Andrzej Lepper Samoobrona powiat łódzki

Nie w dół a w górę, nie słowem a czynem, razem zbudujemy Polskę,
- nowy ład społeczny, z miłości do ojczyzny, z szacunku dla człowieka.

Krzysztof Łysyganicz
Łódź
Błogosławieni, którzy cierpią
prześladowanie dla sprawiedliwości,
(Mt 5,10-12)
 
 
       


Kontakt
Samoobrona
Łódź
ul. Próchnika 1 lokal 314
tel.biurowy 48 781 427 369
Biuro czynne
śr od 15,00 - 17,00
e-mail: lodz.samoobrona@vp.pl
 

Zapraszamy
na spotkania
Partia pierwszy poniedziałek
miesiąca o godz.1800 - 1845
Związek ZR pierwszy wtorek
miesiąca o godz.1800 - 1845
 

 


Partia Samoobrona
Członek prezydium
i Rady Krajowej
przewodniczący Rady Wojewódzkiej
po. przewdoniczący partii i związku w Łodzi
Krzysztof Łysyganicz
Krzysztof Łysyganicz
tel. 722 07 62 76

pomoc techniczna
Ryszard Herbrich


 

 

Od 1.08.2005r. odwiedziło
nas już

gościDarmowe Liczniki dla Twoich stron! WWW.LICZ.PL

SAMOOBRONA RP Łódź
Dodaj do ulubionych !
 
Bezpłatne porady prawne
dla członków "Samoobrony"ostatnia aktualizacja: 4.IX.2014
 

 
 
24.8.2014
Wieści z Łódzkiego


W dniu 23 sierpnia 2014 r., w Wróblewie powiat Sieradzki odbyło się spotkanie integracyjne województwa Łódzkiego. Rolę gospodarza pełnił Przewodniczący powiatu Sieradzkiego pan Włodzimierz Piasecki. Całość poprowadził przewodniczący Rady Wojewódzkiej pan Krzysztof Łysyganicz. Miłym akcentem była obecność Przewodniczącego partii pana Leszka Kuropatwińskiego.

Spotkanie rozpoczęło się przemarszem do pobliskiego kościoła, gdzie została odprawiona msza w intencji Śp. Andrzeja Leppera. Po mszy uczestnicy zostali zaproszeni na naradę do pobliskiej OSP.

Po czym, gospodarz zapewnił wszytkom uczestnikom posiłek serwowany z grylla.


19.8.2014
Oświadczenie woli !!!


Ja, Krzysztof Łysyganicz, Przewodniczący Rady Województwa Łódzkiego niniejszym informuje, że, nie jestem, nie byłem - a tym bardziej nie jestem - w organach kierowniczych innych organizacji o charakterze samorządowo - politycznym, niż Samoobrona. Wszelkie próby dopisywania mnie ( do innych organizacji w tym do POPIS) bez mojej wyraźnej zgody - jest oszustwem, i próbą wmanipulowania mnie w gry, które mnie nie interesują.

Z wielką przyjemnością podejmuję współpracę z ludźmi czy też organizacjami dla których Polska i Polacy i nasze prawo do godnego życia - to cel najważniejszy - ale to ja decyduję - z kim i kiedy.

Według mnie, to Samoobrona stanowić będzie awangardę przemian, o czym tak wyraźnie mówił i w ten cel wierzył Andrzej Lepper. I my ten cel realizujemy.

Krzysztof Łysyganicz

15.8.2014
Wspominki


Z inicjatywy przewodniczącego powiatu Wieruszowskiego, pana Włodzimiera Suta, w miesiącu sierpniu, w kościele w miejscowości Parcice: trzykrotnie odbyły się "wspominki" za duszę zmarłego w tajemniczych okolicznościach Andrzeja Leppera.

redakcja

12.8.2014
Informacja


W dniu 11 sierpnia br., w Łodzi , odbyło się posiedzenie Rady Wojewódzkiej powiększonej o Przewodniczących powiatów. Spotkanie poprowadził pan Krzysztof Łysyganicz. Miłym akcentem było uczestnictwo w spotkaniu Przewodniczącego partii pana Leszka Kuropatwińskiego.

Omówiono: przygotowania do zbliżających się wyborów samorządowych oraz bieżącą tematykę jaka interesuje szeregowych członków partii.

redakcja

6.8.2014
Informacja


W miesiącu lipcu w Łodzi,odbyła się kontynuacja akcji przeciwko polityce zdrowotnej NFZ, polegająca na rozdawaniu ulotek i rozmowach z pacjentami.
1 lipca , przed Szpitalem Onkologicznym
3 lipca , przed szpitalem WAM
osoby odpowiedzialne: Herbrich Ryszard, Andrysiak Grzegorz

5.8.2014
WSPOMNIENIA


W dniu 3 sierpnia 2014r., delegacja Samoobrony woj Łódzkiego w składzie, Andrzej Szymański, Krzysztof Łysyganicz, Grzegorz Andrysiak, Sylwester Gołębiewski, uczestniczyła w Warszawie w marszu pamięci Andrzeja Leppera.
Uroczystości rozpoczęły się w Kościele na pl. Trzech Krzyży, po czym uformowany pochód pomaszerował pod byłą siedzibę Samoobrony, gdzie jest wmurowana tablica upamiętniająca tragiczną śmierć założyciela związku i partii.
Tam złożono kwiaty, zapalono znicze i wspominano człowieka niezłomnego.

Krzysztof Łysyganicz

 

1.8.2014
ZAPROSZENIE


W dniu 3 sierpnia 2014 roku w Warszawie odbędą się uroczystości upamiętniające trzecią rocznicę śmierci byłego wicepremiera, ministra rolnictwa, założyciela i pierwszego przewodniczącego Samoobrony, Andrzeja Leppera.

Obchody rozpoczną się mszą świętą za duszę zmarłego w Kościele Św. Aleksandra (kościół dolny) przy Placu Trzech Krzyży o godzinie 13.00. Następnie uformowany zostanie pochód pod tablicę poświęconą zmarłemu, znajdującą się przy dawnej siedzibie Partii Samoobrona w Alejach Jerozolimskich 30.

Wszystkich członków i sympatyków serdecznie zapraszamy.

Krzysztof Łysyganicz

31.7.2014
ODWOŁANIE


Z dniem 30 sierpnia 2014 r., odwołuję panią Henrykę Marcinkowską - Adamiak z pełniącej obowiązki
1/ Wiceprzewodniczącej partii w Łodzi
2/ Wiceprzewodniczącej ZZR SAMOOBRONA woj Łódzkiego

Krzysztof Łysyganicz

22.6.2014
Akcja Informacyjna


W dniu 28 czerwca 2014 r., w godzinach od 10,00 - 13,00 , odbędzie się kontynuacja akcji z ubiegłego roku pod hasłem " Elektryczne prawo pięści - nie daj się ". Rozdawane będą ulotki ( jak w załączniku ) aby informować, że w zderzeniu z PGE obywatel też ma jakieś prawa.
Miejsce: Plac Barlickiego - Rynek
Odpowiedzialny : Sylwester Gołębiowski tel 504 85 99 10
z serdecznym pozdrowieniem

Krzysztof Łysyganicz


POWOŁANIE


W dniu 20 czerwca 2014r., , Przewodniczący województwa Krzysztof Łysyganicz, powołał pana Sylwestra Gołebiowskiego na pełniącego obowiązki wiceprzewodniczącego ZZR Samoobrona w Łodzi.Krzysztof Łysyganicz

14.6.2014
Informacja


W dniu 14 czerwca 2014r., w Warszawie odbyło się spotkanie Rady Krajowej. Jednym z punktów było uzupełnienie składu RK. Na wniosek pana Krzysztofa Łysyganicza skład rady uzupełnili ,

Andrysiak Grzegorz - Łódź
Sobczyk Michał - Powiat Tomaszowski.

26.5.2014
Podziękowanie


Składam podziękowanie wszystkim tym, którzy zaangażowali się aktywnie w trudnym ale jakże ważnym czasie - przygotowań do wyborów do PE. Przesyłam wyrazy sympatii tym, którzy głosowali na nas i tym niezdecydowanym, którzy są za nami ale mają wątpliwości.

Dziękuję kandydatom za uczestnictwo i ufam, że Wasza wiara w chęć poprawy losu Polski i Polaków przyniesie dojrzałe owoce.

Krzysztof Łysyganicz

15.5.2014
Ważne info


Nastąpiła zmiana nr telefonu biurowego na +48 781 427 369

Prosimy na ten numer dzwonić (tylko) w środy od 15,00 - 17,00 tj, w dniach, kiedy mamy dyżur. W innych dniach w biurze bywamy w miarę możliwości i potrzeby.

10.5.2014
Ważne info


EUROPA SOCJALNA ALBO ŻADNA - TO NASZE HASŁO WYBORCZE
W WYBORACH DO EUROPARLAMENTU

ZAPAMIĘTAJ SAMOOBRONA LISTA NR 11

ZA PEWNIE WIELU Z WAS CIEKAWI - JAKI PROGRAM PRZEDSTAWI SAMOOBRONA
- CZY BĘDZIE DBAŁA O POLSKĘ I POLAKÓW .

OŚWIADCZAMY ŻE,

JESTEŚMY PRZECIWNI,
 • WPROWADZENIU NA POLSKI RYNEK MODYFIKOWANEJ ŻYWNOŚCI - CZYLI GMO,

 • DODAWANIU DO ŻYWNOŚCI, KONSERWANTÓW, ULEPSZACZY,

 • NISZCZENIU POLSKIEJ ZIEMI POPRZEZ WYDOBYWANIE GAZU ŁUPKOWEGO,

 • WYKUPYWANIU POLSKIEJ ZIEMI PRZEZ OBCYCH,


JESTEŚMY ZA,
 • OBRONĄ POLSKICH KOPALŃ I POLSKIEGO WĘGLA,

 • WYMUSZENIEM NA POLSKIM RZĄDZIE - PODPISANIA KARTY PRAW PODSTAWOWYCH UNII EUROPEJSKIEJ,

 • WPROWADZENIEM WZOREM EUROPY ZACHODNIEJ - POWSZECHNYCH ZASIŁKÓW DLA LUDZI BEZ PRACY,

 • WYRÓWNANIEM DOPŁAT UNIJNYCH - BEZ WZGLĘDU NA KRAJ DOCELOWY,

 • EUROPĄ NARODÓW - A NIE STANAMI ZJEDNOCZONYMI EUROPY,

TO TYLKO FRAGMENT NASZYCH ŻĄDAŃ I CELÓW.

CAŁA NADZIEJA W UNII, BO POLSKIE RZĄDY ROBIĄ CO CHCĄ I JAK CHCĄ - NIE BACZĄC NA POTRZEBY I OCZEKIWANIA OBYWATELI.

MY NIE Z SOLI ANI ROLI JENO Z TEGO CO NAS BOLIZAPAMIĘTAJ SAMOOBRONA LISTA NR 11

4.5.2014
Wieści z Łodzi


W dniu 4 maja br., w Łodzi odbyła się konferencja prasowa mająca na celu przedstawienie naszych kandydatów na posłów do PE. W konferencji uczestniczył przewodniczący partii Lech Kuropatwiński. Całość poprowadził przewodniczący Rady Wojewódzkiej Krzysztof Łysyganicz.

Po zakończeniu, uczestnicy udali się na naradę do siedziby Samoobrony w Łodzi. Aby tradycji stało się zadość, przewodniczący powiatu Bełchatowskiego Stanisław Sikora, dostarczył poświęcone przez księdza jajka, którymi podzielili się uczestnicy.


3.5.2014
3 maj


3 maj w Łodzi 2014r.

W strugach deszczu odbyły się uroczystości 3 majowe w Łodzi, przed grobem Nieznanego Żołnierza. Mimo przejmującego zimna, wszyscy uczestnicy dzielnie znosili załamanie się pogody.

Wśród delegacji była także reprezentacja Samoobrony województwa Łódzkiego w składzie: Maria Pietrzykowska, Krzysztof Łysyganicz, Bronisław Majkowski, Henryka Marcinkowska - Adamiak.

1.5.2014
1 maja


W dniu 1 maja 2014r., dokładnie o godzinie 10,00 delegacja Łódzkiej Samoobrony, złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą rewolucyjne wydarzenia 1905r.
Tablica umieszczona jest na ul. Rewolucji 1905r., przed ul Wschodnią.
W skład delegacji wchodzili: Grzegorz Andrysiak, Henryka Marcinkowska - Adamiak, Bronisław Majkowski, Krzysztof Łysyganicz, Sebastian Słowakiewicz, Małgorzata Piotrowska.

Wydarzenia 1905 roku w Łodzi, to krwawy epizod, buntu społecznego przeciw zniewoleniu przez kapitał. Za podniesienie głowy i żądanie praw ludzkich, wielu zapłaciło śmiercią.
A czegóż oni żądali: prawa do 8 godzinnego dnia pracy, kasy chorych czy też ustalenia najniższego wynagrodzenia. Czy to dużo ?.
Dla pseudo ludzi tak. Tragiczny pozostaje fakt, że Ci, co strzelali do bezbronnych, ubrani w Carskie mundury, często, serce mieli Polskie.

Dlaczego pod tą tablicą i dlaczego 1 maja.

Ten dzień jako Święto ludzi pracy ustanowiono w 1890 r., aby upamiętnić mordowanie bezbronnych robotników ( w 1886 r.) na kontynencie amerykańskim.

Samoobrona stała, stoi i będzie stała, kontrą do tych, dla których człowiek to materia do wyzysku.

19.4.2014
Zmartwychwstanie

Rejestrację kandydatów do PE w naszym okręgu 6 - mamy już za sobą.
Trudna to praca, wymagająca dużego zaangażowania czasu i ludzi. Nie ma udawania, błyskotliwych przemówień, spotkań, zebrań. Zadanie było proste.
Wyjść do mieszkańców, poprosić o poparcie dla Samoobrony i naszych kandydatów.

I zdumienie. Nikt nie odmawiał podpisu. Spotykaliśmy się nie tylko z sympatią ale z wiarą, że Samoobrona, to to sama, co za A. Leppera. Wrażliwa na losy ludzkie. Przeciwna złodziejstwu i zakłamaniu. "To wy jeszcze żyjecie - w Was nadzieja" - takie oto zdania, dało się nam usłyszeć. Miłe dla ucha ale zobowiązujące do godnego reprezentowania tych, co są solą tej ziemi.

I refleksja - jakaż przedziwna analogia, przed zbliżajšcymi się Świętami. On też, ( A.Lepper ), za żywota był poniżany, wyszydzany. Za co - za mówienie prawdy, piętnowanie patologi, za obronę prostego człowieka. Przegrał ze złem jak nasz pan Jezus Chrystus. I w tym także przypadku pozostali jego uczniowie, którzy jak apostołowie kontynuują jego misje. Niech więc, zmartwychwstanie także duch jego, bo już wiemy na przykładzie świąt, tych świąt, że duch jest silniejszy od materii.

Z nadzieją na lepsze jutro, życzę wszystkim, nie - Wesołych Świąt a szczęśliwych - z nutką refleksji na bolesnym żywotem wielkich tego świata.

Krzysztof Łysyganicz15.4.2014
Ważna Informacja

W dniu 14 kwietnia br., Komitet Wyborczy Samoobrona

- okręg nr 6, obejmujący województwo Łódzkie,


Zarejestrował listę kandydatów do PE, a teraz, czy postawicie na sól ziemi czy na układ, nie od nas zależy !!!

13.4.2014
Ważna Informacja

W dniu 5 kwietnia br., Przewodniczący województwa Krzysztof Łysyganicz, powołał

pana Michała Sobczyka
na pełniącego obowiązki przewodniczącego powiatu Tomaszowskiego


Kontakt telefoniczny do w/ wymienionego 600 195 181
21.3.2014

Wojewódzki Sztab Wybroczy - Samoobrona -

Okręg Wyborczy nr 6

- obejmuje województwo Łódzkie


adres; Łódż ul, Prochnika 1 lok 314
biuro czynne: po - pt od 15,00 - 16,00

Osoby zainteresowane pomocą w czasie kampanii wyborczej, jak również udziałem w Obwodowych, Rejonowych Komisjach Wyborczych ( praca w komisji jest odpłatna), prosimy o kontakt.Nasi kandydaci1 URBANIAK ANDRZEJ
- POWIAT WIELUŃSKI
Andrzej Urbaniak Muszę reprezentować Polskę - to obiecałem Andrzejowi Lepperowi

URBANIAK ANDRZEJ - lat 58, mieszkaniec województwa łódzkiego, Osjaków, powiat Wieluński. Z wykształcenia technik budownictwa ogólnego. Żonaty od ponad 30 lat - żona Janina, troje dzieci, dwóch synów i córka.
Człowiek niezwykle skromy, cieszący się autorytetem zarówno wśród pracowników ( prowadzi firmę budowlaną ) jak i członków partii i związku Samoobrona. Należał do grona bliskich współpracowników Andrzeja Leppera. Wraz z nim organizował protesty w trudnych dla Polski i Polaków chwilach. Jego pracę docenił Minister Rolnictwa nadając Odznakę " Zasłużony dla Rolnictwa".
Kandydowanie do PE, to poczucie obowiązku wobec siebie, ojczyzny. Polska w PE, musi mieć takich reprezentantów dla których od salonów ważniejsze jest dbanie o interes narodowy. Nie może być tak, że jesteśmy krzywdzeni w stosunku do krajów Europy zachodniej.

2 SOBCZYK MICHAŁ
- POWIAT TOMASZOWSKI
Michał Sobczyk Polska ziemia dla Polaków

SOBCZYK MICHAŁ - urodzony w 1981 r.
Mieszkaniec miejscowości Chociwek, gmina Czerniewice, powiat Tomaszowski. Wykształcenie średnie techniczne, rolnicze. Żonaty, jedno dziecko, syn Filip. Prowadzi duże gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję roślinną oraz sklep. Członek Samoobrony - pełni obowiązki Przewodniczącego Powiatu Tomaszowskiego.
Startując do PE, chce udowodnić wszystkim młodym, że umiłowanie ojczyzny i polskiej ziemi, to nie tylko przywilej a obowiązek.

3 ANDRYSIAK GRZEGORZ
- ŁÓDź
Grzegorz Andrysiak LUDZIE CHCĄ BYĆ WYSŁUCHANI

GRZEGORZ WITOLD ANDRYSIAK - mieszkaniec Łodzi. Urodzony w Sieradzu w 1957 roku. Absolwent Politechniki Łódzkiej, wydział chemii spożywczej. Żonaty, syn Aleksander studiuje fizykę techniczną. Ukończył wiele studiów podyplomowych w tym: Studium nauk politycznych, prawo dla inżynierów, Mikro i nanotechnologii. W pracy zawodowej pełnił funkcje kierownicze, od głównego technologa do wicedyrektora. Był także nauczycielem w szkole średniej. Członek Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia. Wiceprzewodniczący partii Samoobrona w Łodzi. Doradca w zakresie społeczno - prawnym, Zarządu Wojewódzkiego.

4 MARCINKOWSKA HENRYKA ADAMIAK
- ŁÓDź
Henryka Marcinkowska ANDRZEJ LEPPER JEST WŚRÓD NAS

HENRYKA JANINA MARCINKOWSKA - ADAMIAK
Mieszkanka Łodzi. Urodzona w 1946 r. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. M Kopernika , emerytka. Matka dwójki dorosłych już dzieci.
W czasach aktywności zawodowej, wiele lat przepracowała w przedsiębiorstwach państwowych w tym na kierowniczych stanowiskach. Następnie prowadziła własne firmy.
Wieloletni ławnik Sądowy przy Sądzie Okręgowym. Współpracownik Ligi Kobiet. W latach 1980 – 2005r., działacz regionalny w strukturach Solidarności.
Nie zgadzając się na patologiczne układy i przemiany po 1989 roku została członkiem partii Samoobrona. Urzekł ją swoją osobowością i dążeniem do prawdy Andrzej Lepper
Kandyduje do Parlamentu Europejskiego by stać na straży Polskiej Racji Stanu.

5 SŁOWAKIEWICZ SEBASTIAN STANISŁAW
- ŁÓDź
Sebastian Słowakiewicz KAŻDY CZŁOWIEK JEST WAŻNY

SEBASTIAN STANISŁAW SŁOWAKIEWICZ - mieszkaniec Łodzi, urodzony w 1981 roku. Ukończył Liceum Ogólnokształcące. Jest osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Dlatego też, pomoc i pokonywanie barier architektonicznych, społecznych i kulturowych stanowi dla niego priorytet. Członek Samoobrony w której pełni funkcję przewodniczącego sekcji niepełnosprawnych.

6 WOZNIAKOWSKA GRAZYNA
- ŁÓDź
Grazyna Wożniakowska Pokora nigdy nikomu nie zaszkodziła

GRAŻYNA WOŻNIAKOWSKA - mieszkanka Łodzi, lat 56, urodzona w Konstantynowie Łódzkim. Wykształcenie średnie medyczne - pielęgniarka. Jeden syn, który jak wielu młodych ludzi musiał opuścić Polskę za chlebem.
Radością jej życia, jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Wynika to z pasji zawodowej, a także z potrzeby serca.
Członek partii Samoobrona.

7 HERBRICH RYSZARD WALENTY
- ŁÓDź
Ryszard Herbrich ABY PRAWO NIE KRZYWDZIŁO

HERBRICH RYSZARD WALENTY urodzony w Łodzi 14 luty 1952r. Ukończył Politechnikę Łódzka, wydz. włókienniczy, który związał go z miastem i jego przemysłem. Obserwacja upadku tego przemysłu i obserwacja utraty miejsc pracy dla szerokiego kręgu obywateli stanowił podstawę do podjęcia działalności politycznej. Hobby: elektronika szeroko pojęta i informatyka. Członek Samoobrony od 2003 roku. Przewodniczący dzielnicy Polesie.

8 PIOTROWSKA MAŁGORZATA EWA
- ŁÓDź
Ewa Piotrowska PIOTROWSKA MAŁGORZATA EWA
- urodzona w 1971 roku w Łodzi. Wykształcenie zasadnicze - włókiennicze. Stan cywilny - niezamężna.
Osoba niezwykle wrażliwa. Cechują ją pozytywny stosunek do świata. Kandyduje do PE, bo dla niej reprezentowanie Polski i Polaków to, nie tylko obowiązek, ale sprawa honoru.
Członek Samoobrony.

9 PIETRZYKOWSKA MARIA HELENA
- ŁÓDź
Maria Pietrzykowska Człowiek to brzmi dumnie

PIETRZYKOWSKA MARIA HELENA
- mieszkana Łodzi, urodzona w 1954 r., w Poznaniu.
Absolewntka Panstwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi. Artysta plastyk.
Posługuje się trzema językami obcymi: angielskim, niemieckim, rosyjskim.
Wieloletni czlonek Samoobrony.
10 MAJKOWSKI BRONISŁAW MIROSŁAW
- ŁÓDź
Bronisłwam Majkowski MAJKOWSKI BRONISŁAW MIROSŁAW - mieszkaniec Łodzi, ur 1947r., w Łasku. Wykształcenie wyższe, absolwent wydziału prawa UŁ.Emeryt, Żonaty, jeden syn. Członek Samoobrony od 2004r.


18.3.2014
Andrzej Urbaniak

Zasada równych szans
- czy jak państwo łamie nasze prawa Wyborcze.
Usiedliśmy i rozmawiamy, o naszej Polsce, o tym jak prawo krzywdzi ludzi.
A to zabiera dzieciaki biednym, a to skarbówka sprowadza ludzi do poziomu nędzarzy,
a to ZUS z umierających robi zdrowych i zdolnych do pracy.
Przykładów głupiego czy okrutnego prawa jest wiele, kto tu żyje, ten tego doświadczył lub doświadczy, kwestia czasu.

W trakcie dyskusji o wyborach do PE, wyszedł nowy kwiatek.
Na ten problem zwrócił uwagę nasz kolega Grzegorz Andrysiak z Łodzi.
Oto pytanie, czy próg 5 %, wynikający z art 335 Kodeksu Wyborczego, którego przekroczenie ( w skali kraju ), daje legitymacje do zasiadania w ławach parlamentarnych jest zgodny z Konstytucją. Należy jasno stwierdzić, że ten zapis jest sprzeczny z zasadą Demokratycznego Państwa Prawa czyli narusza art 2 Konstytucji. Dyskryminuje nie tylko startujące w wyborach mniejsze partie ale przede wszystkim wyborców. Ich święte prawo do decydowania.. To ewidentny przykład naruszenia art 11 w związku z art 96 ust 2 oraz art 31 ust 3 - Konstytucji RP.

Niepożądanym skutkiem, stworzenia klauzuli zaporowej wynikającej z art 335 KW, jest dyskryminowanie czy wręcz lekceważenie, tego wyborcy, który oddał głos na ugrupowanie, które według jego zdania reprezentuje jego i jego interesy.
A to stwarza fakt, że wyborca de facto nie uczestniczy we współdecydowaniu. Jego głos jest nie ważny. Tak stan narusza prawo wyborcze, które określa kiedy głos jest nie ważny.

Innym istotnym czynnikiem na który warto zwrócić uwagę, że próg 5 % liczy się w skali kraju.
A co z faktem, że w danym okręgu wyborczym wygrała partia X, mimo że, w skali kraju nie przekroczyła limitu. W taki przypadku, do parlamentu wejdą Ci, którzy mogą mieć marginalne poparcie.

Cała konstrukcja prawna zapisu art 335 KW, stoi w sprzeczności z zasadami pluralistycznego odzwierciedlenia w Parlamencie preferencji wyborczych. Tworzy zarazem barierę w zakresie innowacyjnych rozwiązań społeczno - gospodarczych, czy też politycznych.
Podobne prawo zaporowe stosowano w innych krajach Europy Zachodniej. Dla przykładu podam że, Federalny Trybunał Konstytucyjny w Niemczech, orzeczeniem z dnia 20 lutego 2014r, stwierdził że, zapis o progu procentowym, jest całkowicie sprzeczny z Konstytucją, nawet na poziomie 3 %. Narusza zasadę proporcjonalności, równości wyborców i zasadę równych szans dla wyborcy czy też partii politycznych.

Prawo w Polsce wielokrotnie jest tak konstruowane, aby określone grupy, czy też podmioty korzystały całymi garściami z własnych przywilejów. Nie liczy się głos ludu, jego potrzeby i marzenia. Dlatego też w najbliższym czasie do Trybunału Konstytucyjnego, zostanie złożony wniosek o stwierdzenie nie zgodności z Konstytucją tego nieszczęsnego zapisu.

Andrzej Urbaniak
Samoobrona powiat Wieluński

17.3.2014
Wieści z Łódzkiego

Informacja

W dniu 16 marca br., w Osjakowie, powiat Wieluński odbyło się spotkanie Przewodniczącego naszego województwa, pana Krzysztof Łysyganicza z lokalnymi działaczami.
W zebraniu uczestniczył także, wiceprzewodniczący partii Andrzej Szymański, oraz nasz kandydat nr 1 na liście do PE - Andrzej Urbaniak.
Tradycyjnie już w naszym województwie zebrani uczcili minutą ciszy pamięć po Andrzeju Lepperze.

Tematem narady było omówienie przygotowań do zbliżających się wyborów.

Miłym przerywnikiem w dyskusji było wręczenie panu Rafałowi Szkudlarek, odznaki "Zasłużony dla Rolnictwa"


15.3.2014
Wieści z Łodzi

Informacja

W dniu 14 marca br., została powołana Henryka Marcinkowska-Adamiak, na stanowisko,
po. Wiceprzewodniczącej Zwiąku Zawodowego Rolnictwa Samoobrona - woj Łódzkiego.
W najbliższym czasie nastąpi dalsza rekonstrukcja Zarządu Wojewódzkiego.
Powołani pełnić będą obowiązki do momentu wyborów wojewódzkich.

2/ W związku z zapytaniami, informuję, że pan Andrzej Prochoń, nie jest już członkiem, ani Partii, ani Związku Zawodowego "Samoobrona". Wymieniony, na tę okoliczność, złożył pisemną rezygnację w 2012 roku.

Krzysztof Łysyganicz
Przewodniczący

12.3.2014
Komunikat Komitetu Wyborczego SAMOOBRONA

FINANSOWANIE KAMPANII WYBORCZEJ WYBORY DO EUROPARLAMENTU 2014

Wpłaty (przelewy bankowe) na kampanię wyborczą kandydaci mogą dokonywać na rachunek FUNDUSZU WYBORCZEGO partii.

          Nr rachunku FUNDUSZ WYBORCZY SAMOOBRONA
          Bank Meritum Warszawa
          Nr: 12 1300 0000 2076 4014 9637 0001
          Limit wpłat od jednej osoby wynosi: 25.200,00 zł

Jednocześnie kandydaci mogą dokonywać wpłat na konto partii
           Nr: 33 1300 1036 2006 4014 9637 0001
           Limit wpłat od jednej osoby wynosi 25.200,00 zł

Wpłaty od kandydatów mogą być dokonywane jedynie przez osoby fizyczne czekiem, przelewem, kartą płatniczą do dnia 23 maja 2014r.

ZABRANIA SIĘ PRZYJMOWANIA ŚRODKÓW PIENIĘŻNYCH OD FIRM!!!!,

NIE MOŻNA WPŁACAĆ PIENIĘDZY PRZEKAZEM POCZTOWYM!!!!!

NIE MOŻNA WPŁACAĆ GOTÓWKI W BANKU!!!

KAŻDY KANDYDAT, KTÓRY CHCE WYKONAĆ MATERIAŁY WYBORCZE MUSI MIEĆ UPOWAŻNIENIE OD PEŁNOMOCNIKA FINANSOWEGO!!!!

Usługi wykonane bez upoważnienia pełnomocnika nie będą akceptowane przez komitet a faktury za w/w usługi będą odsyłane bez zapłaty.

Wszystkie faktury, rachunki muszą być brane na :

          KOMITET WYBORCZY SAMOOBRONA
          Al. Jerozolimskie 11/19 lok.14
          00 - 508 Warszawa

Pełnomocnik Finansowy
/ - / Halina Sikorska
Telefon: 22 629 32 90
Pełnomocnik Komitetu Wyborczego
/ - /Jan Sochocki
Telefon: 22 629 32 9011.3.2014
Informacja

Informujemy, że został zarejestrowany w PKW , Komitet Wyborczy Samoobrona, a więc zbieramy podpisy na listach poparcia.

W Łodzi, został utworzony Wojewódzki Sztab Wyborczy.

Biuro wyborcze poprowadzi pani Henryka Marcinkowska - tel 668 46 86 66

Osoby zainteresowane pomocą w czasie kampanii wyborczej, jak również udziałem w Obwodowych, Rejonowych Komisjach Wyborczych ( praca w komisji jest odpłatna), prosimy o kontakt z wyżej wymienioną.

7.3.2014
Stanowisko w sprawie konfliktu Ukraina - Rosja

Przewrót jaki dokonał się na Majdanie świadczy o niezadowoleniu społeczeństwa Ukraińskiego, z dokonań byłej już władzy.
Forma zmian to klasyczny zamach stanu.
Można się zgodzić lub nie z formą wyrażania niezadowolenia obywatelskiego. Istotne jest to, że wewnętrzny konflikt przeobraża się w stan wojny. Co szczególnie niepokoi, to próby ingerencji, nie tylko mocarstw światowych ale tak doświadczonego okrucieństwom wojny kraju jak Polska.

Wzywamy Rząd Polski do zaniechania wszelkich działań skierowanych przeciwko Rosji. My za Ukrainę nie będziemy walczyć.
Nie chcemy wojny, a w szczególności Trzeciej Światowej, bo nie będzie już ani pokonanych ani zwycięzców. Polska musi być neutralna dla bezpieczeństwa Polaków i jedności państwa.

Za Zarząd Łódzki

Krzysztof Łysyganicz

27.2.2014
I N F O R M A C J A

W dniu 1 marca br., odbyło się w Łodzi posiedzenie Rady Wojewódzkiej, któremu przewodniczył pan Krzysztof Łysyganicz.
Celem spotkania było omówienie przygotowań do kampanii wyborczej a dotyczącej startu naszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego.
Ustalono kolejność na naszej liście.
Ze względu jednak, że nasz Komitet nie został jeszcze zarejestrowany, pełna lista zostanie opublikowana w terminie późniejszym.
Równocześnie Rada Wojewódzka zwraca się do działaczy i sympatyków o zgłaszanie się do pracy w Wojewódzkim Sztabie Wyborczym.

27.2.2014
Wieści z Łodzi

Pikieta przed Urzędem Wojewódzkim

Delegacja ZZR Samoobrona w geście poparcia, uczestniczyła w pikiecie zorganizowanej przez ZZRI Solidarność. Pikieta dotyczyła złej sytuacji w rolnictwie, wyprzedaży polskiej ziemi i prywatyzacji lasów państwowych. Petycja w tej sprawie została złożona na ręce wojewody a jej sygnatariuszami jest także nasz związek.

 

24.2.2014
Komunikat

W dniu 23 lutego 2014r., delegacja woj. Łódzkiego uczestniczyła w naradzie w Warszawie, a dotyczącej udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Skład naszej ekipy:
Krzysztof Łysyganicz - Łódź
Henryka Marcinkowska - Łódź
Andrzej Szymański - pow Kutnowski
Andrzej Urbaniak - pow Wieluński
Włodzimierz Sut - pow Wieruszowski
Grzegorz Andrysiak - Łódź


Przewodniczący naszego regionu przedstawił listę kandydatów wraz z charakterystyką osobową.
Ponieważ chętnych do startu jest więcej niż miejsc: ustalono, że o udziale i kolejności zdecyduje Rada Wojewódzka.
Następnie, pan Krzysztof Łysyganicz powołał w skład Krajowego Komitetu Wyborczego pana Andrzeja Szymańskiego - a na szefa sztabu w naszym okręgu wyborczym panią Henrykę Marcinkowską.

 


Polecamy coś co wywołało uśmiech na naszej twarzy

16.2.2014
Narada w Łodzi.

W dniu 15 lutego, w Łodzi, odbyło się spotkanie Rady Wojewódzkiej, w której uczestniczył, między innymi, Andrzej Urbaniak, Andrzej Szymański - członkowie prezydium władz Krajowych.

Przewodniczący pan Krzysztof Łysyganicz, omówił, bieżącą sytuacje w kraju, a także w naszym województwie. Ocenił stan przygotowań do kampanii wyborczych jakie mają się odbyć w tym roku. Oceniono, także zasadność rolniczych protestów i ich ewentualnego wsparcia.

3.2.2014
APEL !

APEL !

          Naród Polski musi mieć lasy, rzeki i jeziora oraz bogactwa naturalne.
          Naród Polski musi mieć rolników i wieś, zagwarantowane ich masą krytyczną, którą nigdy nie wolno pomniejszyć.
          Są to wszystko, egzystencjalnie niezbywalne graniczne warunki istnienia OJCZYZNY !

          Wincenty Witos na Zjeździe w Wierzchosławicach w 1928 roku mówił :
"Chłop zachował w najgorszych chwilach ziemię , religię i narodowość . Te trzy wartości dały podstawę do stworzenia państwa. Bez nich nie mogliśmy go mieć. Gdzie chłop stanął, tam się podstawa przyszłego odrodzenia ostała. "

          Nawiązywał do tego Święty Jan Paweł II - Wielki Papież Polak.
          Rzecznik Prasowy Łódzkiej Rady Wojewódzkiej
          NSZZ RI :"Solidarność"

          Włodzimierz Wawszczak
          PS: Apel i Załącznik - szeroko rozprowadzać, także w parafiach i samorządach...... i wszędzie !           

13.1.2014
Informacja z 12.01.2014

W dniu 12.01.2014r., w Warszawie w siedzibie OPZZ, odbyło się posiedzenie Rady Krajowej ZZR SAMOOBRONA. Spotkaniu przewodniczył Lech Kuropatwiński.
Omówiono ważne dla związku " tematy" w tym udział w wyborach w 2014 roku. Z naszego województwa w naradzie uczestniczyli,

Krzysztof Łysyganicz - członek władz Krajowych
Grażyna Tyszko
Henryka Marcinkowska
Grzegorz Andrysiak
Uzupełnienie

W związku z błędem technicznym, pominięto informację, że w spotkaniu w Warszawie ( w dniu 12.01.2014r.) uczestniczył pan Andrzej Szymański z powiatu Kutnowskiego, który jest: wiceprzewodniczącym partii, wiceprzewodniczącym Rady Województwa Łódzkiego i Przewodniczącym powiatu Kutnowskiego.
Za zaistniałą sytuacje, zainteresowanego przepraszamy

4.1.2014
Wieści z Łodzi

Spotkanie Opłatkowe

W dniu 4 stycznia w Łodzi, odbyło się spotkanie opłatkowe działaczy województwa Łódzkiego, w którym uczestniczyli przedstawiciele powiatów naszego regionu. Co cieszy, w spotkaniu uczestniczył, przewodniczący partii i związku Lech Kuropatwiński.
Na wstępie, Szef naszego regionu pan Krzysztof Łysyganicz, powitał uczestników i złożył sprawozdanie z dokonanych działań w 2013 roku. Ocenił sytuację w kraju po czym wskazał cele do realizacji w 2014 r.

Po nim zabrał głos Lech Kuropatwiński, mówiąc o pracy centrali, jej zamierzeniach i opracowaniach. Kończąc wypowiedz, życzył uczestnikom Szczęśliwego Nowego Roku.

Zgodnie z tradycją uczestnicy podzielili się opłatkiem, życząc sobie udanego roku.

Miłym uzupełnieniem uroczych chwil, było wręczenie
Stanisławowi Sikorze z powiatu Bełchatowskiego Odznaki "Zasłużony dla Rolnictwa" nadanej mu przez Ministra Rolnictwa.

Aby rok był udany i nikt nie był głodny, każdy miał możliwość skorzystać z poczęstunku serwowanego w postaci "szwedzkiego stołu". Jak nam powiedział pan Krzysztof Łysyganicz: Cieszy mnie bardzo nie tylko wzrost ilościowy naszej organizacji w województwie ale powrót wiary, że Samoobrona jest jedną z ważniejszych partii na polskiej scenie politycznej dla której ludzkie warunki życia dla Polaków to cel nadrzędny.

Czego i my wszystkim życzymy.

redakcja
4.1.2014
Nasi w Brukseli

W miesiącu grudniu 2013 r., z inicjatywy centrali odbył się wyjazd studyjny do Brukseli.
Wśród uczestników nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego województwa. W drodze powrotnej, uczestnicy złożyli kwiaty na grobie ŚP Andrzeja Leppera.

 1.12.2013
Oby to była prawda

Poniżej odpowiedź na nasze pismo skierowane do pani Prezydent Zdanowskiej. I jak zawsze, odpowiada nie adresat a urzędnik. Mamy już za sobą mały atak zimy. I co, jak zawsze: ślisko, sprzątających nie widać i kontrolujących też. Papier to papier, a za słowem powinny iść czyny.

Blado to wygląda.
1.12.2013
Informacja dnia 1.12.2013r.

W dniach 27 - 30 listopad br., Zarząd Krajowy ZZR Samoobrona był organizatorem wyjazdu studyjnego do Brukseli: w tym zapoznanie się z pracą Europejskiej Komisji Rolnictwa.
Z naszego województwa w wyjedzie uczestniczyli między innymi: Andrzej Urbaniak, Włodzimierz Sut,Krzysztof Kania, Jolanta Mitka, Grzegorz Andrysiak, Henryka Marcinkowska, Tomasz Walczewski.

Informacja z dnia 29.11.2013r.

W tym dniu w Teatrze Powszechnym w Łodzi odbyła się konferencja pt. " Bogactwo Rozwoju mieszkańców Łódzkiego ". Organizatorem był Urząd Marszałkowski. W konferencji z ramienia ZZR Samoobrona uczestniczył Krzysztof Łysyganicz. Jak nam powiedział: Spotkanie dotyczyło wykorzystania funduszy unijnych. Cieszy fakt, że nasze województwo w tym zakresie zajmuje pierwsze miejsce.

12.11.2013
Wybory 2014

Samoobrona jako ruch społeczny o charakterze politycznym, dopuszczała i dopuszcza możliwość startu z jej list wyborczych; organizacji, stowarzyszeń, osób indywidualnych; nie będących członkami naszej partii lub związku.
Istotne jest, aby cel jaki przyświeca kandydatom, był zbieżny z celami jakie wytyczyła Samoobrona.

Dlatego też, zapraszamy do rozmów na temat wspólnego startu prawdziwych patriotów, społeczników, ludzi oddanych sprawie Polskiej.

Osoby zainteresowane z województwa łódzkiego, proszone są o kontakt z przewodniczącym województwa, panem Krzysztofem Łysyganiczem.

Stwórzmy wreszcie, wspólny, szeroki front walki o lepsze życie.
Przywróćmy razem, Polsce i Polakom godność im należną.

12.11.2013
Wieści z Łodzi

Informacja z dnia 11 listopada 2013 roku.

Jak co roku w Święto Niepodległości delegacja Samoobrony - powiat Łódzki, uczestniczyła w składaniu kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
I jak zawsze, nasi odróżniali się od reszty, patriotycznym krawatami i chustami, co jak zawsze wzbudzało zainteresowanie.

Wskład delegacji wchodzili: Henryka Marcinkowska - Adamiak, Maria Pietrzykowska, Krzysztof Łysyganicz, Bronisław Majkowski, Sebastian Słowakiewicz.

redakcja

11.11.2013
Co ważnego wydarzyło się 11 listopada

1293 - Porwanie nocą we Wrocławiu przez księcia głogowskiego Henryka III księcia legnickiego Henryka Grubego, który po półrocznej niewoli zapłacił okup w postaci 6 miast po lewej stronie Odry.

1359 - Podpisano polsko-litewski traktat graniczny ustalający granicę między Ziemią lubelską, a Księstwem chełmskim.

1673 - Wojska polskie pod dowództwem hetmana wielkiego koronnego Jana Sobieskiego pokonały w bitwie pod Chocimiem Turków pod wodzą Husejna Paszy.

1863 - Powstanie styczniowe: na Placu Teatralnym w Warszawie Rosjanie przeprowadzili egzekucje czeladnika garbarskiego Antoniego Amnera i czeladnika ślusarskiego Józefa Dąbrowskiego za zamach na carskiego gen. Fiodora Fiodorowicza Trepowa.

1914 - I wojna światowa: rozpoczęła się bitwa pod Łodzią.

1918: Rada Regencyjna przekazała władzę nad podległym jej wojskiem Józefowi Piłsudskiemu, co uznano później za datę odzyskania pełnej niepodległości.

1920 - Marszałek Polski Józef Piłsudski odznaczył miasto Lwów Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari.

1937 - Pierwsze obchody Święta Niepodległości jako ustawowego święta państwowego.

1939: Aresztowano profesorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Na terenie byłej żwirowni w Paterku hitlerowcy rozstrzelali większość z ponad 100 osób aresztowanych poprzedniej nocy podczas wielkiej "akcji oczyszczającej" w Nakle nad Notecią.

W lasach piaśnickich koło Wejherowa hitlerowcy zamordowali strzałem w tył głowy 314 osób, w tym 120 zakładników z Gdyni, 34 duchownych z powiatu morskiego, grupę cywilnych obrońców Gdyni, członków zgromadzeń zakonnych (w tym siostrę Alicję Jadwigę Kotowską, przełożoną Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie i 9 jezuitów z Gdyni) oraz kupców, rzemieślników, nauczycieli, lekarzy, sędziów i urzędników z powiatu morskiego.

W lesie koło Zielonki pod Warszawą, w odwecie za rozwieszanie przez harcerzy z okazji Święta Niepodległości plakatów z tekstem Roty Marii Konopnickiej, hitlerowcy rozstrzelali 6 z nich oraz 3 przypadkowych mieszkańców miasta.

1943: Rzeź wołyńska: w lesie koło kolonii Świętocin w powiecie włodzimierskim oddział powstańców UPA dokonał zbrodni na 23 polskich sztundystach.

1957: Pułkownik Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego i zbrodniarz stalinowski
Anatol Fejgin został skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności.

1982 - Lech Wałęsa został zwolniony przez władze PRL z ośrodka internowania.

9.11.2013
Informacja z dnia 9 listopada 2013 r.

W Łodzi w Teatrze "Nowym" mieszczącym się przy ul. Zachodniej 93,
odbył się VIII Festiwal DPS i DDP.
Na scenie wystąpiło ponad 160 artystów. W imieniu organizatorów prezes fundacji "Równe Szanse" pani Ewelina Galls, zaprosiła pana Krzysztofa Łysyganicza.
Z informacji jakie nam przekazał - byłem pod wrażeniem: doskonałej organizacji, pełnego zaangażowania opiekunów jak i samych artystów amatorów.
Jak sam przyznał okazji do wzruszeń było wiele.
Na koniec stwierdził - takim działaniom należy się zawsze zielone światło.

9.11.2013
Informacja z dnia 8.11.2013r.

11 listopada spotykmy sie o 11,00 przed pomnikiem JP II
9.11.2013
Informacja z dnia 5.11.2013r.


4.11.2013
Informacja z dnia 4.11.2013r.

W dniu 3.10.br., w miejscowości Kuźnica Stobińska ( powiat Wieluński ) odbyła się konferencja programowa w której uczestniczyli członkowie Zarządów z województw: Łódzkiego, Opolskiego, Śląskiego i Dolnośląskiego. Rolę gospodarza pełnił Andrzej Urbaniak- przewodniczący powiatu a zebranie poprowadził pan Krzysztof Łysyganicz - szef łódzkich struktur wojewódzkich.

Lech Kuropatwiński - przewodniczący partii, ocenił bieżącą sytuację społeczno polityczną, nakreślając zarazem cele strategiczne. Należy z przyjemnością dodać, że dużą aktywnością wykazali się przedstawiciele woj. Śląskiego i Dolnośląskiego.

redakcja

29.10.2013
Informacja z dnia 28.10.2013r.

W dniu 27.października br., w jednej z pod łódzkich miejscowości odbyło się spotkanie organizacji patriotycznych.
Inicjatorem była NSZZRI Solidarność ziemi łódzkiej.
Na zaproszenie szefa regionu pana Jerzego Dęgi w spotkaniu uczestniczył pan Krzysztof Łysyganicz i Henryka Marcinkowska.
Ustalono, że w związku z pogarszającą się sytuacją społeczno - polityczną - tego typu narady odbywać się będą cyklicznie.

25.10.2013
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łodzi
Wszystko na pokaz

25 października br., Sebastian Słowakiewicz ( przew. sekcji niepełnosprawnych ) złożył pisemną prośbę w UMŁ aby wreszcie w okresie zimowym zaczęto porządnie odśnieżać chodniki, gdyż on i wielu mu podobnych, w tym okresie jest skazanych na przymusowy pobyt w domu. Fakt, złożył pismo ale jak zawsze jest pewne ale.

Po pierwsze: trzy osoby targały, (w tym Strażnik miejski) , naszego kolegę na wózku inwalidzkim po schodach w przyjaznym obywatelowi urzędzie.

Po drugie, pismo odebrał jeden z wiceprezydentów ( urzędnik ), a nie Prezydent Zdanowska, która w zrozumieniu kodeksu pracy jest kierownikiem zakładu, a w zrozumieniu wyborców gospodarzem miasta. Niestety pani Zdanowska boi się nas jak Diabeł święconej wody i nie pierwszy to raz unika spotkania z nami. A miał być to prezydent wszystkich Łodzian a nie tchórz.

I konkluzja. W naszym mieście realizuje się duże inwestycje za ogromne pieniądze przy okazji zadłużając miasto do niebotycznych rozmiarów. To są inwestycje na pokaz, de facto dla przyjezdnych. A co z nami łodzianami, mieszkającymi w brudzie i smrodzie czyli w domach komunalnych. A co z Sebastianem czy choćby niewidomymi, którzy potykają się po zasypanych aż do wiosny chodnikach. Ano nic - a szkoda, bo to są nie tylko ludzie ale także łodzianie i wyborcy.

Krzysztof Łysyganicz

Trudy w przyjaznym obywatelowi urzędzie.

20.10.2013
Informacja z dnia 20.10.2013 r.

W dniach 18 - 20 październik br., w Łodzi odbył się IX Festiwal Obywatela. Organizatorem było łódzkie stowarzyszenie "Obywatele - Obywatelom".
Uczestnikiem był rzecznik prasowy Samoobrony, Tomasz Jankowski a pan Krzysztof Łysyganicz w charakterze gościa, uczestniczył w jednym z paneli dyskusyjnych.
Jak nam powiedział: "byłem pod wrażeniem ważności poruszanych spraw jak również zaangażowania młodych ludzi w sprawy kraju".

redakcja

14.10.2013
Informacja z dnia 14.10.2013 r.

W miesiącu październiku został zaproszony przewodniczący naszego województwa pan Krzysztof Łysyganicz na spotkanie "Klubu Polski Słowiańskiej".
Organizatorem był przewodniczący klubu, Michał Radzikowski a wykład na temat geopolityki poprowadził dr. Mateusz Piskorski.

Spotkanie przebiegało w miłej i ciekawej atmosferze.

redakcja

4.10.2013


 
S A M O O B R O N A
ZESPÓŁ INTERWENCJI BEZPOŚREDNICH
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 4.10.2013r.UOKiK
00 950 Warszawa
plac Powstańców Warszawy 1Szanowni PaństwoW związku z wymianą liczników do wyliczania poboru prądu z mechanicznych na elektroniczne, uprzejmie proszę o przeanalizowanie następujšcych informacji,

Czy właściwe jest aby konsument bez jego zgody był obciążany za energię konieczną do jego funkcjonowania,

Jaką ilość energii elektrycznej pobiera " licznik" w skali roku i jaka to jest w tejże skali kwota w złotych polskich w stosunku rocznym.

Kto jest obciążony za pobór prądu. Jeżeli konsument, to pytanie czy został on o tym skutecznie powiadomiony i czy każdy indywidualnie wyraził na to zgodę.

Jak nam wiadomo licznik nowej generacji spełnia wiele funkcji - jakie i czy konsument jest tego świadomy. Czy nie powinien wraz z licznikiem otrzymać informację w formie druku.

Za odpowiedź, z góry serdecznie dziękuję.
Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący


4.10.2013


SAMOOBRONA - Łódź

I N F O R M A C J A


W dniu 25 października br., godzinie 10,00 rozpocznie się, Akcja Społeczna - Informacyjna, pod hasłem " Inwalida też człowiek - czyli prawo do życia"

Miejsce: Dziedziniec Urzędu Miasta Łodzi.

Organizator z ramienia Samoobrony: Sebastian Slowakiewicz - przewodniczący sekcji niepełnosprawnych

Opis działania: Wręczenie pisemnej prośby wraz z uzasadnieniem do rąk własnych Prezydent miasta

1/ Zbiórka uczestników na dziedzińcu UMŁ, następnie próba dotarcia schodami ( na wózku inwalidzkim ) organizatora wraz z pismem ( petycją) do gabinetu Prezydent miasta.

Cel: Uwrażliwienie Prezydenta miasta jako władzy wykonawczej na problemy z poruszaniem się osób z dysfunkcją narządów ruchu w okresie zimowym

2/ Wymuszanie większej sprawności organizacyjnej w tym zakresie od wykonawców, nadzoru i instytucji sprawujących funkcje kontrolne w tym Straży Miejskiej.

Uzasadnienie: Od momentu wystąpienia opadów śniegu czy też " ślizgawicy " poruszanie się po chodnikach uzależnione jest od dobrej chęci osób odpowiedzialnych za usuwanie śniegu czy też lodu. Wystarczy, że tylko jednak odcinek jest zaniedbany a wymusza to powrót do domu.
Jeżeli osoby zdrowe mają duże problemy w poruszaniu się po nieodśnieżonych chodnikach, to co można powiedzieć o tych, którzy wspomagają się " kulami" czy też korzystają z wózków inwalidzkich. Nie może być tak jak dotychczas, że w okresie zimowym skazani jesteśmy przez czyjeś lenistwo na niechciany areszt domowy.

4.10.2013


 
S A M O O B R O N A
Biuro partii w Łodzi
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 4.10.2013r.Prezydent miasta Łodzi
Łódź ul. Piotrkowska 104
Pani Hanna ZdanowskaSzanowna Pani
Mając na uwadze dobro mieszkańców naszego miasta a w szczególności osoby z dysfunkcją narządów ruchu zwracamy się z prośbą o dopilnowanie aby w okresie zimowym ciągi komunikacji pieszej były właściwie uprzątnięte.

Uzasadnienie,
Jest oczywiste, że w okresie zimowym osobie zdrowej jest niezwykle trudno poruszać się po nie odśnieżonych chodnikach. A jak mają poruszać się po hałdach śniegu czy lodowisku osoby na wózkach inwalidzkich czy też "o kulach". Dla nas inwalidów to wręcz tragedia. Zmuszeni jesteśmy pozostać w domach aż do wiosny. W sprawach bytowych musimy prosić innych o pomoc, co jest dla nas krępujące, a dla tych drugich, dodatkowym balastem. Chcemy żyć i funkcjonować jak inni, a brak nadzoru nad uprzątającymi śnieg czy też muldy lodowe - nam to uniemożliwia.

Pani jest gospodarzem naszego miasta i na pani ciąży obowiązek dopilnowania aby pani podwładni realizowali to - za co im się płaci. W związku z powyższym uprzejmie proszę w imieniu osób niepełnosprawnych o podjęcie takich działań aby osoby mające problemy z poruszaniem się - nie poniżać jeszcze bardziej, bo życie i tak nas skrzywdziło.

Mam nadzieję, że prośba moja zostanie spełniona i nie będziemy musieli czekać do wiosny aby wyjść z domu.

Z wyrazami szacunku
Sebastian Słowakiewicz
przewodniczący sekcji niepełnosprawnych


4.10.2013


Błąd urzędniczy czy szykany ?

 
S A M O O B R O N A
Biuro partii w Łodzi
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 4.10.2013r.Zarząd Dróg i Transportu
90 447 Łódź ul. Piotrkowska 175
Dyrektor Witold NykielSzanowny Panie
W miesiącu sierpniu br., nasza koleżanka Henryka Marcinkowska Adamiak zgłosiła (zgodnie z Ustawą o zgromadzeniach), że w dniach 29- 31 sierpień br., odbędzie się zgromadzenie pod siedzibą NFZ. Zgodnie z decyzją pana urzędu wyrażenie zgody na powyższe zgromadzenie uzależniono od wydania decyzji i takową otrzymała - pisma ZDiT - UZ.0802.813.2013/ 0802.830.2013, Decyzja Nr 40256.4.8.1.2013.

Mam wrażenie, że zaszło nieporozumienie, co spróbuję wyjaśnić.

1/ Ustawa o zgromadzeniach nie uzależnia zgromadzenia od uzyskania zezwolenia. Ustawodawca nakazuje jedynie poinformowanie urzędu, że takowe nastąpi.

2/ Na ten temat wypowiedział się również Trybunał Konstytucyjny w dniu 18.01. 2006 r., orzekając, że uzależnienie zgromadzenia na drogach publicznych od uzyskania zezwolenia jest niezgodne z Konstytucją. Uzyskanie zezwolenia tyczy innych imprez a wyłączono z nich organizację zgromadzeń.

W związku z powyższym wnoszę o zwrot wpłaconej kwoty w wysokości 15 zł, gdyż jest ona nienależna.

Z wyrazami szacunku
Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący


25.9.2013


 
S A M O O B R O N A
Związek Zawodowy Rolnictwa - Biuro Wojewódzkie
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 16.09.2013r.Urząd Marszałkowski
Łódź al. Piłsudskiego 8
Szanowny Pan. Waldemar StępieńSzanowny Panie Marszałku
Z przykrością muszę stwierdzić, że następne Dożynki Wojewódzkie odbyły się bez naszego oficjalnego udziału: mimo, że w piśmie z dnia 10 grudnia 2012 roku., ( PWI.0632.164.2012.MC), obiecał pan poprzez swoich pracowników, iż ZZR Samoobrona jako aktywny związek będzie zapraszany.

W związku z zaistniałą sytuacją proszę o stosowną reakcję.

Z wyrazami szacunku
Krzysztof Łysyganicz
przewodniczącyPolecamy

26.8.2013

List poparcia


 
S A M O O B R O N A
Biuro wojewódzkie w Łodzi
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 18.08.2013r.Urząd Gminy Darłowo
76-150 Darłowo ul. Dąbrowskiego 4
Wójt. Sz. Pan .Franciszek KupraczSzanowny Panie


Z wielkim zadowoleniem Zarząd naszego województwa przyjął informacje o pana inicjatywie a dotyczącej zmiany nazwy miejscowości: dla uczczenia pamięci bohatera Narodowego Andrzeja Leppera. Nie jest tajemnicą, że naprzeciwko prawego człowieka zmobilizowano wszystkie siły, których synonimem jest zło w rożnej postaci.

Jak wybitny był to człowiek niech świadczy jego praca na rzecz społeczeństwa Polskiego. Nie świadczy, że nawet Ci, co opluwali, nie odważyli się nie oddać pokłonu po jego śmierci: o czym świadczy dobitnie fakt urządzenia pogrzebu państwowego.

Równocześnie w tej formie wzywamy władze krajowe Samoobrony do podjęcia się zbierania podpisów poparcia dla pańskiej inicjatywy.

Jesteśmy z Panem, proszę na wzór Andrzeja Leppera z raz obranej drogi nie schodzić.Z wyrazami szacunku
Krzysztof Łysyganicz
przewodniczącydo wiadomości,

Rada Krajowa partii i związku "Samoobrona"


19.8.2013

Informacja


PROTEST W ŁODZI


W dniu 29, 30, 31 sierpnia br., w godzinach od 10 - 12,00 odbędzie się, Akcja Społeczno - Informacyjna, pod hasłem, "NFZ - Zwiastun Śmierci " - protest przeciwko polityce zdrowotnej NFZ

Miejsce: przed siedzibą NFZ w Łodzi ul. Kopcińskiego 56/58

Cel:
 1. Obudzenie w kierownictwie NFZ ludzkich uczuć, że nie można pozostawiać ludzi bez opieki medycznej.
 2. Obudzenie w ludziach poczucia godności i wymogu żądania realizacji swoich praw.
Forma działania. Protest milczący, bo Ci, co zmarli nie doczekawszy się pomocy już milczą: a, Ci co jeszcze szukają bezskutecznie pomocy, przezywają ból, cierpienie, poczucie bezsilności mając świadomoœć, że są na straconej pozycji w obliczu ludzkiego egoizmu.

Opis działania: Postawimy stolik i będziemy rozdawać ulotki o takiej treści,N F Z - Z w i a s t u n   ś m i e r c i


Konstytucja Art. 38.

Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia

Kodeks Karny Art. 160

§ 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


12.8.2013

Informacja


I N F O R M A C J A


W dniu 16 sierpnia i w dniu 23 sierpnia br., w godzinach od 9 - 12,00 odbędzie się, akcja Społeczna - Informacyjna, pod hasłem "Elektryczne prawo pięści - nie daj się"

Miejsce: PGE punkt obsługi klienta
 • ul. Tuwima 58 - 16 sierpień 2013r.
 • Al Kościuszki 123 - 23 sierpień 2013r.


Cel: Uświadomienie odbiorcom prądu, że straszenie ich wyłączeniem w trybie natychmiastowym jest nie zgodne z prawem.

Uzasadnienie: Wielokrotnie dochodziły do nas sygnały o niezgodnym z prawem działaniem pracowników "Elektrowni".

Przykład: Pani zalegała za 2 miesiące. Idzie do BOK z prośba aby rozłożono jej na raty, bo nie ma pracy i pieniędzy a ma małe dzieci. I słyszy: jak pani zapłaci jutro o 8 rano to nie wyłączymy a jak nie, to o 9,00 jadą od nas technicy - i zdejmą pani licznik. I niestety tak się dzieje, mimo nowej ustawy która zakazuje tego typu działań.

A co z firmami które w kryzysie też zalegają z prądem. Zatrzymuje się produkcja, pracownicy tracą możliwość zarobkowania i wyżywienia siebie i swoich rodzin

Opis działania: Postawimy stolik i będziemy rozdawać ulotki o takiej treści,
Elektryczne prawo pięści - nie daj się !!!

Dostawca energii nie ma prawa do natychmiastowego odłączania od sieci klienta zalegającego z opłatami. Musi pisemnie poinformować konsumenta o decyzji wypowiedzenia umowy i wyznaczyć dwutygodniowy termin na dokonanie spłaty, który powinien być liczony od dnia doręczenia. Konsument nie musi płacić nic ponad faktyczne zadłużenie

organizator

Grzegorz Andrysiak

8.8.2013

Informacja


5 sierpnia delegacja województwa łódzkiego brała udział w Warszawie w
"Marszu Pamięci Andrzeja Leppera".

Marsz ruszył spod Sejmu pod tablicę pamiątkową umieszczoną na budynku byłej siedziby Samoobrony.
2.8.2013

Rocznica5 Sierpnia mija kolejna rocznica śmierci

śp, Andrzeja Leppera.

Zapłacił najwyższą cenę, za bycie człowiekiem niezłomnym, oddanym bez reszty narodowi jak i każdemu z nas z osobna.
Naszym obowiązkiem nie tylko kontynuowanie rozpoczętego dzieła ale doprowadzenie go do końca, tak, aby cwaniacy, kanciarze, oszuści już nigdy Polską nie rządzili.
W tym smutnym dla nas dniu, delegacja Samoobrony złoży kwiaty na jego grobie, a w Warszawie odbędzie się marsz upamiętniający, który ruszy spod Sejmu do miejsca jego tragicznej śmierci.
Pod tablicą pamiątkową delegacje z poszczególnych województw złożą kwiaty i zapalą znicze.


17.7.2013

To już szczyt arogancji
 
S A M O O B R O N A
ZESPÓŁ INTERWENCJI BEZPOŚREDNICH
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 10.07.2013r.Urząd miasta Łodzi
Łódź ul. Piotrkowska 104
Dyrektor Elżbieta TwardowskaPani Dyrektor
W nawiązaniu do pani pisma datowanego na dzień 6.06.2013r., muszę przyznać, że czytam i czytam i nie wierzę, że można w tak aroganckiej formie, odpowiadać na jakże ważne postulaty społeczne. Mam wrażenie, że jest pani przekonana o własne sile i nieomylności. Mogę tylko pani współczuć. Nie wiem czy ma pani świadomośc , że działa pani na szkodę urzędu jak i Prezydent miasta. Oświadczam pani, że do spotkania dojdzie w takiej bądź innej formie. Nadal popieram swoje żadanie spotkania o którego treść toczy się spór z panią. Moje stanowisko jest niezmienne.

Bez wyrazów szacunku


Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący


7.7.2013

To już szczyt arogancji


Poniżej pismo z UMŁ, a dotyczy prośby spotkania z Prezydent H.Zdanowską.
I niestety, nie - bo nie.
Babski upór czy lekceważenie nas związkowców i obywateli miasta Łodzi.
A w dalszej części nasza reakcja.
27.6.2013

Czas rozpocząć wakacje


Mimo nędzy i upodlenia jakie spotyka Waszych rodziców w tym pięknym kraju, co zwie się Polska, życzymy wszystkim dzieciakom, wspaniałych wakacji.

A tym którzy z przyczyn ekonomicznych nie wyjadą, obiecujemy, że jak dojdziemy do władzy, to się nigdy nie powtórzy.

27.6.2013

KOMUNIKAT
Zgodnie z informacją przekazaną przez Przewodniczącego
ZZR Leszka Kuropatwińskiego,

w dniu 11 lipca, o godzinie 12,00 w Warszawie, pod Sejmem,

odbędzie się protest w którym uczestniczy również ZZR Samoobrona.

Czekamy na delegacje z każdego powiatu województwa Łódzkiego

27.6.2013

Komunikat
Zgodnie z informacją przekazaną przez Przewodniczącego ZZR Leszka Kuropatwińskiego,

w dniu 11 lipca w Warszawie o godzinie 12,00

uczestniczymy w proteście pod kancelarią Sejmu..

25.6.2013


Samoobrona - Łódź

Stanowisko dotyczące sytuacji w Turcji

Wyrażamy sprzeciw, przeciwko agresywnej reakcji sił porządkowych skierowanych do protestujących. Władza jest z woli ludu i ma on niezbywalne prawo nie tylko do sprzeciwu ale do wymuszenia określonych działań po stronie rządzących.

Jeszcze raz podkreślamy: jak Was nie chcą, to nie trzymajcie się kurczowo stołków.

Za Zarząd
Krzysztof Łysyganicz

11.6.2013
Krzysztof Łysyganicz

Jestem populistą
Swego czasu zamieściłem na naszej www tekst o tytule jak wyżej. Tak siebie oceniam i tak uważam. Nie ma nic cenniejszego niż wsłuchać się w potrzeby drugiego człowieka, służyć mu pomocą, realizować jego potrzeby. Mnie osobiście takie podejście do życia sprawia radość.
Kto kocha ludzi i ma świadomość w jakim celu Bóg powołał nas do życia - ten wie.
Zaprawdę powiadam Wam, takie podejście do własnego istnienia nie ma nic wspólnego z egoizmem a zarazem ten któremu służysz nie jest tym który tylko bierze.

Przyjmując zasadę " więcej dawaj niż bierz" zyskuje się to coś , co stanowi element nie materialny.

Przyglądając się Światu nie da się nie zauważyć, przemian jakie zachodzą w świadomości jednostki jak całych grup społecznych. Rodzi się bunt, żądanie realizacji potrzeb tych na dole.

Jest to proces zapewne długotrwały ale napór na tych co wiedzą , co dobre, już się rozpoczął.

Oby była to "Miękka Rewolucja" a nie wzajemna rzeź.

Samoobrona musi stanowić awangardę przemian. Mamy ku temu powód zasadniczy. Wyrośliśmy z buntu społecznego. Andrzej Lepper nie kierował się egoizmem a wolą ludu. Jego wrażliwość na krzywdy niesie za sobą cechy ponad wrażliwości. Według zasad jakie on wskazał musimy podążać. Kto myśli i chce działać inaczej musi z Samoobrony odejść. Tak jest jego wola z zaświatów. A Ci, co zostaną stworzą ład według praw nowych.

Krzysztof Łysyganicz

10.6.2013
Krzysztof Łysyganicz

XX lat minęło
W dniu 8.06 br., w Golubiu Dobrzyniu , na zamku Rycerskim odbyły się obchody 20 lecia związku zawodowego Samoobrona. W imieniu członków Samoobrony województwa Łódzkiego pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak doskonałej, pełnej pozytywów organizacji w tym przewodniczącemu związku panu Leszkowi Kuropatwińskiemu.

Za Zarząd woj Łódzkiego

Krzysztof Łysyganicz

PS. poniżej parę fotek z obchodów w tym wręczanie "Zasłużony dla Rolictwa" członkom naszego województwa.

 


 
 OECD: co piąte polskie dziecko jest ubogie
 

Co piąte polskie dziecko jest ubogie - alarmuje OECD. W porównaniu do innych krajów OECD Polska wypada najgorzej pod względem sytuacji materialnej i mieszkaniowej, całkiem dobrze zaś, jeśli chodzi o edukację - wynika z raportu, z którego szczegółami zapoznali się posłowie.

Na posiedzeniu Komisji polityki społecznej i rodziny dr. Simon Chapple z Wydziału Polityki Społecznej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przedstawił szczegóły opublikowanego we wrześniu zeszłego roku raportu na temat sytuacji dzieci w krajach należących do OECD.

Jak wynika z raportu, przeciętny dochód rodziny w Polsce należy do najniższych wśród krajów OECD, a ponad 21 proc. polskich dzieci żyje poniżej granicy ubóstwa (przy średniej wynoszącej ok. 12 proc.). Jak podkreślił Chapple, gorzej mają tylko Meksyk i Turcja. Eurostat: 63 proc. Polaków nie stać na wakacje
 

1. 63 proc. Polaków nie stać, by raz w roku pojechać przynajmniej na tydzień urlopu poza miejsce zamieszkania - wynika z najnowszych danych Eurostatu o biedzie w Unii Europejskiej.

2. Z tych danych za rok 2008 wynika, że 20 proc. Polaków nie może sobie pozwolić na to, by wystarczająco ogrzać mieszkanie, 21 proc. - by przynajmniej raz na dwa dni jeść mięso, drób, rybę albo ich wegetariański, pełnowartościowy zamiennik, a 17 proc. nie stać na samochód. Po analizie tych wskaźników Eurostat policzył, że odsetek osób dotkniętych "materialnym niedostatkiem" wynosi w Polsce 32 proc., czyli należy do najwyższych w Europie. Oznacza to, że niemal co trzeci Polak pozbawiony jest, wbrew własnej woli, co najmniej trzech z dziewięciu dóbr materialnych różnych kategorii, które są wyznacznikiem poziomu życia.

3. Rodziny wielodzietne zagrożone ubóstwem
średnia w UE to 17 proc., natomiast w Bułgarii ten wskaźnik wynosi 51 proc., w Rumunii - 50 proc., na Węgrzech 37 proc., na Łotwie 35 proc. Najmniej osób, których nie stać na różnego rodzaju dobra, jest w Luksemburgu (4 proc.) oraz Holandii i Szwecji (5 proc.).

4. Od materialnego niedostatku Eurostat odróżnia biedę, która jest pojęciem względnym i zagraża osobom osiągającym przychody poniżej 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym kraju. KE tłumaczy, że środki poniżej takiego progu ubóstwa uniemożliwiają pełne uczestnictwo w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym - stąd mowa o tzw. wykluczeniu, które jest pojęciem szerszym niż bieda. W UE wskaźnik ten utrzymuje się na stabilnym poziomie 17 proc., natomiast w Polsce spadł z 19 do 17 proc. Dane potwierdzają, że najbardziej zagrożone i objęte biedą są dzieci (22 proc. w Polsce i 20 proc. w UE).

5. Pracujących na etacie biedacy - czytaj w Onet Biznes

Najwięcej tak rozumianej biedy jest na Łotwie (26 proc.), w Rumunii (23 proc.) i w Bułgarii (21 proc.), podczas gdy najmniej w Czechach (9 proc.), Holandii i na Słowacji (11 proc.), przy czym trzeba pamiętać, że próg ubóstwa różni się znacząco w poszczególnych krajach.
Eurostat opublikował te dane z okazji inauguracji Europejskiego Roku Walki z Biedą i Wykluczeniem Społecznym pod auspicjami Komisji Europejskiej i hiszpańskiego przewodnictwa w UE. Pomagaj
 
Dla Ciebie to jedno kliknięcie, dla nich to kwestia godnego życia. Nie wahaj się!

 


 Konstytucja
 
Konstytucja - projekt Samoobrony
  

 


 Program
 
Program Społeczno-Gospodarczy Samoobrony
  
 Umowy
   1.  broszura
 2.  Wybory do PE
 3.  Okręgi do Sejmiku
 4.  Okręgi wyborcze do Rady Miejskiej w Łodzi

 5. Deklaracja programowa
      "Solidarne Państwo"
 
TVN
  
 
GW
  

poprzednio:  0  1  2  3  4  5