Rynku Starego miasta, odbyła się Łódzka Wigilia. Co istotne, nie była to uroczystość kierunkowa; czyli dla uczniów, bezdomnych, samotnych i Bóg jeszcze wie dla kogo, a po prostu dla łodzian.

Jest prawdą, że szefowie Łódzkiej Samoobrony ( Grzegorz Andrysiak, Krzysztof Łysyganicz), odwiedzili Łódzkie spotkanie, aby ocenić formę, jak i atmosferę. I tutaj miłe zaskoczenie. To było spotkanie Łodzian - bez podziału. Może taka forma jest najbardziej pożądana, bo nie segreguje ludzi.24.12.2015
Grzegorz Andrysiak

Wieści z ŁódzkiegoW dniu 2015-12-22 09:26:01 użytkownik Grzegorz Andrysiak napisał:

Witam Cię Krzysiu,

uprzejmie proszę o zamieszczenie życzeń związkowych.

Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda
Każdy dom i każdego z nas,
Niechaj pięknie Bożonarodzeniowe święta
Niosą wszystkim Betlejemski blask

Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
oraz szczęśliwego nowego roku 2016
życzy w imieniu

Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona w Łodzi
Przewodniczący Rady Wojewódzkiej
Grzegorz Andrysiak

21.12.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoŻyczenia

Za parę dni Święta "Bożego Narodzenia". Błogosławieni, którzy nie upadli i ufają, że ich los może się zmienić. Ich osobisty, i naszej ukochanej ojczyzny, Polski jako zbiorowości - składającej się fantastycznych ludzi. Robimy sobie nawzajem krzywdę, bywamy uparci, złośliwi. Kieruje nami (czasami) pycha, zazdrość. To nie jest nasza wina. Nikt sobie nie uświadamia, że jest to pokłosie "Zaborów", kiedy nasza ojczyzna była w niewoli. Łatwo się kieruje narodem skłóconym, siebie nawzajem nienawidzącym. Pech w tym, że tym, co nami rządzili i rządzą - jest to na rękę, bo robią, co i jak chcą. Martwi mnie jedno, że brak nam jeszcze odwagi czy chęci, aby ten stan zmienić. Musimy zmienić nastawienie do siebie wzajemnie, stwórzmy monolit, siłę nie do pokonania. A fakt, że, jesteœmy jedną wielką rodziną, powiązaną więzami krwi - potwierdzają badania genetyczne populacji Polskiej.

I w tym już bardziej optymistycznym nastroju, życzę wszystkim Polakom i Polkom, błogosławionych "Świąt Bożego Narodzenia",
niech wspólna Kolacja Wigilijna będzie początkiem nowego, dobrego nastawienia do drugiego człowieka. A 2016r., musi przynieść dobre przemiany, bo jak nie, to Polski lud weźmie sprawy w swoje ręce i pogoni, kanciarzy, nieudaczników tam gdzie pieprz rośnie.

Jeszcze raz , Wesołych Świąt i Szczęśliwego 2016r Roku

Przewodniczący Rady Wojewódzkiej partii Samoobrona

Krzysztof Łysyganicz
21.12.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoBieda może wszystko

Lawinowo powiększa się grono osób pozostających bez pracy - nie z własnej woli. To tragiczna w skutkach sytuacja, nie tylko dla tych, którzy zostali pozbawieni środków do życia ale także dla ich najbliższych. Nie jest tajemnicą, że przejdą na garnuszek rodzin, zaczną nachodzić wszystkich których znają z prośbą o pożyczkę: mając świadomość, że oddadzą na "świętego nigdy".

Pech kołem się toczy. Co dalej: nadzieja, walka, próby poszukiwania pracy, pesymizm, beznadzieja, która przeistacza się w degradację. Brak środków do życia prowokuje do zachowań nie godnych, takich co do których Ci co tak czynią, sami mają negatywne nastawienie. Głód jest przerażajšcym stanem psycho- fizycznym. Niemoc zamąca umysł. Tworzą się sytuacje patologiczne, które wymiar sprawiedliwości traktuje z surową bezwzględnością. Przykłady niesie życie, nie będę ich przytaczał, bo łza się do oka ciśnie nad losem tych nieszczęśników. Zapełniajš cele więzienne, ukrywajš się w najdziwniejszych miejscach, są stałymi klientami komorników. Lekceważeni, pogardzani, klasyczni nieudacznicy: czy aby na pewno !!!. Nie - nie każdy ma zmysł kombinatora. To są najbardziej cenne jednostki, gotowe do pracy, zdyscyplinowane, sumienne. Na nich każde normalne państwo buduje swój dobrobyt. A u nas - kierunek śmietnik- marsz.

Światli politycy, nie zapatrzeni w siebie, dbają, troszczą się o maluczkich. O tym pisał i mówił Andrzej Lepper; "Każdy kto pozostaje bez pracy nie z własnej winy musi otrzymywać godny zasiłek, istotną pomoc od Państwa polskiego". Jedyna nadzieja, naprawy państwa to powrót naszej formacji do sejmu i senatu. Zwycięstwo i przejęcie władzy. A tych co byli i są dzisiaj u szczytu, przesuniemy na zasiłek, niech już niczego złego nie czynią.

Krzysztof Łysyganicz

21.12.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoHomo Homini Lupus

O czym tym razem napiszę bazując na łacińskim ponurym stwierdzeniu: "człowiek człowiekowi wilkiem". O polskiej rzeczywistości uwarunkowanej pośrednim, bądź bezpośrednim wpływem na nas samych sił zainteresowanych dezorganizacją stabilności jednostki, czy też całej struktury państwa. Przesłanką jest imperatyw - czynić zło, skutecznie dezorganizować przerzucając odpowiedzialność za stan faktyczny na naszą niedojrzałość do tworzenia struktur doskonałych. Subtelna to gra, trudna do udowodnienia, dlatego też musimy przyjąć jako pewnik, że niebezpieczeństwo jest i w miarę możliwości tworzyć system zaporowy.

Z powyższych przesłanek jasno wynika, dlaczego Samoobrona stała się celem frontalnego ataku, realizowanego wszelkimi siłami i środkami. Zdrowa tkanka oparła się wynaturzeniu. Skutecznie reagowała na patologię, przysparzając tym samym zmartwień dezorganizatorom. Pozbycie się Andrzeja Leppera i pozostałych z Sejmu i Senatu, otworzyło drogę do dalszej manipulacji na żywym organizmie, jakim jest jednostka i jego nadbudowa. Zły to znak dla stabilności państwa i jego suwerenności. Dalsze dyskredytowanie Andrzeja Leppera to ewidentny sygnał, że forpoczta nienawiści funkcjonuje nadal. Pozostaje nadzieja, że obudzimy się z dumnego ubóstwa, intelektualnego i patriotycznego. Wszak posiadamy kwantum możliwości.

Zło dobrem zwyciężaj. I tak będzie tym razem.

"Fata Viam Invenient " - a przeznaczenie znajdzie drogę

(-) Krzysztof Łysyganicz

20.12.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoW dniu 19.12.2015r., w miejscowości Goreń Duży , odbył się Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy ZZR Samoobrona. Przewodniczącym ponownie został Lech Kuropatwiński

a do Rady Krajowej weszli z naszego województwa: Grzegorz Andrysiak i Andrzej Urbaniak. Na zakończenie obrad uczestnicy zostali poczęstowani doskonałym obiadem.

wybory 2015 wybory 2015

15.12.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoRozpoczynamy marsz po Polskę.

Obywatel, nie może być dojną krową dla tych, co marnotrawią jego trud. Nie ważne, czy jesteś robotnikiem, przedsiębiorcą, rolnikiem. Wszyscy mamy poczucie, że jest coś nie tak. Sprawiedliwość jest jedną z cnót kardynalnych - o tym należy pamiętać. Wiara czyni cuda, ale w naszym przypadku, podparta jest zniecierpliwieniem społecznym: jak długo można z przymrużeniem oka, tolerować kpiny ze społeczeństwa.

Samoobrona, to nie tylko partia, czy związek zawodowy - to idea sprzeciwu obywatelskiego. Brak zgody na degradację. O tym mówił i o to zawsze walczy Andrzej Lepper. A wraz z nim tysiące działaczy w terenie - chwała im za to. Nie narzekać i nie czekać. To jest meritum sprawy. Kto to pojmie, ten będzie udziałowcem polskiego sukcesu.

Krzywa spadkowa trwa a czy będzie ?

19 grudnia br., ma się odbyć się zjazd Krajowy na którym wybrany zostanie nowy przewodniczący Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona. Zapewne wszyscy mają świadomość, że od nowego kapitana zależy czy statek pójdzie "cała naprzód", czy osiądzie na mieliźnie. Może się zdarzyć, że nie trafiony wybór doprowadzi do upadku, co już się niestety dzieje. To jest poważne zagrożenie. Tylko człowiek o wybitnej osobowości, twardym charakterze jest w stanie zapanować nad załogą i wziąć stery w swoje mocne ręce.

Wielu ma ochotę zostać tym pierwszym, nie uświadamiając sobie trudu, zaangażowania, tytanicznej pracy do wykonania. Co niektórzy powinni kandydować na sołtysa, a nie wodza poważnej organizacji. I tutaj czyha zagrożenie. Każdy powinien krytycznie oceniać swoje możliwości, a wielu z tych co pretenduje do roli pierwszego wykazuje "przerost ambicji nad możliwościami". Pokora i skromność jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Krzysztof Łysyganicz

15.12.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoNFZ - Czyli nic z tego nie będzie

Dbałość o życie i zdrowie obywateli to fundament bytu państwa. Nikt nie zaprzeczy, że tylko zdrowy człowiek jest w stanie wnieść kapitał w naszą zbiorowość, choćby w formie podatku od swojej pracy. Niestety natura stworzyła nas ułomnymi i od czasu do czasu, medycy mają z nami pełne ręce roboty. Coś szwankuje. Wymyślono system, który funkcjonuje według zasady; teoria sobie - praktyka sobie. Tego nie da się poprawić. Każda ingerencja, wprowadza dodatkowy chaos.

Nie będę uzasadniał swoich stwierdzeń, o tym każdy wie, słuchając choćby TV, czy czytając prasę czy też doświadczając na sobie. Należy przyznać się do porażki, a takie postępowanie nie przynosi ujmy. Kurczowe trzymanie się chorego systemu, nie tylko przynosi ujmę twórcom i realizatorom ale stanowi realne zagrożenie dla zdrowia i życia jednostki. Tutaj chodzi o nasze bezpieczeństwo i naszych najbliższych. Tego już za wiele.
Postawmy sprawę jasno, tego trupa nie da ożywić, a tym bardziej zreformować, bo końcowym bilansem są tragedie ludzkie. A tak, kończy się zaufanie do państwa i jego przedstawicieli.

Krzysztof Łysyganicz

14.12.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoZostań członkiem Samoobrony - kontynuatora celów i zadań Śp. Andrzeja Leppera

Nie bójcie się ludzi złych,
bójcie się ludzi obojętnych,
bo za ich milczącą zgodą dzieje się wszelka krzywda

My nie czekamy aż nas wdepczą w chodnik,
My nie czekamy aż nas wyrzucą na bruk.
My bronimy Siebie i Was. Ale im nas więcej, tym będziemy stanowić większą siłę.

Polskę trzeba zmienić !!!
Przywrócić godność Polakom.
Dość lęku i niepewności, co dalej z nami, z naszymi dziećmi.

Osoby z woj. Łódzkiego prosimy o kontakt bezpośrednio z Przewodniczącym Wojewódzkim,

Zapisy do Z Z R - pan Grzegorz Andrysiak tel 502 41 09 19
Zapisy do partii - pan Krzysztof Łysyganicz tel 722 07 62 76

Łodzianie mogą zgłaszać się bezpośrednio do naszego biura: w środy od 15,00

Łódź ul. Próchnika 1 lok 314 domofon 63

Zapytania na e-mail: lodz.samoobrona@vp.pl

Nie oddamy Polski Walkowerem !!!

14.12.2015
Grzegorz Andrysiak

Wieści z ŁódzkiegoZebranie Krajowe Sprawozdawczo - Wyborcze
Związku Zawodowego Rolnictwa " Samoobrona "


W dniu 19.12.2015r., w miejscowości Goleń Duży/ Kowala, woj. Kujawsko - Pomorskie.
Godzina rozpoczęcia 11,00
miejsce :szkoła - dla ułatwienia dodam pomalowana na zielono.

Przypominam delegatom z woj Łódzkiego o obowiązkowym uczestnictwie.

Przewodniczący Rady Wojewódzkiej
Grzegorz Andrysiak

11.12.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoBliżej prawdy - przemyślenia

Przeglądając strony internetowe portali zajmujących się politykš, trafiam na różne charakterystyki Samoobrony. Jedni przypisują nam socjalizm w czystej postaci, drudzy kierują nas ku skrajnej prawicy a jeszcze inni narodowcom. Faktycznie, analizując czy to wypowiedzi, czy tezy programowe, w oderwaniu do całości, można dojść do jakże mylnych wniosków.

Punktem wyjścia do skutecznego określenia Samoobrony na mapie politycznej Polski winny być słowa - hasła; człowiek, rodzina, praca, godne życie. Do tego należy dodać wypowiedzi Andrzeja Leppera powtarzane za Janem Pawłem, że kapitalizm nie jest optymalnym rozwiązaniem dla ludzkości. I tu tkwi tajemnica.

Jest prawdą, że Andrzej Lepper oparł całą swoją działalność polityczną na społecznej nauce kościoła. Był wiernym i oddanym katolikiem a dwie Encykliki; Rerum Nowarum i Centesimus Annus to prawdziwy fundament wiedzy - kim była i jest Samoobrona. Nie jest tajemnicš, że to one ukształtowały poglšdy A. Leppera a zarazem wyprofilowały kierunki działań. W Samoobronie jest wszystko: umiłowanie drugiego człowieka, patriotyzm, niechęć do blagierów, poszanowanie dorobku narodowego, żywa reakcja na wszelką krzywdę i zło czynione choćby z chęci zysku.

Należało by się zastanowić czy nie czas przypisać Samoobronie właściwego określenia zanim zrobią to inni a być może błędnie. Śmiem twierdzić że najbardziej adekwatne było by ujęcie Samoobrony jako Lewicy Katolickiej. Ani w lewo ani w prawo.

Krzysztof Łysyganicz

19.11.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoProśba

Osoby, które wsparły nas w kłopotach lokalowych i dokonały wpłaty - prosimy o info do Grzegorza Andrysiaka tel 502 410 919

I oczywiście serdecznie dziękujemy.

16.11.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoInformacja - Pilne

I niestety, życie nie szczędzi ( jak zawsze) problemów. Tym razem mamy kłopot z lokalem w Łodzi czyli biurem Wojewódzkim. Istnieje możliwość, że będziemy się spotykać w parku. Najbardziej szkoda tych, co przychodzą do nas z prośbą o pomoc, poradę, interwencję. Mamy dość duże zadłużenie. My nie mamy dotacji z budżetu, próbujemy się utrzymać ze składek, a z tym różnie bywa. Nasi ludzie są biedni i mają dylemat; kupić coś do jedzenia czy zapłacić składkę.

I prośba do naszych członków i sympatyków o wpłaty. Podajemy nasze indywidualne konto w Administracji i adres;

Administracja Nieruchomościami Łódź-Śródmieście "Nowe Miasto"
ul. Piotrkowska 17 90-400 Łódź nr konta 20248010125962010000047054

Może się uda i przetrwamy, dzięki Wam. Kontakt do kolegi zajmującego się tym problemem:

Grzegorz Andrysiak tel 502 410 919

Z góry serdecznie dziękujemy, czyli Bóg zapłać.

14.11.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoStanowisko w związku z ludobójstwem we Francji.

Na zwołanym w trybie pilnym w dniu dzisiejszym ( 14.11.2015r.), Zarządzie partii Samoobrony w Łodzi, przyjęto następujące stanowiska,

Należy jasno stwierdzić, że nie są to akty pospolitego terroru, a planowe ludobójstwo europejczyków o odmiennej kulturze i wyznaniach.

Rządy wszystkich Europejskich krajów powinny podjąć radykalne kroki w celu zabezpieczenia niewinnych obywateli przed zwyrodnialcami: w tym rozważyć wprowadzenie w trybie pilnym obozów internowania.

A także podjąć skuteczne akcje zbrojne, na terenie tego zbrodniczego tworu, który się zwie Państwem Islamskim.

Wzywa się wszystkich Europejczyków do czujności i informowania służb bezpieczeństwa o wszelkich podejrzanych działaniach lub osobach innego pochodzenia, a nie wzbudzających zaufania swoim zachowaniem

Każdy Europejczyk który pomaga tym bandytom, zasługuje na pogardę i pobyt przez resztę życia w więzieniu.

Straszenie obywateli karami za wypowiadanie własnych obaw, jest także zbrodnią, bo próbuje się nas pozbawić prawa do obrony. Niech Ci, co mają nas chronić zajmą się tamtymi, a nie zawracają sobie głowy pierdołami.

Zarząd Łódzki składa wyrazy współczucia, Narodowi Francuskiemu, solidaryzując się z rodzinami zabitych i rannych, w tym także zamordowanych z zimną krwią Rosjanach wracających z Egiptu.

Za Zarząd
Przewodniczący

Krzysztof Łysyganicz

12.11.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego11 listopad w Łodzi

W strugach deszczu odbyły się uroczystości Święta Narodowego w tym: złożenie wiązanek kwiatów przed grobem "Nieznanego Żołnierza" Oczywiście Samoobrona, jak co roku, uczestniczy w tym niezwykle ważnym dla środowisk patriotycznych akcie. Chwała bohaterom, chwała wszystkim tym, dla których 11 listopad, nie jest obowiązkiem służbowym, a koniecznością wynikającą z umiłowania ojczyzny. Łódzką Samoobronę reprezentowali: Grzegorz Andrysiak, Henryk Brewiński wraz z małżonką, Krzysztof Łysyganicz.

11 listopada 2015

8.11.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoWarszawa 8.11.2015r.

Właśnie w tym dniu odbyło się spotkanie Prezydium partii i ZZR w Warszawie.. Celem było, między innymi, omówienie wyników wyborów do Sejmu i Senatu. Pan Krzysztof Łysyganicz bardzo krytycznie, ocenił nie tylko końcowy wynik, ale stan ogólny organizacji. Stwierdził, że jest to katastrofa i Przewodniczący jak i Prezydium, powinno poddać się ocenie na Nadzwyczajnym Zjeździe Wyborczym. Koniecznością wydają się zmiany podkreślił w konkluzji. Z woj. Łódzkiego uczestniczyli: Grzegorz Andrysiak, Andrzej Szymański, Andrzej Urbaniak, Krzysztof Łysyganicz.

28.10.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoPodziękowanie

Wszystkim tym, którzy uczestniczyli w kampanii wyborczej "Samoobrony", pragnę w tej formie podziękować. Dziękuję również mieszkańcom naszego województwa łódzkiego, którzy oddali głos na naszych kandydatów. Nasz czas jeszcze przyjdzie. Wierzę, że powstaniemy jak Feniks z popiołów, bo Samoobrona to idea sprzeciwu, wyrażająca się brakiem zgody na degradację Państwa i Obywatela.

Przewodniczący Rady Wojewódzkiej
Krzysztof ŁysyganiczGrzegorz Andrysiak - dziękuje

Jako kandydata na Senatora w okręgu nr 27, poparło mnie 8580 osób. Jest mi niezmiernie miło, że tak wielu, widziało we mnie godnego reprezentanta ziemi łódzkiej. Dziękuję także tym wszystkim, którzy pomagali w w zbiórce podpisów, plakatowaniu, itd.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Grzegorz Andrysiak

21.10.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoTo dla Polski i Polaków

Grzegorz Andrysiak kandydat na Senatora w okręgu nr 27, jest w pełni zaangażowany w swoją kampanię wyborczą. Odwiedza wsie, miasta i miasteczka: choćby takie jak: Sieradz, Pajęczno, Zduńska Wola, Działoszyn, Wieruszów, Wieluń. Klei plakaty, rozdaje ulotki, rozmawia z mieszkańcami. Dzielnie wtóruje mu w drodze do sukcesu pan Krzysztof Łysyganicz.

Jak stwierdził Grzegorz Andrysiak jego osobisty sukces, będzie sukcesem Samoobrony i wartości które pielęgnował Andrzej Lepper. W trakcie rozmów z mieszkańcami spotyka się, nie tylko z sympatią, ale według opinii rozmówców, Samoobrona jest ostatnią deską ratunku, przed zepchnięciem naszej ojczyzny na dno niebytu.

wybory 2015 wybory 2015

11.10.2015

Wieści z Łódzkiego

Szanowni Państwo,
Jestem kandydatem na senatora Rzeczypospolitej Polskiej
w 27 Okręgu Wyborczym.


Urodziłem i wychowałem się w Sieradzu. Ukończyłem jedno z najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu oraz Wydział Chemii Spożywczej na Politechnice Łódzkiej uzyskujšc tytuł mgr inż. chemii.

Studia podyplomowe w zakresie: prawo dla inżynierów, nanotechnologie, prawo spółek handlowych i pierwszą w Polsce międzynarodowš szkołę dla menedżerów.

W latach 90 byłem aktywnym działaczem jawnej i zdelegalizowanej Solidarności.

Mój dziadek walczył w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku i był Piłsudczykiem, a później żołnierzem Armii Krajowej w okresie II wojny światowej.
Za patriotyczną postawę dziadka ojciec mój odbywał zasadniczą służbę wojskowš w batalionach górniczych.

Obecnie jestem przewodniczącym ZZR "Samoobrona" województwa łódzkiego oraz członkiem Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Łodzi, która opiniuje i zatwierdza programy nauczania dla szkół średnich. Posiadam duże doświadczenie zawodowe w sferze przemysłu spożywczego, w którym pełniłem funkcje od brygadzisty do dyrektora.

Aktywnie uczestniczyłem w minionych protestach rolniczych na terenie województwa oraz w manifestacji przeciwko imigrantom.

Szanowni Państwo, prawo wybierania do Senatu RP jest jednym z najważniejszych praw obywatelskich. Od tego, kto będzie zasiadał w Senacie zależy jakość stanowionego prawa, które będzie obowiązywało nas wszystkich.

Dlatego potrzebna jest wiedza, doświadczenie i kompetencje.
Będę konsultował z Państwem wszystkie ważne głosowania.

Ja te warunki spełniam i przyrzekam, że będę ponad podziałami społecznymi i politycznymi, aby godnie reprezentować

Was, wyborców w Senacie.Kandydat do Sejmu Okręg nr 11 pozycja na liście 1
Andrzej Urbaniak

URBANIAK ANDRZEJ - lat 59, mieszkaniec województwa łódzkiego, Osjaków, powiat Wieluński. Z wykształcenia technik budownictwa ogólnego. Prowadzi dużą firmę budowlaną. Członek Zarządu wojewódzkiego, Rady Krajowej i prezydium partii Samoobrona, z którą jest związany od początku istnienia.

Należał do grona bliskich współpracowników Andrzeja Leppera. Wraz z nim organizował protesty w trudnych dla Polski i Polaków chwilach. Jego pracę docenił Minister Rolnictwa nadając Odznakę " Zasłużony dla Rolnictwa". Rekomendujemy Pana Andrzeja, bo jest gwarantem uczciwości i solidności - dla niego Polska i Polacy - i ich pomyślność stanowi cel osobisty.

7.10.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoZmiany Personalne w partii woj. Łódzkiego - Info z dnia 7.10.2015r.

1/ Pan Paweł Urbanek przestał pełnić funkcję przewodniczącego powiatu Brzezińskiego.

2/ Pan Stanisław Sikora przestał pełnić funkcję przewodniczącego powiatu Bełchatowskiego.

3/ Przewodniczącym powiatu Bełchatowskiego został pan Marcin Para

4/ Przewodniczącym koła miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim został pan Tadeusz Ligaj

5/ Przewodniczącym powiatu Opoczyńskiego został pan Stanisław Stępień

3.10.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoŚwiatowy Dzień Zwierząt

W dniu 4.10.2015r., w miejscowości Kalonka, odbyła się msza w intencji dobrego traktowania zwierząt. Po mszy, zwierzęta zostały poświęcone. Inicjatorem tego typu uroczystości w naszym województwie, jest Pani Prezes stowarzyszenia "Schronisko" i na jej osobiste zaproszenie uczestniczyli przedstawiciele Samoobrony w osobach: Krzysztof Łysyganicz i Grzegorz Andrysiak - nasz kandydat na Senatora w okręgu nr 27.

Samoobronie leży na sercu dobre traktowanie zwierząt, z czym różnie bywa na wsi. Dlatego też, w najbliższym czasie rozpoczniemy akcje uświadamiające, że zwierzaki też czują, rozumieją i mają emocje, a złe traktowanie, to czyste bestialstwo.

3.10.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoOkręg Nr. 11 - kandydaci do sejmu

Nr na liście Imię Nazwisko Zawód Miejsce zamieszkania Przynależność do partii politycznej bądź poparcie
1 Andrzej URBANIAK technik budowlany Osjaków Członek partii "Samoobrona"
2 Genowefa Helena MIŁEK rolnik Kamionka Członek partii "Samoobrona"
3 Jerzy Marek PRZESPOLEWSKI technik mechanik Pęczniew Członek partii "Samoobrona"
4 Józef KAŹMIERSKI technik rolnik Konopnica Członek partii "Samoobrona"
5 Elżbieta Małgorzata ŁOJKO nauczyciel Głogów Członek partii "Samoobrona"
6 Magdalena Maria KUŹNIK inżynier budowlany Skrzynno Członek partii "Samoobrona"
7 Czesław Kazimierz GAWLIK inżynier rolnik Poźdżenice Członek partii "Samoobrona"
8 Honorata WIEDEŃSKA technik rolnik Rudzisko Członek partii "Samoobrona"
9 Lesław Marek KUBIAK technik mechanik Głogów Członek partii "Samoobrona"
10 Kazimierz ZAKRĘTA ekonomista Sieradz Członek partii "Samoobrona"
11 Julita Katarzyna WRÓBEL socjolog Bełchatów Nie należy do partii politycznej poparcie "Samoobrona"
12 Janusz Ireneusz RATAJCZYK technik mechanik Łódź Członek partii "Samoobrona"
13 Justyna Bogumiła BORECKA technik ekonomista Zabrze Nie należy do partii politycznej poparcie "Samoobrona"
14 Jakub WÓJCIK dekarz Łowicz Nie należy do partii politycznej poparcie "Samoobrona"
15 Henryk Bogdan WIĘCKOWSKI inżynier elektryk Łódź Nie należy do partii politycznej poparcie "Samoobrona"
16 Ewa Helena GOŁĘBIOWSKA szwaczka Łódź Nie należy do partii politycznej poparcie "Samoobrona"
17 Grzegorz Jan BOLIMOWSKI elektromechanik urządzeń chłodniczych Reczyce Nie należy do partii politycznej poparcie "Samoobrona"
18 Robert Ryszard KOPROWSKI technik budowlany Łowicz Nie należy do partii politycznej poparcie "Samoobrona"
19 Jarosław Mikołaj WAŚKIEWICZ technik budowlany Łowicz Nie należy do partii politycznej poparcie "Samoobrona"
20 Piotr Krzysztof PIŁATOWSKI student Mrówna Członek partii "Samoobrona"
21 Marlena SZYMAŃSKA administratywista Skórzewa Nie należy do partii politycznej poparcie "Samoobrona"

1.10.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

W Łodzi w dniach 28-29 wrzesień br., odbyło się

"VIII Europejskie Forum Gospodarcze"

Z ramienia Samoobrony uczestniczyli:

Przewodniczący Rady Wojewódzkiej :
ZZR Pan Grzegorz Andrysiak, partii Pan Krzysztof Łysyganicz.

30.09.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

Wyjaśnienie

W związku z licznymi zapytaniami jak i plotkami co się stało, że w Łodzi nie zarejestrowano kandydatów do Sejmu wyjaśniam, że nie otrzymaliśmy stosownego upoważnienia do rejestracji list.

W dniu 21.08.br., tj w piątek zwołano extra zebranie w Warszawie. Sądziłem, że otrzymamy upoważnienia. Na pytanie jak wygląda sytuacja w zbieraniu podpisów wyjaśniłem, że idzie bardzo trudno i może być sytuacja, że rejestracja nastąpi 15.09 br., przed godziną 12,00.

Następnie na spotkaniu w Kutnie w dniu 5.09.br., również nie otrzymywaliśmy pełnomocnictw.

Na moje pytanie dlaczego, otrzymałem odpowiedź, że rejestracji dokona pan X, dodam, nie związany z Samoobroną i on otrzyma pełnomocnictwo i jak stwierdzono, ma już zebrane podpisy.

I wystawi swoją listę. Fakt ten wzbudził moje zdziwienie i oburzenie, bo sądziłem, że Samoobrona jest tylko jedna.

W niedzielę dnia następnego, wielokrotnie dzwoniłem do osoby decyzyjnej i w końcu usłyszałem, że mam przyjechać w poniedziałek ( 7.09.2015r.) i dostanę upoważnienie do rejestracji Senatorów.

Tak też się stało: otrzymaliśmy upoważnienie do rejestracji kandydatów do Senatu. Wobec zaistniałej sytuacji dalsze zbieranie podpisów uznałem za nie zasadne.

Reasumując: Dokonaliśmy rejestracji w Łodzi dwóch kandydatów do Senatu i oczekiwałem, rejestracji przez wskazaną osobę list do Sejmu, co niestety nie nastąpiło.

Nie będę w tej formie komentował zdarzeń, przytaczam tylko fakty, a wniosku pozostawiam czytającym.

Łysyganicz

28.09.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

Protest przeciw nielegalnym emigrantom

Samoobrona - Łódź dołączyła do protestu zorganizowanego przez "Młodzież Wszechpolską". Chwała im za to, że mają odwagę bronić ojczyznę przed niekontrolowanym najazdem.

Andrzej Lepper Andrzej Lepper
Andrzej Lepper Andrzej Lepper
Andrzej Lepper Andrzej Lepper

21.09.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

Kandydat do Sejmu Okręg nr 11 pozycja na liście 1Andrzej Urbaniak

URBANIAK ANDRZEJ - lat 59, mieszkaniec województwa łódzkiego, Osjaków, powiat Wieluński. Z wykształcenia technik budownictwa ogólnego. Prowadzi dużą firmę budowlaną. Członek Zarządu wojewódzkiego, Rady Krajowej i prezydium partii Samoobrona, z którą jest związany od początku istnienia.

Należał do grona bliskich współpracowników Andrzeja Leppera. Wraz z nim organizował protesty w trudnych dla Polski i Polaków chwilach. Jego pracę docenił Minister Rolnictwa nadając Odznakę " Zasłużony dla Rolnictwa". Rekomendujemy Pana Andrzeja, bo jest gwarantem uczciwości i solidności - dla niego Polska i Polacy - i ich pomyślność stanowi cel osobisty.

21.09.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoInformacja
Wybory 2015 r. - Mimo starań nie wszystko się udało.

Informujemy że, z list Samoobrony w zbliżających się wyborach startują następujące osoby z naszego województwa,

Do Sejmu
okręg nr 11 Andrzej Urbaniak

Do Senatu
Okręg nr 24 Piotr Wiktor Misztal
Okręg nr 27 Grzegorz Witold Andrysiak

2/ W okręgu nr 23 i 28 ( do Senatu) zgłosiliśmy kandydatów, niestety komisja część list podpisów uznała za wadliwe - złożyliśmy odwołanie do PKW

3/ W pozostałych okręgach do Sejmu i Senatu nie udało się zebrać wystarczającej liczby podpisów.

Andrzej Lepper Andrzej Lepper
Andrzej Lepper Andrzej Lepper
Andrzej Lepper  

29.08.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego
UWAGA

Osoby zainteresowane
pomocą w zbieraniu podpisów w woj. Łódzkim

proszone są o zgłaszanie się do

naszego biura w Łodzi. Dni robocze od 15,00 - 17,00.
Łódź ul. Próchnika 1 lok 314 domofon 63.

Osoby z naszego województwa zgłaszają się do Przewodniczących danego powiatu. Wykaz w zakładce nasi w terenie.Polecamy

Kto zamordował Andrzeja Leppera - Zbigniew Stonoga ujawnia szokujące informacje

Pozorny kryzys uchodźców

Apel do Obywateli RP (kryzys imigracyjny,Wybory do sejmu)

Łódź: prezydent miasta próbowała zablokować marsz


18.08.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego
17.08.2015
Wpłaty (przelewy bankowe) na kampanię wyborczą kandydaci mogą dokonywać na rachunek FUNDUSZU WYBORCZEGO partii.

Nr rachunku FUNDUSZ WYBORCZY SAMOOBRONA
Bank Meritum Warszawa
Nr: 12 1300 0000 2076 4014 9637 0001

Jednocześnie kandydaci mogą dokonywać wpłat na konto partii
Nr: 33 1300 1036 2006 4014 9637 0001

Wpłaty od kandydatów mogą być dokonywane jedynie przez osoby fizyczne czekiem , przelewem, kartą płatniczą do dnia 23 PAŹDZIERNIKA 2015 r.

ZABRANIA SIĘ PRZYJMOWANIA ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH OD FIRM!!!!,
NIE MOŻNA WPŁACAĆ PIENIĘDZY PRZEKAZEM POCZTOWYM!!!!!
NIE MOŻNA WPŁACAĆ GOTÓWKI W BANKU!!!

KAŻDY KANDYDAT, KTÓRY CHCE WYKONAĆ MATERIAŁY WYBORCZE MUSI MIEĆ UPOWAŻNIENIE OD PEŁNOMOCNIKA FINANSOWEGO!!!!

Usługi wykonane bez upoważnienia pełnomocnika nie będą akceptowane przez komitet a faktury za w/w usługi będą odsyłane bez zapłaty.

Wszystkie faktury, rachunki musza być brane na :

KOMITET WYBORCZY SAMOOBRONA
Al. Jerozolimskie 11/19 lok.14
00 - 508 Warszawa

16.08.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego
Wojewódzki Sztab Wyborczy - Komunikat

W związku z trwającymi przygotowaniami do wyborów powołuję Wojewódzki Sztab Wyborczy oraz sztaby okręgowe. Szefowie okręgów automatem wchodzą w skład W.SZ.W.

Sejm

Okręg Wyborczy nr 9 odpowiedzialny Grzegorz Andrysiak - Łódź.
z - ca Agnieszka Kubiak - Łódź
Henryk Brewiński - Łódź

Okręg Wyborczy nr 10 odpowiedzialny Kazimierz Babczyński - Piotrków Tryb.
z- ca Marcin Para - Bełchatów

Okręg Wyborczy nr 11 odpowiedzialny Andrzej Urbaniak
z -ca Jerzy Przspolewski - Poddębice
Włodzimierz Sut - Wieruszów
Piasecki Włodzimierz - Sieradz

Szefowie okregów są również odpowiedzialni za okręgi do Senatu zgodnie z układem terytorialnym.

K Łysyganicz

15.08.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego
Obwodowe Komisje Wyborcze (25 październik)
Osoby zainteresowane
odpłatną pracą w Komisjach

proszone są o zgłaszanie się do

naszego biura w Łodzi. Dni robocze od 15,00 - 17,00.
Łódź ul. Próchnika 1 lok 314 domofon 63.

Osoby z naszego województwa zgłaszają się do Przewodniczących danego powiatu. Wykaz w zakładce nasi w terenie.


15.08.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego
Msza za Andrzeja Leppera

W dniu 14 maja br., w miejscowości Wróblew woj. Łódzkie, odbyła się msza w intencji tragicznie zmarłego Andrzeja Leppera. Uczestniczyły delegacje z powiatów woj. Łódzkiego oraz Przewodniczący Lech Kuropatwiński. Po mszy uczestnicy spotkali się w miejscowej OSP, aby porozmawiać o przygotowaniach do zbliżającej się kampanii wyborczej.

Andrzej Lepper Andrzej Lepper
Andrzej Lepper Andrzej Lepper
Andrzej Lepper Andrzej Lepper

13.08.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego
Współpraca

Samoobrona podejmuje wszelkie działania aby konsolidować ruchy patriotyczne. Takim przykładem jest spotkanie w jednej z Łódzkich restauracji z przedstawicielami Sejmików Prawosławnych. Jest to organizacja ogólnopolska a na polecenie szefa partii uczestniczył w rozmowach Grzegorz Andrysiak.

10.08.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

Marsz pamięci Andrzeja Leppera

9 sierpnia w Warszawie, członkowie Samoobrony ( i nie tylko), upamiętnili pamięć po legendarnym przywódcy Andrzeju Lepperze. Marsz rozpoczął się pod Sejmem, a zakończył pod tablicą pamiątkową. Uczestniczyła w nim liczna delegacja z woj. Łódzkiego, między innymi: Przewodniczący powiatu Kutnowskiego Andrzej Szymański, Przewodniczący powiatu Wieluńskiego Andrzej Urbaniak, Przewodniczący powiatu Wieruszowskiego Włodzimierz Sut, Przewodniczący Rady Wojewódzkiej ZZR Grzegorz Andrysiak, Przewodniczący Rady Wojewódzkiej partii Krzysztof Łysyganicz.

Andrzej Lepper Andrzej Lepper
Andrzej Lepper Andrzej Lepper
Andrzej Lepper  

5.08.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoMarsz Pamięci Andrzeja Leppera

W dniu 9 sierpnia o godzinie 12,00 spotykamy się pod Sejmem. I idziemy pod tablicę upamiętniającą Bohatera Narodowego Andrzeja Leppera.

Zapraszam wszystkich.


Andrzej Lepper


Msza żałobna pamięci Andrzeja Leppera

W dniu 14 sierpnia 2015r.,( piątek), w miejscowości Wróblew ( powiat Sieradzki, woj Łódzkie) w miejscowym kościele odprawiona zostanie msza pamięci Andrzeja Leppera. Spotykamy się przed OSP o godzinie 16,30. Następnie pochodem idziemy do kościoła.

Zapraszam wszystkich.

30.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

UWAGA - WAŻNE

Obwodowe Komisje Referendalne (6 wrzesień) i Wyborcze (25 październik)
Osoby zainteresowane


odpłatną pracą w Komisjach

proszone są o zgłaszanie się do

naszego biura w Łodzi. Dni robocze od 15,00 - 17,00.
Łódź ul. Próchnika 1 lok 314 domofon 63.

Osoby z naszego województwa zgłaszają się do Przewodniczących danego powiatu. Wykaz w zakładce nasi w terenie.


28.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoWażne

W związku z przygotowaniami do kampanii Wyborczej informujemy,

że biuro w Łodzi, ( ul. Próchnika 1 lok 314 , domofon 63), czynne jest codziennie:
w dni robocze od 15,00 - 17,00.

27.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

Obwodowe Komisje Referendalne (6 wrzesień) i Wyborcze (25 październik)
Osoby zainteresowane odpłatną pracą w Komisjach proszone są o zgłaszanie się do naszego biura w Łodzi. Dni robocze od 15,00 - 17,00.
Łódź ul. Próchnika 1 lok 314 domofon 63.
Osoby z naszego województwa zgłaszają się do Przewodniczących danego powiatu. Wykaz w zakładce nasi w terenie.

Kalendarz wyborczy

do dnia 5 września 2015 r
zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej:
- przez organ partii politycznej o utworzeniu komitetu wyborczego,
- przez pełnomocnika wyborczego o utworzeniu koalicyjnego komitetu wyborczego lub o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców

do dnia 7 września 2015 r.
- powołanie okręgowych komisji wyborczych

do dnia 15 września 2015 r. do godz. 24:00
- zgłaszanie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów w celu zarejestrowania

do dnia 20 września 2015 r.
- utworzenie obwodów głosowania w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych, domach studenckich i zespołach tych domów oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów

do dnia 25 września 2015 r.
- podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także o możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika
- zgłaszanie przez armatorów wniosków o utworzenie obwodów głosowania na polskich statkach morskich

do dnia 2 października 2015 r.
- zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych

do dnia 4 października 2015 r.
- powołanie przez wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) obwodowych komisji wyborczych;
- podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o siedzibach obwodowych komisji wyborczych właściwych dla głosowania korespondencyjnego;
- sporządzenie spisów wyborców przez gminy

od dnia 4 października 2015 r.- do dnia 11 października 2015 r.
- składanie przez żołnierzy pełniących zasadniczą lub okresową służbę wojskową oraz pełniących służbę w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych lub odbywających ćwiczenia i przeszkolenie wojskowe, a także ratowników odbywających zasadniczą służbę wojskową w obronie cywilnej poza miejscem stałego zamieszkania oraz policjantów z jednostek skoszarowanych, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej pełniących służbę w systemie skoszarowanym, wniosków o dopisanie do wybranego przez nich spisu wyborców sporządzanego dla miejscowości, w której odbywają służbę.

do dnia 10 października 2015 r.
- zgłaszanie konsulowi zamiaru głosowania korespondencyjnego za granicą
- zgłaszanie wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille`a

od dnia 10 października 2015 r. - do dnia 23 października 2015 r. do godz. 24:00
- nieodpłatne rozpowszechnianie audycji wyborczych w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych przygotowanych przez komitety wyborcze

do dnia 15 października 2015 r.
- podanie przez okręgowe komisje wyborcze, w formie obwieszczenia, informacji o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów oraz zarejestrowanych kandydatach na senatorów

do dnia 16 października 2015 r.
- składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania

do dnia 20 października 2015 r.
- składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania;
- składanie przez komitety wyborcze wyborców zrzeszonych w zarejestrowanych organizacjach mniejszości narodowych oświadczeń do Państwowej Komisji Wyborczej o korzystaniu ich list kandydatów na posłów ze zwolnienia z warunku określonego w art. 196 § 1 Kodeksu wyborczego, tj. obowiązku przekroczenia progu wyborczego

do dnia 22 października 2015 r.
- zgłaszanie przez wyborców przebywających za granicą wniosków o wpisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą;
- zgłaszanie przez wyborców przebywających na polskich statkach morskich wniosków o wpisanie do spisów wyborców w obwodach głosowania utworzonych na tych statkach

w dniu 23 października 2015 r. o godz. 24:00
zakończenie kampanii wyborczej

w dniu 25 października 2015 r. - godz. 7:00-21:00
wybory

22.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

W dniu 20 lipca 2015 r. Państwowa Komisja Wyborcza, na podstawie art. 48 ust. 3 ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym (Dz. U. z 2015 r. poz. 318), zarejestrowała Fundację "Szansa dla Gmin" oraz Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona jako podmioty uprawnione do prowadzenia kampanii referendalnej w programach radiowych i telewizyjnych nadawców publicznych w formie audycji referendalnych, w związku z ogólnokrajowym referendum, zarządzonym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na dzień 6 września 2015 r. Zgodnie z przepisami powołanej ustawy podmiotowi wymienionemu w zaświadczeniu przysługuje ponadto prawo zgłaszania kandydatów do obwodowych komisji do spraw referendum oraz wyznaczania mężów zaufania i ich zastępców.

21.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

JAKIEJ POLSKI CHCEMY

Polska - to nasza ziemia, jej mieszkańcy i wszystko co na tej ziemi zostało przez jej mieszkańców zbudowane, to nasza historia, tradycja i obyczaje - to wreszcie nasze państwo, jako wyraz naszych zdolności do zorganizowanego i prawnie ubezpieczonego bytu społecznego. Państwo powołane dla obrony życia, mienia i interesów obywateli, do ukierunkowywania niepodległego rozwoju i utrwalania podstaw egzystencji ekonomicznej, politycznej i biologicznej narodu, teraz i na przyszłość. Naród bez własnego państwa przestaje być narodem, staje się grupą etniczną.

Jeżeli więc stawiamy pytanie - jakiej Polski chcemy - to przede wszystkim oczekujemy odpowiedzi jakiego państwa polskiego chcemy - aby "być i nie przestać być" narodem, nie utracić swojej tożsamości, kultury i miejsca na mapie świata.

Państwo jest tworzone po to, by stwarzać preferencyjne warunki egzystencji dla swoich obywateli, na określonym obszarze w otoczeniu innych państw i narodów i by tych preferencji skutecznie bronić politycznie, ekonomicznie i intelektualnie.

Chcemy więc, by nasze państwo było zdolne do pełnienia wszystkich wymienionych poprzednio zadań, by było organizatorem "przyszłości" dla młodego pokolenia, by jego działania były wyrazem woli politycznej obywateli i narodu jako całości. Wykonawczo rolę tę realizuje rząd, musi więc być on wyłaniany metodą demokratyczną i jego skład ma być odbiciem struktury społecznej i politycznej kraju.

Chcemy, by nasze państwo było niepodległe, suwerenne - musi więc posiadać własne prawo, wojsko, walutę, niezależny system finansowo-bankowy, musi posiadać kontrolę nad procesami informacyjnymi, nad podstawowymi bogactwami naturalnymi, musi inspirować rozwój oświaty, nauki i kultury narodowej.

Chcemy, by nasze państwo posiadało mocny fundament ekonomiczno- gospodarczy - tzn. silną gospodarkę narodową z odpowiednimi możliwościami "światłej" ingerencji w życie gospodarcze i istnieniem własności państwowej - czyli narodowej - w strategicznych działach tej gospodarki.

Chcemy, by Polska rządzona była mądrze i sumiennie przez ludzi uczciwych, kompetentnych, patriotów w sensie patriotyzmu racjonalnego i humanistycznego.

Chcemy Polski, w której nie będzie drastycznych różnic materialnych - tzn. "oceanu nędzy" i drobnych "wysepek" bogactwa i dobrobytu. Chcemy więc równości i sprawiedliwości społecznej - w odpowiednich proporcjach do wkładu obywateli we wspólne dobro i wspólne obowiązki względem państwa i społeczeństwa.

Chcemy Polski, w której równoprawne będš wszystkie formy własności dóbr.

Chcemy Polski, w której mniejszości narodowe cieszyć się będą pełną swobodą obywatelską i możliwościami pielęgnowania swoich tradycji ale nie kosztem praw obywatelskich narodu polskiego.

Chcemy ustroju i stosunków w pełni demokratycznych - jednak bez biurokracji i różnych "przybudówek" ustrojowych - różnych urzędów specjalnych, pełnomocników, rzeczników, itp. Do rozważenia jest zasadność istnienia Senatu jako tworu nie pasującego do nowoczesnych pojęć systemu rządzenia.

Chcemy, by Polska była państwem, w którym nauka na wszystkich szczeblach była bezpłatna a dostępność do niej była powszechna. Nie wyklucza to istnienia innych pozapaństwowych form nauczania.

Chcemy, by w Polsce bezrobocie ograniczone było do minimum, by nie istniała kategoria ludzi bezdomnych, wyrzucanych na bruk z mieszkań, wyrzucanych poza "nawias życia".

Chcemy, by w Polsce emerytom i rencistom zapewnione zostały sprawiedliwie waloryzowane świadczenia na odpowiednim poziomie zapewniającym minimum potrzeb życiowych na powszechnš skalę.

Chcemy, by w Polsce utrwalił się szacunek dla każdego przejawu życia, dla przyrody żywej, respektowanie praw ochrony środowiska naturalnego, chcemy by wyrażało się to w odpowiedniej polityce pro-ekologicznej i koncepcji tzw. "ekorozwoju".

Generalnie więc chodzi o to, by nasza Ojczyzna, Polska, nasze państwo polskie, było krajem, w którym najwyższym podmiotem będzie człowiek, obywatel, osoba ludzka we wszystkich działaniach i procesach jakie będą w nim funkcjonowały, by przestrzegane były uniwersalne prawa człowieka, w tym prawa socjalne - do pracy, dachu nad głową, bezpieczeństwa, zdrowia i oświaty, do godnego życia polskich rodzin - które w sumie stanowią podłoże bytu społecznego i narodowego. Nade wszystko chcemy Polski wolnej, niepodległej, nie poddanej żadnej obcej ingerencji, żadnej presji i żadnej formie agresji - nie tylko politycznej czy militarnej ale ekonomicznej, informacyjnej czy kulturowej.

Chcemy zdrowej samowystarczalności żywnościowej kraju.

Chcemy, by w życiu społecznym i politycznym respektowane były uniwersalne wartości moralno-etyczne, w szczególności, by te wartości respektowane były w polityce ekonomicznej.

Społecznej dezaprobacie i potępieniu poddane być muszą gnębiące nas patologie, w tym przejaw nienawiści politycznej, prywaty i egoizmu posunięte nieraz aż do granic zdrady Ojczyzny.

Taka wizja Polski jest niestety głęboko różna od obecnego jej obrazu. Obraz ten musi ulec zmianie.

Przewodniczący

Andrzej Lepper

Andrzej Lepper

20.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

Komisje Referendalne

Informuję, że dzięki inicjatywie Przewodniczącego Leszka Kuropatwińskiego, możemy zgłaszać, chętnych do komisji i to z dwóch podmiotów: Związku Zawodowego i Fundacji Zjednoczeni wokół Samoobrony

Przypominam, że istnieje możliwość wpisania na nasze listy wyborcze, osoby z ugrupowań, stowarzyszeń patriotycznych. Dla nich jest miejsce wśród nas.

Łysyganicz

20.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoMarsz Pamięci Andrzeja Leppera

W dniu 9 sierpnia o godzinie 12,00 spotykamy się pod Sejmem. I idziemy pod tablicę upamiętniającą Bohatera Narodowego Andrzeja Leppera.
Zapraszam wszystkich.

Andrzej LepperMsza żałobna pamięci Andrzeja Leppera

W dniu 14 sierpnia 2015r.,( piątek), w miejscowości Wróblew ( powiat Sieradzki, woj Łódzkie) w miejscowym kościele odprawiona zostanie msza pamięci Andrzeja Leppera. Spotykamy się przed OSP o godzinie 16,30. Następnie pochodem idziemy do kościoła.
Zapraszam Wszystkich.

15.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoBitwa pod GrunwaldemPolecamy

Krzyżacy

10.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoW powiecie Piotrkowskim z inicjatywy Kazimierza Babczyńskiego, powstał komitet referendalny w składzie,
1. KAZIMIERZ BABCZYŃSKI - PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
2. MARIAN SOBIERAJSKI - SOBAKÓWEK GMINA GORZKOWICE
3. ZBIGNIEW WOLANKIEWICZ - WOLA KRZYSZTOPORSKA
4. JERZY RYSZKA - DĽBRÓWKA GMINA ALEKSANDRÓW
5. ANNA BABCZYŃSKA - PIOTRKÓW TRYBUNALSKI
6. ZDZISŁAW WOJTAS - BABY GMINA MOSZCZENICA
7. DAMIAN KUŚMIERSKI - KOLONIA WITÓW GMINA SULEJÓW

9.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoNo i mamy wesele

18 lipca br., nasz kolega Emil Szostak, przew. powiatu Zgierskiego, wstępuję w związek małżeński. Z tej to okazji, życzymy młodej parze - Szczęśliwych dni do końca świata i o jeden dzień dłużej.

9.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoW powiecie Wieluńskim z inicjatywy Andrzeja Urbaniaka powstał komitet referendalny w składzie,
1. Andrzej Urbaniak - Osjaków,
2. Mirosław Włodarczyk - Wieluń,
3. Mirosław Marchewka - Osjaków
4. Barbara Puczkowska - Kraszkowice
5. Lucjan Macurek - Drobnice
6. Janina Urbaniak - Osjaków

3.07.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSzanowni Panowie

Grzegorz Napieralski i Andrzej Rozenek

List otwarty

Ze zdumieniem przyjęliśmy fakt, że chcecie wykorzystać politycznie nazwę '' Biało - Czerwoni''. Wzywamy panów,do zmiany nazwy, gdyż od wielu lat, takie określenie, jest uzupełnieniem identyfikacji politycznej Samoobrony. Na dowód prawdziwości naszych słów, przesyłamy dwa załączniki. Nie wspominając o krawatach.

Sądzimy, że stać panów na dobry pomysł i zaniechacie plagiatu.

Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Partii
Przewodniczący Związku

Krzysztof Łysyganicz
Grzegorz Andrysiak
Łódź 2.07.2015r.

30.06.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoO EUROPĘ SOCJALNĄ

Samoobrona przez lata swego istnienia dowiodła, że jest najstarszym nieprzerwanie istniejącym ruchem społecznym konsekwentnie walczącym o fundamentalną zmianę - o elementarną sprawiedliwość społeczną i prawo do godnego życia.

Apelujemy do wszystkich środowisk podzielających minimum programowe zawarte w haśle Europy Socjalnej o rozpoczęcie dyskusji, która wyłoni alternatywę dla kartelu partii i polityków realizujących na poziomie krajowym i europejskim interesy wielkiego, korporacyjnego biznesu. Nie pozwólmy, by w Brukseli i Strasburgu po raz kolejny nasz kraj reprezentowali geszefciarze i lobbyści, kierujący się wyłącznie dbałością o własny portfel.

Nasza propozycja minimum programowego zawiera zbiór podstawowych postulatów, które konsekwentnie będziemy realizować także na poziomie Parlamentu Europejskiego:
 • wprowadzenie w życie zapisów Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej poprzez zobligowanie wszystkich państw członkowskich do ścisłego przestrzegania jej zapisów;
 • wprowadzenie europejskiej płacy minimalnej oraz minimalnego świadczenia emerytalno-rentowego;
 • zrównanie dopłat i dotacji dla rolnictwa i obszarów wiejskich pomiędzy starymi i nowymi państwami członkowskimi;
 • zgłoszenie postulatu renegocjacji Traktatu Akcesyjnego o wstąpieniu Polski do UE;
 • uzyskanie zezwolenia dla udzielania pomocy publicznej strategicznym zakładom państwowym;
 • wypracowanie wspólnych i obligatoryjnych standardów ochrony praw pracowniczych, w tym ograniczających możliwość zawierania tzw. umów śmieciowych, na poziomie europejskim;
 • modyfikacja polityki energetycznej w kierunku umożliwiającym państwom opierającym swą produkcję na węglu dalszy rozwój i zapobieżenie gwałtownego wzrostu cen energii elektrycznej;
 • wstrzymanie negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi na temat utworzenia strefy wolnego handlu, skrajnie niekorzystnej dla europejskiego rolnictwa i przemysłu;
 • wprowadzenie zasad przejrzystości i demokracji na poziomie europejskim, m.in. poprzez opracowanie zasad przeprowadzenia referendum na poziomie europejskim.


Nasze postulaty będziemy realizować w oparciu o współpracę z innymi ruchami i grupami politycznymi zgłaszającymi w Sejmie i w PE podobne żądania programowe. Skoncentrujemy się przy tym przede wszystkim na ścisłej współpracy z przedstawicielami innych państw Europy Środkowej, które walczą z problemem dyskryminacji ich przez tzw. starą Unię.

29.06.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoOGÓLNE POSTULATY IDEOWO-PROGRAMOWE SAMOOBRONY

Samoobrona jest ruchem społecz>
Samoobrona łączy w swoich koncepcjach programowych elementy racjonalnego, systemowego myślenia, wrażliwości społecznej (socjalności), moralności sprawiedliwości społecznej oraz harmonii w stosunkach człowieka z przyrodą i środowiskiem naturalnym i społecznym. Taka struktura rozwoju społeczno-gospodarczego nazywana jest "ekorozwojem".

Pojęcie "ekorozwoju" wiąże się ściśle z nowoczesnym pojmowaniem idei tzw. "trzeciej drogi", w której przyjąć należy iż najwyższym podmiotem jest "człowiek", a największą wartością życie".

Nowy "styl" rozwoju wymaga zmiany stylu życia człowieka, odwrotu od zwyrodniałego kunsumizmu, od pogoni za bogactwem i zyskiem i od zaniedbań w sferze kultury duchowej.

Jeśli mamy zmierzać w kierunku umocnienia kultury chrześcijańskiej to należałoby podjąć, w sferze religijnej, decyzję o, ewangelizacji środowisk ekonomicznych i politycznych, gdyż obecny jaskrawy rozdźwięk pomiędzy współczesną ekonomią a Ewangelią nie może być dalej obłudnie niedostrzegany i tolerowany przez "wierzące społeczeństwo" polskie.

Przewodniczący

Andrzej Lepper

20.06.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSpołecznego Komitetu Poparcia Referendum
Ogólnokrajowego - w Łodzi
zarządzonego na dzień 6 września 2015 roku

1 Przewodniczący GOŁĘBIOWSKI SYLWESTER JAN
2 KUBIAK AGNIESZKA STANISŁAWA
3 ANDRYSIAK GRZEGORZ WITOLD
4 SŁOWAKIEWICZ SEBASTIAN STANISŁAW
5 PIETRZYKOWSKA MARIA HELENA
6 OTWINOWSKI RYSZARD STEFAN
7 CZECH PIOTR PAWEŁ


18.06.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

OŚWIADCZENIE

- o tworzeniu Społecznych Komitetów Poparcia Referendum
Ogólnokrajowego - zarządzonego na dzień 6 września 2015 roku

1/ Informujemy że, w powiatach województwa Łódzkiego, tworzymy komitety. Koordynatorem działań na szczeblu krajowym jest Szef Sztabu Pawła Kukiza pan Jan Sanocki

2/ Zakres działania Komitetu obejmuje monitorowanie prawidłowości i legalności przygotowania oraz przebiegu Referendum, prowadzenie kampanii referendalnej, jak również szerokie propagowanie idei Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na powyżej wskazanym obszarze działania Komitetu

Polecamy

Postępowy zachód-zacofana Rosja

18.06.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoPapugi

No i masz babo placek. Powstała Samoobrona bis. Nito to chłopska, ni to miejska, taka niby to plebejska. I Kongres nawet odbyli. Czytam program, oczy przecieram, i zdumiona widzę plagiat. Wszak to nasz program, toczka w toczkę. Nic nowego nie wymyślili. I uczestnicy, też jacyś znajomi. Oj spacerowicze - jak nie tu, to tam. Byle istnieć i zaistnieć. Walka o zaszczyty i władzę - a nuż się uda i będę najważniejszy: a jak nie, to coś się nowego wymyśli.

Mnie życie nauczyło, że, aby zebrać, trzeba zasiać, pielęgnować. Dlatego szanuję i podziwiam, tych, co zostali przy Lepperze, mimo, że Go już niema. Dobra, cierpliwa robota dla mojej Ojczyzny. Samoobrona bez Leppera, to też ta sama Samoobrona. I za nią będę się modlić.

Janina Boczek

17.06.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoUwaga - Ważne - wsparcie Kukiza

Społeczny Komitet Poparcia Referendum

Ogólnokrajowego - zarządzonego na dzień 6 września 2015 roku

Osoby zainteresowane, wzięciem udziału w pracach komitetu w swoim regionie, proszone są o pilne zgłaszanie do biura wojewódzkiego w Łodzi: tel, e mail, osobiście.

Zakres działania Komitetu obejmuje monitorowanie prawidłowości i legalności przygotowania oraz przebiegu Referendum, prowadzenie kampanii referendalnej, jak również szerokie propagowanie idei Jednomandatowych Okręgów Wyborczych na powyżej wskazanym obszarze działania Komitetu.

14.06.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoInformacja

W dniu 14 czerwca br., w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium partii , poszerzone o Przewodniczących Wojewódzkich. Ustalono między innymi, że,

1/ w najbliższym czasie zwołana zostanie Rada Krajowa partii


Pan K. Łysyganicz wyraził zaniepokojenie problemami z funkcjonowanie strony www - centrali

Polecamy

Stara strona internetowa Pana Andrzeja Prochonia

Prawda o polskiej biedzie. Śmieciówki i pensje poniżej minimum nie pozwalajš godnie żyć


13.06.2015
Grzegorz Andrysiak

Wieści z ŁódzkiegoWyjazd na Białoruś

Naszą wycieczkę z Polski serdecznie przywitał chlebem i solą Pan Prezes Związku Polaków na Białorusi w obwodzie grodzieńskim Kazimierz Znajdziński. Naszą grupę reprezentował Pan Przewodniczący Leszek Kuropatwiński. Powitanie było bardzo miłe, ciepłe i w zwyczaju staropolskim, a odbyło się w dawnym polskim mieście, Grodnie.

Następnie zwiedzaliśmy targi przemysłu rolno-spożywczego w stolicy Białorusi, Mińsku, gdzie mogliśmy podziwiać zarówno maszyny rolnicze, płody rolne, jak również zwierzęta hodowlane oraz nawiązywać kontakty handlowe. Nie zabrakło także polskie akcentu w postaci stoiska, na którym prezentowano polskie jabłka. Jak widzimy Białoruś ma szeroką ofertę handlową w zakresie ciągników, kombajnów i innych maszyn potrzebnych do uprawy ziemi. Natomiast nie możemy tego powiedzieć o Polsce, gdzie zakłady Ursus zostały de facto zlikwidowane przez rząd polski.

Zwiedzaliśmy kombinat w Żdanowiczach, gdzie główny technolog wraz z panią dyrektor opowiadali o uprawach różnych odmian papryki i pomidorów przy użyciu technologii holenderskiej. Zapoznaliśmy się również z uprawą różnych odmian róż. Mieliśmy okazję degustować finalne produkty, tj. ogórki, pomidory, które są wytworem w kombinacie rolnym w Żdanowiczakroekonomia/news/prawda-o-polskiej-biedzie-smieciowki-i-pensje-ponizej,2132214,2156" target="_blank">Prawda o polskiej biedzie. Śmieciówki i pensje poniżej minimum nie pozwalajš godnie żyć


13.06.2015
Grzegorz Andrysiak

Wieści z ŁódzkiegoWyjazd na Białoruś

Naszą wycieczkę z Polski serdecznie przywitał chlebem i solą Pan Prezes Związku Polaków na Białorusi w obwodzie grodzieńskim Kazimierz Znajdziński. Naszą grupę reprezentował Pan Przewodniczący Leszek Kuropatwiński. Powitanie było bardzo miłe, ciepłe i w zwyczaju staropolskim, a odbyło się w dawnym polskim mieście, Grodnie.

Następnie zwiedzaliśmy targi przemysłu rolno-spożywczego w stolicy Białorusi, Mińsku, gdzie mogliśmy podziwiać zarówno maszyny rolnicze, płody rolne, jak również zwierzęta hodowlane oraz nawiązywać kontakty handlowe. Nie zabrakło także polskie akcentu w postaci stoiska, na którym prezentowano polskie jabłka. Jak widzimy Białoruś ma szeroką ofertę handlową w zakresie ciągników, kombajnów i innych maszyn potrzebnych do uprawy ziemi. Natomiast nie możemy tego powiedzieć o Polsce, gdzie zakłady Ursus zostały de facto zlikwidowane przez rząd polski.

Zwiedzaliśmy kombinat w Żdanowiczach, gdzie główny technolog wraz z panią dyrektor opowiadali o uprawach różnych odmian papryki i pomidorów przy użyciu technologii holenderskiej. Zapoznaliśmy się również z uprawą różnych odmian róż. Mieliśmy okazję degustować finalne produkty, tj. ogórki, pomidory, które są wytworem w kombinacie rolnym w Żdanowiczach. Cały czas towarzyszył nam w podróży Prezes Związku Polaków na Białorusi, pan Mieczysław Łysy, który cieszy się ogromnym autorytetem wśród Polonii.

Zakwaterowanie mieliśmy w przepięknym ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Raków, gdzie odbyło się spotkanie z właścicielami i pomysłodawcami portalu Agronews.by. Zachęcali polskich przedsiębiorców do inwestowania na bardzo dogodnych warunkach na Białorusi. W trakcie spotkania z nimi była prowadzona ożywiona dyskusja w tematach eksportu polskich produktów rolnych i przemysłowych na Białoruś. Przedstawiciele Agronews zainteresowani są pozyskiwaniem nowoczesnych technologii w zakresie przemysłu spożywczego i rolnego we współpracy z polskimi firmami, grupami producenckimi i rolnikami.

W ostatnim dniu pobytu byliśmy w Iwieńcu. Zostaliśmy przyjęci przez Dyrektora Domu Polskiego, Pana Stanisława Barczewskiego i zarazem wiceprzewodniczącego Związku Polaków na Białorusi. Spotkanie było uwiecznione występem zespołu ludowego Iwieńczanka, który wykonał wiele polskich, starych, patriotycznych piosenek: o mój rozmarynie, głęboka studzienka i wiele innych - aż łza w oku się kręciła. Była to wielka integracja kulturalno-obyczajowa między społecznością mieszkańców Iwieńca, a naszą wycieczką. Pragnę przypomnieć, że Dom Polski w Iwieńcu powstał z inicjatywy profesora Stelmaszewskiego.

Pragnę również powiedzieć, że na Białorusi zwiedzaliśmy polskie kościoły w Mińsku, w Iwieńcu oraz rozmawialiśmy z polskimi proboszczami, którzy pełnią posługę bożą i odprawiają Msze Święte w naszym języku i białoruskim. Ogromnie się cieszyli, że byliśmy uprzejmi z nimi rozmawiać i dzielić się wspólnie wrażeniami i poglądami związanymi z wiarą, obyczajami, kulturą polską, którą krzewią w imieniu naszego narodu, gdyż społeczność białoruska polskiego pochodzenia bardzo potrzebuje naszego wsparcia i przyjaźni. Białorusini są życzliwi, szczerzy i związani z Polakami wbrew propagandzie rządowej, która tylko jątrzy i obraża Naród białoruski i Polaków tam mieszkających. Za serdeczne przyjęcie w Iwieńcu wręczyliśmy drobne upominki dla podkreślenia naszej solidarności i przyjaźni z Polonią na Białorusi.

Chcę również podziękować tą drogą za zorganizowanie wyjazdu na Białoruś, Panu Przewodniczącemu Związku, Leszkowi Kuropatwińskiemu, w którym uczestniczyli członkowie Związku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona z Województwa łódzkiego oraz pozostałej części Polski, w imieniu własnym i swoich kolegów. Wyjazd ten przybliżył nam poziom życia mieszkańców Białorusi oraz pozwolił zapoznać się z ich osiągnięciami na płaszczyźnie przemysłu rolno-spożywczego. Dlatego też bardzo zachęcam: jeżeli będzie organizowana następna wycieczka przez Pana Przewodniczącego oraz Kolegę Andrzeja Chmielewskiego, żeby nasi członkowie zdecydowali się pojechać i zobaczyć na własne oczy nowoczesne miasto Mińsk, gdzie są trzy trasy metra oraz miasto Grodno pełne zabytków, w którym zmarł ostatni Król Polski, Stanisław August Poniatowski.

Serdecznie zapraszam w imieniu Związku Zawodowego Samoobrona Województwa łódzkiego na kolejną wycieczkę na Białoruś, ponieważ w tym krótkim przekazie trudno o wszystkim napisać, dlatego też należy osobiście tam pojechać.

Z poważaniem,
Grzegorz Andrysiak

5.06.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoInformacja

Ciekawskich i żądnych sensacji informujemy że, nie mamy, nie mieliśmy, nic wspólnego z wypowiedziami jednego z naszych byłych członków na spotkaniu związkowym w woj. Łódzkim.

Osobiście uważamy, że czas i forma wypowiedzi źle świadczy o mówcy, jego braku merytorycznych uzasadnień. Świadczy również, o braku szacunku do zebranych jak i adresata.

Klasyczny objaw, przerostu ambicji nad możliwościami. Jest jeszcze jedna zasada, która obowiązuje ludzi cywilizowanych - odejść z honorem.

Nas obowiązuje solidarność organizacyjna, mamy świadomość, że są siły zainteresowane, aby Samoobrona i pamięć po Andrzeju Lepperze odeszła w zapomnienie. My musimy liczyć na siebie, działać w jedności, posiadać zgodność w myśli i działania.

Kto myśli inaczej, niech nie obraża człowieka, który stworzył Samoobronę i za nią zapłacił życiem

Krzysztof Łysyganicz Grzegorz Andrysiak

Polecamy

Stara strona internetowa Pana Andrzeja Prochonia


1.06.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoO naborze kandydatów na ławników

Ławnikiem może być wybrany ten kto:
 • posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
 • jest nieskazitelnego charakteru,
 • ukończył 30 lat,
 • jest zatrudniony, prowadzi działalność gospodarczą lub zamieszkuje w miejscu kandydowania co najmniej od roku,
 • nie przekroczył 70 lat,
 • jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika,
 • posiada co najmniej wykształcenie średnie.
 • Do orzekania w sprawach z zakresu prawa pracy ławnikiem powinna być wybrana osoba wykazująca szczególną znajomość spraw pracowniczych.


Ławnikami nie mogą być:
 • osoby zatrudnione w sądach powszechnych i innych sądach oraz w prokuraturze,
 • osoby wchodzące w skład organów, od których orzeczenia można żądać skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego,
 • funkcjonariusze Policji oraz inne osoby zajmujące stanowiska związane ze ściganiem przestępstw i wykroczeń,
 • adwokaci i aplikanci adwokaccy,
 • radcy prawni i aplikanci radcowscy,
 • duchowni,
 • żołnierze w czynnej służbie wojskowej,
 • funkcjonariusze służby więziennej,
 • radni gminy, powiatu i województwa.
Termin zgłaszania kandydatów upływa dnia 30 czerwca 2015 roku.

Do zgłoszenia kandydata na ławnika dokonanego na karcie zgłoszenia dołącza się następujące dokumenty:

1) informację z Krajowego Rejestru Karnego dotyczšcą zgłaszanej osoby,

2) oświadczenie kandydata, że nie jest prowadzone przeciwko niemu postępowanie o przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe,

3) oświadczenie kandydata, że nie jest lub nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej, a także, że władza rodzicielska nie została mu ograniczona ani zawieszona,

4) zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia, wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w rozumieniu przepisów o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, stwierdzające brak przeciwwskazań do wykonywania funkcji ławnika,

5) dwa zdjęcia zgodne z wymogami stosowanymi przy składaniu wniosku o wydanie dowodu osobistego.


Polecamy

III RP: Staruszkowie ścigani za 11 złotych


1.06.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoWażne - Wybory

Osoby zainteresowane kandydowaniem w Wyborach do Sejmu i Senatu z województwa Łódzkiego, proszone są o zgłaszanie swoich kandydatur. Osobiście, telefonicznie, e-mail: do Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej, pana Krzysztofa Łysyganicza.

31.05.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSpotkanie Związkowe

W dniu 31.05.2015r., w miejscowości Brzoza , pow. Piotrkowski, odbyło się spotkanie działaczy związkowych. W spotkaniu uczestniczyli: Lech Kuropatwiński - przew. struktur centralnych, Grzegorz Andrysiak przew. woj. związku i Krzysztof Łysyganicz przew.woj partii. Gospodarzem spotkania był Kazimierz Babczyński

28.05.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoNabór ławników sądowych

Informacja dotycząca zgłaszania kandydatów na ławników do sądów powszechnych na kampanię 2016-2019

Od dnia 28 maja 2015 r. można składać zgłoszenia kandydatów na ławników do sądów powszechnych na kadencję 2016-2019.
Osoby zainteresowane z woj. Łódzkiego, proszone są o kontakt z panem Grzegorzem Andrysiakiem tel 502 410 919

12.05.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź 11.05.2015 r

Stanowisko w sprawie II tury wyborów Prezydenckich

Należy jasno stwierdzić, że żaden z kandydatów zakwalifikowanych do II tury, nie spełnia naszych oczekiwań polityczno - programowych. W związku z powyższym, my jako partia, nie popieramy żadnego z nich. Decyzję, co do głosowania, pozostawiamy każdemu z osobna.

Smutny to fakt, że w całej plejadzie chętnych, na urząd Prezydenta, zabrakło takich, co mają wizję nowego ładu. Służenia Polsce i Polakom. O słabości finalistów, niech świadczy to, że kandydat, będący osobą publiczną ale w innym obszarze, stał się realnym zagrożeniem dla bufonady.

Należy w perspektywie czasu, rozważyć, czy nie warto zmienić RP, na Królestwo polskie.

Z systemem elekcyjnymi i dożywotnią funkcją. W takim przypadku, zaoszczędzone a marnotrawione pieniądze na wybory, można wykorzystać efektywnie na inne cele, bardziej przydatne społecznie.

Polecamy

Siła Antysystemu - Nadejdzie kiedyś nasz czas !

Jestem Polakiem! Mówię dość!

8 minut, które zabiło Andrzeja Leppera

Robią nas w konia: UWAGA! Trwa podmianka partii na scenie politycznej - nie dajmy się nabrać!

Postępowy zachód-zacofana Rosja


3.05.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoOjczyzna ponad wszystko

W uroczystych obchodach 3 maja w Łodzi, uczestniczyła delegacja Samoobrony w składzie: Grzegorz Andrysiak, Henryk Brewiński, Krzysztof Łysyganicz, Maria Pietrzykowska.

I taka refleksja, mimo różnic w poglądach, wszyscy cierpliwie czekali w jednej kolejce, aby złożyć kwiaty i oddać hołd tym, dla których ojczyzna była ponad wszystko. Dobry to znak. A może zwiastun rozsądnego podejścia do spraw Polskich: według zasady: nie dzielić a łączyć.


27.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Stanowisko

w sprawie nie wpuszczenia rosyjskich motocyklistów

Żenującym wydaje się fakt nie wpuszczenia na terytorium RP, grupy mającej szczytny cel.

Polacy nie wykazują niechęci do Rosjan. Wręcz przeciwnie, mamy świadomość, że mimo ciemnych kart historii, dużo im zawdzięczamy. Tworzenie wokół tego tematu wielkiej polityki, wydaje się być faktem skandalicznym. Oświadczamy, że lubimy i cenimy Rosjan jako bliski nam naród słowiański.

Wzywamy Polskie władze, aby się nie ośmieszały i wsłuchały w głos polskiego ludu, który śmieje się z głupoty i zdaje sobie pytanie - kto nami rządzi.

27.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieci z ŁódzkiegoInfo - Izby Rolnicze

dokumenty do pobrania na stronie centrali - Związek

Zasady wyborów:

Członkami samorządu rolniczego są osoby fizyczne i prawne będące podatnikami podatku rolnego, podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie RSP posiadający w nich wkłady gruntowe. Przysługuje im prawo kandydowania do Rad Powiatowych Mazowieckiej Izby Rolniczej i uczestniczenia w ich wybieraniu.

W gminie, w której powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 4 tyś. ha (okręg jednomandat" align="left" >

Wieści z ŁódzkiegoBiałoruś - jeszcze raz przypominamy

Osoby zainteresowane wyjazdem organizowanym przez ZZR, proszone są o zgłoszenie chęci uczestnictwa do 30 kwietnia br., bezpośrednio panu L. Kuropatwińskiemu

24.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSpotkanie w Bełchatowskim

W dniu 19.04.br., w miejscowości Drużbice, odbyło się spotkanie szefów naszego regionu, związku, pana Grzegorza Andrysiaka, partii, pana Krzysztofa Łysyganicz z lokalnymi działaczami.

W dowód uznania za zaangażowanie pan Krzysztof Łysyganicz wręczył podziękowanie w formie pisemnej panom, Stanisławowi Sikorze, Leonardowi Gryś i Władysławowi Smolarek

24.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoInformacja z woj. Łódzkiego

Informujemy, że strona na Facebook wskazana poniżej, nie jest oficjalną stroną woj. Łódzkiego
https://pl-pl.facebook.com/pages/Samoobrona

Osoby zainteresowane naszą działalnością zapraszamy na,

https://www.facebook.com/lodz.samoobrona

lub

http://samoobrona-rp.republika.pl/

18.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoBiałoruś

W miesiącu maju br., organizowana jest wycieczka (2 dniowa) na Białoruś. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt bezpośrednio z przewodniczącym Leszkiem Kuropatwińskim.

Polecamy

Wezwanie do przebudzenia

"Metro": W tym roku może paść emigracyjny rekord. 3 mln rodaków za granicą?


17.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoPrzyjaciele

Niestety mamy duży problem aby utrzymać i opłacać lokal w Łodzi.
Właśnie tą drogą zwracamy się do naszych sympatyków o pomoc.
Każda wpłata choćby złotówkę a pomnożona przez x, da nam szansę wytrwać i zbudować Polskę taką jaką być powinna. Nie można zaprzepaścić dorobku
Śp. Andrzeja Leppera.

Osoby zainteresowane pomocą prosimy o kontakt z Grzegorzem Andrysiakiem
tel 502 410 919.

Liczymy na Was, i już z góry serdecznie dziękujemy.

16.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoA pociąg jedzie dalej

Oj, roboty w polu coraz więcej, a ze zdrowiem rożnie bywa. Mimo to, zawsze jestem ciekawa, co tam w mojej Samoobronie. Wygląda na to, że idzie wszystko w dobrym kierunku. To i dobrze.

Martwi mnie tylko to, że nadal, co niektórzy kombinują, jak koń pod górę: co tu zrobić, aby namieszać. A pies ich drapał, niech usiądą na tyłku i jak bumelują, to niech chociaż nie przeszkadzają. Ot piekielne dusze. Ja to bym takich nicponi pogoniła, tam gdzie pieprz rośnie. Jak mój stary chciał swoje porządki wprowadzać, bo zapomniał nieszczęśnik, kto tu rządzi, to mu taki cyrk urządziłam, że zapomniał jak się nazywa. No i mam święty spokój. Czego też życzę kierownictwu Samoobrony. Niech się uczy ode mnie. Z nimi czy bez nich pociąg jedzie dalej.

Janina

12.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego"Jajeczko" w Łodzi

W dniu 12.04.2015r. , odbyło się spotkanie delegacji z powiatów woj. Łódzkiego z Przewodniczącym Wojewódzkim ZZR, panem Grzegorzem Andrysiakiem i partii, panem Krzysztofem Łysyganicz. Uroczystość uświetnił swoją osobą Przewodniczący struktur centralnych, pan Lech Kuropatwiński. Po tradycyjnym podzieleniu się jajeczkiem głos zabrali szefowie struktur wojewódzkich oraz Lech Kuropatwiński, który odpowiadał na szereg nurtujących naszych członków pytań. I jak zawsze, spotkanie było pełne życzliwości i wiary z zwycięstwo Samoobrony.Polecamy

Bożena Dykiel masakruje Bronisława Komorowskiego i rząd Platformy Obywatelskiej

Basti - "Mam Już Dość"

Geostrategiczna Ukraina.

Rekordy popularności listu Polaka z UK "Dlaczego nie wrócę?".

Raport ONZ: W Polsce nie da się żyć, raport polskiej władzy: przeżywamy złoty okres.

Niewygodne informacje.


5.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

P r o t e s t

A dotyczący wypowiedzi Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego. Cytat poniżej,

"XX wiek nie zna drugiej takiej zbrodni - powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości poświęconych 75. rocznicy zbrodni katyńskiej, które odbyły się przed Grobem Nieznanego Żołnierza" w Wielki Piątek.

Zamordowanie Polskich oficerów na rozkaz zbrodniarza Stalina jest niewątpliwie porażającą tragedią w historii Polski. Nie możemy zgodzić się ze stwierdzeniem, że nic gorszego nas już nie spotkało. Czyżby Pan Prezydent zapomniał co wyprawiali z nami Niemcy. Czyżby zapomniał ilu Polaków zamordowały Sotnie Ukraińskie.

Wobec takiej oceny, stoimy na stanowisku, że Polski Prezydent nie kieruje się interesem narodowym a bawi w koniunkturalizm.

Łódź 3.04.2015r.

1.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSpotkanie Wielkanocne
Zarząd Województwa Łódzkiego organizuje spotkanie Wielkanoce "jajeczko".

Termin i miejsce
12.kwiecień 2015r. Godzina 12,00

Sala " La Fiesta" teren klubu Sportowego "Start" ul. Św Teresy 56/58

Osoby zainteresowane udziałem, proszone są o kontakt e-mail lub telefoniczny z G. Andrysiakiem lub K. Łysyganicz.

1.04.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoWięcej dawaj niż bierz

Nadchodzą dni na które każdy czeka z utęsknieniem. Jak to czas - "Świąt Wielkiej Nocy". Symboliczne przypomnienie męki Pańskiej Jezusa Chrystusa. On to złożył ciało swoje na ołtarzu zbawienia aby ukazać moc przeznaczenia. Cieszmy się i radujmy, bo wskazano nam drogę. Czy z niej skorzystamy zależy tylko od nas.

Zasiadając wraz z najbliższymi do stołu, radujmy się obfitoœcią darów ziemi a szczególnie radujmy się obecnością drugiego człowieka. Pochylmy się nad swoim losem, aby każdy następny dzień był pozbawiony obłudy, chciwości, pogardy i pychy. Z okazji Świąt, tego życzymy sobie i każdemu z Nas. Niech radość z bycia i życia zagości w każdym Polskim domu.

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

28.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoPrzypominamy - Startujemy do Izb Rolniczych

W dniu 30 maja br., odbędą się wybory do Izb Rolniczych. Zgłoszenie wraz z 50 podpisami należy dostarczyć do UG, do dnia 11 maja !!!!. Jak chcecie mieć realny wpływ na co idą pieniądze - i nie tylko to - to startujcie do IR.

26.03.2015
Grzegorz Andrysiak

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź      Łódź dnia 26.03.2015r.

Komitet Budowy Pomnika Andrzeja Zbigniewa Leppera
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa

PONAGLENIE

W dniu 2 lutego br., wysłaliśmy list - wniosek do Prezydenta RP, o nadanie pośmiertne odznaczenj skorzystamy zależy tylko od nas.

Zasiadając wraz z najbliższymi do stołu, radujmy się obfitoœcią darów ziemi a szczególnie radujmy się obecnością drugiego człowieka. Pochylmy się nad swoim losem, aby każdy następny dzień był pozbawiony obłudy, chciwości, pogardy i pychy. Z okazji Świąt, tego życzymy sobie i każdemu z Nas. Niech radość z bycia i życia zagości w każdym Polskim domu.

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy

28.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoPrzypominamy - Startujemy do Izb Rolniczych

W dniu 30 maja br., odbędą się wybory do Izb Rolniczych. Zgłoszenie wraz z 50 podpisami należy dostarczyć do UG, do dnia 11 maja !!!!. Jak chcecie mieć realny wpływ na co idą pieniądze - i nie tylko to - to startujcie do IR.

26.03.2015
Grzegorz Andrysiak

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź      Łódź dnia 26.03.2015r.

Komitet Budowy Pomnika Andrzeja Zbigniewa Leppera
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa

PONAGLENIE

W dniu 2 lutego br., wysłaliśmy list - wniosek do Prezydenta RP, o nadanie pośmiertne odznaczenia wybitnemu politykowi A. Z Lepperowi. Do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje aby takową uzyskać, nie wspominając już o KPA, który zobowiązuje każdy Urząd do odpowiedzi w przeciągu 30 dni. Chyba, że ten Urząd stoi ponad prawem.

Przewodniczący Komitetu
Grzegorz Andrysiak

18.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSzybka Reakcja

Nie tak dawno skierowaliśmy list do firmy "AGI" . Problem był w walorach smakowych i nie tylko " Smalcu Wiejskiego". Firma zareagowała dość szybko. Otrzymaliśmy ten sam produkt do oceny.

Tym razem bez zarzutów - polecamy. Przy okazji naszej interwencji wyszło, że należy go spożyć w przeciągu 48 h, po otwarciu bo................ Firma zamieści odpowiednią informację na opakowaniu.

Pozdrawiamy i dziękujemy

----------------------------------------------------------------

Kpiny z ludzi - oto odpowiedź z Unilever
Unilever Careline

Szanowni Państwo,

Dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na przesłaną wiadomość, Unilever Polska Sp. z o.o. informuje, że z racji tego, iż na liście składników podano procentową zawartość masła, oznakowanie ww. wyrobu nie wprowadza konsumenta w błąd i zdaniem firmy Unilever produkt jest oznakowany prawidłowo.

Podane na opakowaniu informacje są obowiązkowo podawane zgodnie z aktualnymi przepisami w sprawie znakowania żywności, ponieważ odpowiednie przepisy prawa żywnościowego wymagają właśnie podania % zawartości składnika, który może mieć wpływ na wybór konsumenta i dopuszcza umieszczenie tej informacji na liście składników. Ponadto zastosowanie w nazwie fantazyjnej określenia "z masłem" jest pierwszym sygnałem dla konsumenta, że produkt generalnie kojarzony z tłuszczami roślinnymi do smarowania zawiera tłuszcz pochodzenia zwierzęcego.

Bardzo cenimy sobie uwagi konsumentów, dlatego dziękujemy za przesłanie swojej opinii.

Z poważaniem,

Koordynator Infolinii

10.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoW dniu 2015-03-10 00:45:17 użytkownik Pro Futuris Lodz profuturis.lodz@gmail.com napisał: Szanowni Państwo !

Pozwalam sobie na przesłanie ciekawej partii filmów o których powinniście Wy i Wasi członkowie także wiedzieć.

Obejrzyjcie te filmy. Wyciągnijcie wnioski. Nie mówcie, jedynie, że cały świat zwariował, Wszyscy śpimy, obudzić się czas

Z wyrazami Szacunku Anna Zajączkowska

https://www.youtube.com/watch?v=bmYrT6zGO3c
https://www.youtube.com/watch?v=YOw8sMHwlSw
https://www.youtube.com/watch?v=V7oJAor99jQ
https://www.youtube.com/watch?v=S1qd-6-tXAo
https://www.youtube.com/watch?v=UMo5flth0WY
https://www.youtube.com/watch?v=aJJ3yMXE5X0


List od Stowarzyszenia " Pro Futuris "

Szanowni Państwo!
Najmocniej przepraszam, że odzywam się dopiero w chwili obecnej. Strasznie zwariowane były te ostatnie dni. Bardzo muszę Państwa przeprosić, że nie przyjęliśmy Was w naszym gronie w należyty sposób.
Nie przedstawiliśmy jako miłych gości, nie zaprosiliśmy do dyskusji osobistej z naszymi prawnikami i, że nie mogliście przedstawić nam Waszego spojrzenia na to co się w Polsce ostatnio dzieje . Proszę o wybaczenie to moja wina, gdyż nie dojechałam z odpowiednim wyprzedzeniem a koledzy stracili z tego tytułu głowę. Najmocniej przepraszam i proszę o tolerancje i wyrozumiałość. Mam jednak nadzieję, że tak jak napisaliście Konferencja i wiedza w niej przekazana, pozwoliła Państwu zrozumieć, że nasze stanowisko dotyczące kredytów tzw. frankowych nie jest stanowiskiem wymyślonym i wyssanym z palca stanowiącym jedynie obronę przed koniecznością spłacania rat, znacznie , zawyżonych po decyzji banku Szwajcarskiego. To co podają bankowcy i strona rządowa (MF I KNF)w sposób aż nienaturalny broniąc strony bankowej, jest zręczna manipulacją ukierunkowaną na uspokojenie nastrojów społecznych. Fakt, że władza Ustawodawcza i Wykonawcza pozwalają się okłamywać i pozorują wszelkie działania w taki sposób aby wydłużać czas dochodzenia do wniosków i prawdy, świadczy nie najlepiej o tej Władzy... Nie powiem co o tym myślimy. Myślicie prawdopodobnie to samo. Serdecznie dziękuję za obecność. Jeżeli uznacie to za właściwe i zechcecie abyśmy przedstawili prawdę o naszej sytuacji Waszym członkom, zrobimy to z przyjemnością. Zadaniem Stowarzyszenia jest obrona interesów Konsumentów i Obywateli i przekazywanie wiedzy o tym co dzieje się na rynku konsumenckim a działalność bankowa dotyczy nas wszystkich, robią na naszym społeczeństwie kokosowe interesy a my nie możemy związać koniec z końcem, szukamy i nie znajdujemy kolejnych albo i podstawowych źródeł zatrudnienia, szarzejemy, zmęczeni, popełniamy z bezradności samobójstwa. Tak być nie może ! Musimy temu przeciwdziałać. Chcemy współpracować ze wszystkimi siłami na tzw rynku polskim zmieniać prawo zmieniać to co jest złe .Otworzyć naszych współobywateli na prawdę, obudzić ich ze strachu i letargu w jaki zapadli.

Z wyrazami szacunku
Anna Zajączkowska .

10.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoTym razem Rusiec !!!

W dniu 9.03.2015r., w miejscowości Rusiec, woj Łódzkie, pow Wieluński, odbył się protest rolników. Inicjatorem był Wójt Dariusz Woźniak, a z ramienia Samoobrony, nasza koleżanka Jolanta Mitka, będąca Radną w tutejszej Gminie. Protestujący określili cel i postulaty, w tym zakaz sprzedaży Polskiej ziemi cudzoziemcom. Protest wsparli szefowie naszego regionu - Grzegorz Andrysiak ( ZZR), Krzysztof Łysyganicz ( partia).

redakcja


8.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoZawsze razem

Po zakończeniu spotkania Prezydium w Warszawie w dniu 7.02.2015r., ekipa Samoobrony dostarczyła produkty żywnościowe protestującym (przed URM) rolnikom. Na zdjęciach: Marek Duszyński - przewodniczący woj. Kujawsko - pomorskiego, Grzegorz Andrysiak - przewodniczący ZZR, Krzysztof Łysyganicz - przewodniczący Partii - woj. Łódzkiego


8.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoZarządzenie Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej partii Samoobrona

Zobowiązuje się pełniących obowiązki Przewodniczących powiatu, woj. Łódzkiego do przygotowania i przeprowadzenia Zjazdów Wyborczych w powiatach. O terminie i gotowości należy powiadomić Przewodniczącego R.W do dnia 20 marca br.

Krzysztof Łysyganicz

7.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego8 marca - Dzień Kobiet

Miłe Panie

Wielu panów przypomina sobie o swoich kobietach, w tym dniu. A szkoda, bo kobiety stanowią fundament domowego ogniska. Bez kobiet, świat jest, szary i smutny.

Wszystkim paniom, życzymy wielu wspaniałych dni, nie tylko z okazji 8 marca, ale tak, po prostu, na co dzień.

W imieniu członków Samoobrony,Przewodniczący Rady Wojewódzkiej

Partii
Krzysztof Łysyganicz


Związku Zawodowego Rolnictwa
Grzegorz Andrysiak3.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoNasze interwencje
=================
WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT
Łódź ul. Gdańska 38 90-730
NIP 727-11-49-261 Regon 000136886
tel. 42 636-03-57 fax 42 636-85-50
e-mail: sekretariat@wiih.lodz.pl

Łódź dnia 02.03.2015 r.
ŻG.8340.7.2015

Pan Krzysztof Łysyganicz
lodz.samoobrona@vp.pl

W nawiązaniu do emaila z dnia 31 stycznia 2015 r. Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi informuje, iż regularnie przeprowadza kontrole u przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą na targowisku Bałucki Rynek w Łodzi m. in. w zakresie rzetelności obsługi klientów.

W trakcie kontroli przeprowadzonych w ubiegłym roku stwierdzono m.in. zawyżenie należności za sprzedane artykuły żywnościowe w 2 punktach oraz posługiwanie się wagą bez cechy legalizacji w jednym punkcie. W związku z powyższym wobec osób winnych popełnienia wykroczeń z art. 11 § 1 KW w związku z art. 134 § 1 i 3 KW oraz z art. 26 ust 1 pkt 2 ustawy z dnia 11 maja 2001 r. Prawo o miarach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1069) zastosowano przepisy prawa o wykroczeniach. Natomiast przeprowadzone w bieżącym roku 2 kontrole nieprawidłowości nie wykazały.

Biorąc jednak pod uwagę przesłaną przez Pana informację, Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Łodzi będzie nadal kontynuował dzialania kontrolne u przedsiębiorców wykonujących dzialalność gospodarczą na targowisku Bałucki Rynek w Łodzi.

Jednocześnie Inspektorat informuje, iż nie ma przepisów, które regulowałyby sposób umieszczenia wagiw miejscu sprzedaży.

Z poważaniem

Łódzki Wojewódzki Inspektor
Inspekcji Handlowej w Łodzi
Marek Jacek Michalak

1.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoPrzewodniczący ZZR Samoobrona woj. Łódzkiego

Grzegorz Andrysiak

GRZEGORZ ANDRYSIAK - Urodzony w Sieradzu. Absolwent Politechniki Łódzkiej, wydział chemii spożywczej. Żonaty, syn Aleksander. Ukończył wiele studiów podyplomowych w tym: Studium nauk politycznych, prawo dla inżynierów, Mikro i nanotechnologii. W pracy zawodowej pełnił funkcje kierownicze, od głównego technologa do wicedyrektora w przetwórstwie spożywczym.

Na Walnym Zebraniu Wyborczym odbytym w dniu 28.02.2015r., w Łodzi, został wybrany zdecydowaną większością głosów nowym przewodniczącym.

1.03.2015
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoWybory Związku Zawodowego Rolników Samoobrona w Łódzkim

W dniu 28 lutego br., w Łodzi , odbyło się Walne Zebranie Wyborcze naszego Związku.
Przewodniczącym został pan Grzegorz Andrysiak z Łodzi.

Poniżej skład Rady Wojewódzkiej,

Piasecki Włodzimierz - powiat Sieradzki
Kopka Stanisław - powiat Sieradzki
Wojtera Marek - powiat Łęczycki
Olejniczak Bogusław - powiat Zgierski
Sut Włodzimierz - powiat Wieruszowski
Mitka Jolanta - powiat Wieluński
Matczak Renata - powiat Kutnowski

Skład Komisji Rewizyjnej,

Walczewski Wojciech - powiat Kutnowski
Joanna Korzycka - powiat Rawski
Miłek Genowefa - powiat Sieradzki

 
 OECD: co piąte polskie dziecko jest ubogie
 

Co piąte polskie dziecko jest ubogie - alarmuje OECD. W porównaniu do innych krajów OECD Polska wypada najgorzej pod względem sytuacji materialnej i mieszkaniowej, całkiem dobrze zaś, jeśli chodzi o edukację - wynika z raportu, z którego szczegółami zapoznali się posłowie.

Na posiedzeniu Komisji polityki społecznej i rodziny dr. Simon Chapple z Wydziału Polityki Społecznej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przedstawił szczegóły opublikowanego we wrześniu zeszłego roku raportu na temat sytuacji dzieci w krajach należących do OECD.

Jak wynika z raportu, przeciętny dochód rodziny w Polsce należy do najniższych wśród krajów OECD, a ponad 21 proc. polskich dzieci żyje poniżej granicy ubóstwa (przy średniej wynoszącej ok. 12 proc.). Jak podkreślił Chapple, gorzej mają tylko Meksyk i Turcja. Eurostat: 63 proc. Polaków nie stać na wakacje
 

1. 63 proc. Polaków nie stać, by raz w roku pojechać przynajmniej na tydzień urlopu poza miejsce zamieszkania - wynika z najnowszych danych Eurostatu o biedzie w Unii Europejskiej.

2. Z tych danych za rok 2008 wynika, że 20 proc. Polaków nie może sobie pozwolić na to, by wystarczająco ogrzać mieszkanie, 21 proc. - by przynajmniej raz na dwa dni jeść mięso, drób, rybę albo ich wegetariański, pełnowartościowy zamiennik, a 17 proc. nie stać na samochód. Po analizie tych wskaźników Eurostat policzył, że odsetek osób dotkniętych "materialnym niedostatkiem" wynosi w Polsce 32 proc., czyli należy do najwyższych w Europie. Oznacza to, że niemal co trzeci Polak pozbawiony jest, wbrew własnej woli, co najmniej trzech z dziewięciu dóbr materialnych różnych kategorii, które są wyznacznikiem poziomu życia.

3. Rodziny wielodzietne zagrożone ubóstwem
średnia w UE to 17 proc., natomiast w Bułgarii ten wskaźnik wynosi 51 proc., w Rumunii - 50 proc., na Węgrzech 37 proc., na Łotwie 35 proc. Najmniej osób, których nie stać na różnego rodzaju dobra, jest w Luksemburgu (4 proc.) oraz Holandii i Szwecji (5 proc.).

4. Od materialnego niedostatku Eurostat odróżnia biedę, która jest pojęciem względnym i zagraża osobom osiągającym przychody poniżej 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym kraju. KE tłumaczy, że środki poniżej takiego progu ubóstwa uniemożliwiają pełne uczestnictwo w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym - stąd mowa o tzw. wykluczeniu, które jest pojęciem szerszym niż bieda. W UE wskaźnik ten utrzymuje się na stabilnym poziomie 17 proc., natomiast w Polsce spadł z 19 do 17 proc. Dane potwierdzają, że najbardziej zagrożone i objęte biedą są dzieci (22 proc. w Polsce i 20 proc. w UE).

5. Pracujących na etacie biedacy - czytaj w Onet Biznes

Najwięcej tak rozumianej biedy jest na Łotwie (26 proc.), w Rumunii (23 proc.) i w Bułgarii (21 proc.), podczas gdy najmniej w Czechach (9 proc.), Holandii i na Słowacji (11 proc.), przy czym trzeba pamiętać, że próg ubóstwa różni się znacząco w poszczególnych krajach.
Eurostat opublikował te dane z okazji inauguracji Europejskiego Roku Walki z Biedą i Wykluczeniem Społecznym pod auspicjami Komisji Europejskiej i hiszpańskiego przewodnictwa w UE. Pomagaj
 
Dla Ciebie to jedno kliknięcie, dla nich to kwestia godnego życia. Nie wahaj się!

 


 Konstytucja
 
Konstytucja - projekt Samoobrony
  

 


 Program
 
Program Społeczno-Gospodarczy Samoobrony
  
 Umowy
   1.  broszura
 2.  Wybory do PE
 3.  Okręgi do Sejmiku
 4.  Okręgi wyborcze do Rady Miejskiej w Łodzi

 5. Deklaracja programowa
      "Solidarne Państwo"
 
TVN
  
 
GW
  

poprzednio:  0  1  2  3  4  5