Andrzej Lepper Samoobrona powiat łódzki

Nie w dół a w górę, nie słowem a czynem, razem zbudujemy Polskę,
- nowy ład społeczny, z miłości do ojczyzny, z szacunku dla człowieka.

Krzysztof Łysyganicz
Łódź
Błogosławieni, którzy cierpią
prześladowanie dla sprawiedliwości,
(Mt 5,10-12)
     
 
       


Kontakt
Samoobrona
Łódź

tel.biurowy 48 781 427 369
Biuro czynne
śr od 15,00 - 17,00
e-mail: lodz.samoobrona@vp.pl
 

Zapraszamy
na spotkania
dla członków spotkania obowiązkowe
Partia pierwszy poniedziałek
miesiąca o godz.1800 - 1845
Związek ZR pierwszy wtorek
miesiąca o godz.1800 - 1845
 

 


Partia Samoobrona
przewodniczący Powiatu
w Łodzi
Krzysztof Łysyganicz
Krzysztof Łysyganicz
tel. 722 07 62 76


Z.Zaw.Rol. Samoobrona
przewodniczący Rady Wojewódzkiej
w Łodzi
Grzegorz Andrysiak
Grzegorz Andrysiak
tel. 502 41 09 19

pomoc techniczna
Ryszard Herbrich


 

 

Od 1.08.2005r. odwiedziło
nas już

gościDarmowe Liczniki dla Twoich stron! WWW.LICZ.PL

SAMOOBRONA RP Łódź
Dodaj do ulubionych !
 ostatnia aktualizacja: 8.IV.2017
 

 
 
17.12.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoWigilia Łódzka

17 grudnia br., na Starym Rynku w Łodzi, odbyło się Świąteczne spotkanie Łodzian, pod patronatem UMŁ i Prezydent miasta pani Hanny Zdanowskiej. Jest oczywiste że, nie mogło zabraknąć reprezentacji Samoobrony. Możemy się spierać co do kierunków rozwoju miasta, czy linii programowej ale wszyscy jesteśmy Łodzianami i Polakami. A tego typu spotkanie, to czas pojednania, wzajemnego szacunku. Oprócz wystąpienia Prezydent, były wspaniałe występy estradowe,wspólne śpiewanie kolęd. Mikołaj rozdawał podarunki a kuchnia serwowała dania wigilijne.


28.11.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego27 Listopada 2016r., w Łodzi obyły się wybory Wojewódzkie partii "Samoobrona". Nowym przewodniczącym został Andrzej Urbaniak z powiatu Wieluńskiego. Po zakończeniu procedur wyborczych, uczestnicy zostali zaproszeni na spotkanie opłatkowe.
Polecamy

Sumliński o śmierci Andrzeja Leppera


21.11.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoO Ś W I A D C Z E N I E

W związku z ostatnimi wydarzeniami, a dotyczącymi Prezydenta miasta Łodzi pani Hanny Zdanowskiej, oświadczamy że,

Partia, jak i Związek Zawodowy Rolnictwa " Samoobrona" staje w obronie w/wymienionej.

Prześwietlanie w obrzydliwy sposób prywatnego życia, (jej i jej otoczenia), to klasyczna forma prześladowania politycznego. W tym przypadku występuję złamanie podstawowych norm prawnych gwarantowanych w Konstytucji.
Pani Prezydent, jesteśmy z panią, jak i większość Łodzian, w tym trudnym dla Pani momencie. Proszę się nie poddawać,

Za Zarząd Wojewódzki
Związku Partii
Grzegorz Andrysiak Krzysztof Łysyganicz
16.11.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoKomunikat woj. Łódzkiego

Zebranie Walne Wyborcze Woj. Łódzkiego, odbędzie się 27 listopada 2016r w Łodzi.

Pierwszy termin: godzina 13,00

Drugi termin: godzina 13,15

Miejsce: Łódź ul. Smutna 28 { biurowiec PKS }


Polecamy

"Niebezpieczne związki Andrzeja Leppera": "To bardzo dziwne samobójstwo"... Fragment książki


16.11.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego

W dniach 14 -15 listopad 2016r., w Łodzi odbyło się "IX Europejskie Forum Gospodarcze". W panelach programowych, poruszano problematykę gospodarki na poziomie światowym jak i Europejskim. Uwzględniając pozytywne i negatywne oddziaływanie na bezpieczeństwo ekonomiczne Polski. W tym samym dniu, zostały wręczone przedsiębiorcom nagrody Marszałka woj. Łódzkiego w konkursie " Mocni w Biznesie". Na zaproszenie organizatorów uczestniczyliśmy(Samoobrona) już po raz kolejny, w tak doniosłym dla naszego regionu wydarzeniu. Skład naszej delegacji: K.Łysyganicz, G.Andrysiak, A.Czkaj, A.Radziszewska.


31.10.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoZgodnie z podanš wcześniej Przewodniczšcemu informacji o Wojewódzkim Kongresie Wyborczym partii, podaję dane adresowe

Mjesce: Łódź ul. Smutna 28 BUDYNEK PKS BAR BISTRO

GODZNIA ROZPOCZĘCIA 16, 00 DRUGI TERMIN 16,15

DATA 19.11.2016 r. sobota
11.11.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego11 listopad br., przywitał uczestników śniegiem z deszczem. Mimo tak nie sprzyjającej aury, nie zabrakło nikogo, komu słowo Ojczyzna jest bliskie sercu. I jak co roku nie mogło zabraknąć reprezentacji " Samoobrony ", która otrzymała zaproszenie od Wojewody Łódzkiego. Skład naszej delegacji: Sebastian Słowakiewicz, Grzegorz Andrysiak, Sylwester Gołębiowski, Agnieszka Czekaj, Henryk Brewiński, Krzysztof Łysyganicz.


31.10.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego


11.10.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

W dniach 6-7 październik 2016r., w Łodzi, odbył się IV Międzynarodowy Kongres Biogospodarki.

Należy dodać, że Biogospodarka, to nie tylko przyszłość, ale konieczność, aby zachować matkę ziemię dla przyszłych pokoleń. Na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, w Kongresie uczestniczyła delegacja Samoobrony naszego województwa w składzie: Krzysztof Łysyganicz i Grzegorz Andrysiak.


26.9.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

W dniu 25.09.2016 r., Przewodniczący Rady Wojewódzkiej naszego Związku, Grzegorz Andrysiak i partii Krzysztof Łysyganicz, odwiedzili lokalnych działaczy w Poświętnem, pow. Opoczyński.

W trakcie rozmowy, uczestnicy podzielili się poglądami na temat bieżących wydarzeń, jak również ustalono plan działania na najbliższe miesiące. Następnie delegacja odwiedziła miejsce tragicznej śmierci majora "Hubala"


2.9.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Dajmy spokój

Brzydzi mnie wyciąganie na światło dzienne współpracy ze służbami przed 1989r.To były czasy, kiedy za wszelką cenę próbowano złamać człowieka. Stosowano najbardziej perfidne metody. I to jest motywacja do wybaczenia i puszczenia w niepamięć.

Zadajmy sobie pytanie, ilu dzisiaj pełni rolę "Kapusia", a ilu z nich piastuje ważne funkcje publiczne. Uważam, że każdy, przed objęciem, powinien złożyć oświadczenie. Kto pełni funkcje publiczne i jest TW, stanowi zagrożenie dla demokracji. Uzasadnić - chyba nie trzeba.

Krzysztof Łysyganicz
28.8.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Komunikat

W dniu 17 września ( sobota ), w miejscowości Czosnków / Warszawy w Zajeździe " U Witaszka", odbędą następujące spotkania,

godzina 11,00 Prezydium Związku
godzina 12,00 Rada Krajowa Partii
II termin 12,15

Uczestnicy proszeni są o przybycie minimum 15 min przed rozpoczęciem.

Przewodniczący
Lech KUROPATWIŃSKI
28.8.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Jasnogórskie Dożynki

W Niedzielę, 4 września 2016r., w Częstochowie polscy rolnicy uczestniczyli w "Święcie Plonów".

Licznš delegację na ten cudowny dzień, wystawił nasz - Związek Zawodowy Rolnictwa " Samoobrona". A już od soboty w Al. JP II, rozstawiony był namiot z logo Samoobrony, a nasi członkowie, rozdawali materiały informacyjne, o planach i zamierzeniach naszego Związku. Zbierane były także podpisy na listy poparcia, aby Strażacy Ochotnicy, uzyskali dodatek za wieloletnią służbę, do renty czy emerytury. Zainteresowanie naszym stoiskiem było ogromne. Odpowiadaliśmy na wiele pytań. A to, co było szczególnie mile, to stwierdzenie że, tylko Samoobrona dbała i dba, o tych, co żywią i bronią. W tym miejscu,

w imieniu Przewodniczącego Związku ( Lech Kuropatwiński ), dziękujemy wszystkim naszym członkom, którzy aktywnie uczestniczyli w akcji promocyjnej.

Krzysztof Łysyganicz
28.8.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Srebrne Wesele

W miejscowości Czosnów / Warszawy w dniu 27.08.2016r., odbyły się obchody XXV- lecia, Związku Zawodowego Rolnictwa " Samoobrona". Centralne uroczystości rozpoczęła Msza Święta w tutejszym kościele. Należy szczególnie podziękować księdzu Proboszczowi za wspaniałe kazanie, dodające wiary i otuchy. Po czym uczestnicy przemaszerowali do Zajazdu " U Witaszka", na solidny obiad. Już na świeżym powietrzu nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Po przemówieniach, w tym zaproszonych gości, zostały wręczone odznaki "Zasłużony dla Rolnictwa". I jak to bywa w rodzinie, nie mogło zabraknšć dobrej muzyki. Nasza koleżanka, była posłanka Marzenka Paduch wraz z mężem i kolegami,stworzyła ucztę dla duszy i ciała. Zaczęły się tańce, przeplatane doskonałym jedzeniem na świeżym powietrzu. Szczególnie należy podziękować organizatorom w tym, Przewodniczącemu Związku Leszkowi Kuropatwińskiemu, Kapeli muzycznej pod wodzš Marzenki Paduch, Zbyszkowi Witaszkowi za udostępnienie własnych obiektów, Danusi Hojarskiej za wspaniały tort, i wielu innym, tutaj nie wymienionym. A wszystkim za miłą rodzinną atmosferę.

Krzysztof ŁysyganiczCzosnków 27.08.2016r.

Wykaz osób z województwa Łódzkiego, którym Minister Rolnictwa przyznał odznakę " Zasłużony dla Rolnictwa".

Grzegorz Andrysiak - Łódź
Paweł Śmiałkowski - pow. Wieluński
Stanisław Sajdak - pow. Wieluński
Cezary Mitka - pow. Wieluński
Jan Kędzia - pow. Wieluński
Włodzimierz Piasecki - pow. Sieradzki
Kazimierz Babczyński - Piotrków Tryb
Tatjana Werbicka - pow. Wieruszów


8.8.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Smutne Święto

W dniu 6 sierpnia 2016r., w Warszawie, odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczną śmierć Andrzeja Leppera. Uczestnicy zebrali się pod Sejmem, aby w kolumnie przemaszerować do kościoła na pl. Trzech Krzyży. Po Mszy nastąpił dalszy przemarsz pod byłą siedzibę Samoobrony, gdzie jest wmurowana tablica pamiątkowa. Drogę marszu wyznaczył kiedyś Andrzej Lepper. To on często pieszo, przemierzał tę trasę z naszego biura do Sejmu i z powrotem. Nie zapominając po drodze o modlitwie w kościele. Smutna to rzeczywistość, że wielu tych, co byli prawymi ludzi, a na swoje nieszczęście parali się polityką, zakończyło życie w tragicznych okolicznościach, i to jakby przypadkowo w piątek. Niech dobry Bóg czuwa nad nimi. Oczywiście jak zawsze na uroczystościach stawiła się liczna reprezentacja woj. Łódzkiego.

Krzysztof Łysyganicz

Popołudniowe uroczystości u Andrzeja Prochonia

Również w dniu 6.08.2016r., w woj. Łódzkim, Andrzej Prochoń zamówił Mszę Świętą ( godzina 17,00) za pamięć zmarłego Andrzeja Leppera. Uczestniczyły w niej osoby, które z jakiś przyczyn, nie mogły brać udział w uroczystościach w Warszawie. Po Mszy, wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Rozmawiano i wspominano do późnych godzin nocnych. Bezpośrednio po uroczystościach w Warszawie, dotarli szefowie Samoobrony w Łódzkiem: Grzegorz Andrysiak i Krzysztof Łysyganicz. Warto pamiętać, że Andrzej Prochoń był przy A. Lepperze, praktycznie od momentu powstania "Samoobrony". Autentyczny działacz związkowy, chłopski. Cieszący się uznaniem i szacunkiem nie tylko wśród rolników. A na pierwszym zjeździe krajowym, po śmierci A. Leppera, wybrany został jego następcą.
4.8.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Uwaga - Ważne

W dniu 27 sierpnia br., w miejscowości Czosnków ( woj. Mazowieckie), odbędą się uroczystości XXV - lecia Związku Zawodowego Rolnictwa " Samoobrona". Osoby zainteresowane udziałem,( z woj. Łódzkiego), proszone są o kontakt z panem Grzegorzem Andrysiakiem.
2.8.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Do przemyślenia !

Czytam, słucham wypowiedzi na temat Andrzeja Leppera. Dominuje krótkie zdanie "porządny ale prosty chłop".Ręce mi opadają – jak można mechanicznie powielać paszkwile, tych, co nas z durni mają. Przypominam, A. Lepper miał średnie wykształcenie, co kwalifikuje go automatem do inteligencji. A kto zdawał maturę, ten wie, że trzeba mieć olej w głowie, dobrze się przygotować. Proponuję dodatkowo posłuchać jego wypowiedzi. Jak ładnie buduje zdania. Posiada bogate słownictwo, którego mógł mu pozazdrościć nie jeden minister. Kierował zespołami ludzkimi, zarządzał parkiem maszynowym o znacznej wartości. Był nie kwestionowanym przywódcą czyli posiadał takie cechy, które predysponowały go do pozycji Lidera. To był wyjątkowy człowiek, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wiec nie piszcie i wypowiadajcie bzdur, bo to tylko świadczy, że nie macie własnego zdania i jesteœcie podatni na sugestie.

Krzysztof Łysyganicz
30.7.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Samoobrona - Łódź 29.07.2016r.

Stanowisko dotyczšce migracji ludności z krajów ogarniętych wojną.

Polacy jako naród wielokrotnie skrzywdzony, znający smak wojny i zbrodni, nie odmawiają pomocy, tym co są w potrzebie. Należy jednak jasno stwierdzić, że pod przykrywkš " zawieruchy wojennej" do Europy przybywają Ci, co cel mają wyraźnie określony. Zburzyć ład, porządek i dobrobyt z takim trudem przez wiele pokoleń budowany. I tutaj nie ma naszej zgody na zbrodnicze czynny.

W związku z powyższym, wzywa się Rządy Europejskie do zastosowania praw wojny, gdyż takowa na naszym kontynencie jest już realizowana.

Należy w trybie natychmiastowym internować w ośrodkach zamkniętych, wszystkich tych, co do których zachodzi, choćby cień podejrzenia, że mogą stanowić zagrożenie.

W trybie natychmiastowym wydalić poza obszar UE, osoby z krajów nie ogarniętych wojną.

Surowo i bez pobłażliwości karać za naruszanie porządku prawnego, w tym napastowanie kobiet.

W sposób jasny i czytelny informować i ostrzegać obywateli własnego kraju o zagrożeniach, jak i czynach nagannych, jakich dopuszczają się przybysze.

Za Zarząd

Krzysztof Łysyganicz
27.7.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Marsz pamięci Andrzeja Leppera

Szczegółowe informacje

W Warszawie
W dniu 6 sierpnia 2016 roku (sobota) odbędą się obchody piątej rocznicy tragicznej śmierci legendarnego przywódcy Samoobrony Andrzeja Leppera.

Terminarz:
  • O godz. 12.oo zbiórka przed Sejmem, krótkie wystąpienia zaproszonych gości.
  • O godz. 13.oo msza święta w kościele św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży.
  • Około godziny 14.oo centralne uroczystości pod tablicš poświęconš Andrzejowi Lepperowi przy Al. Jerozolimskich 30


Zapraszamy wszystkich chętnych.

Info - Uzupełnienie

Osoby które nie będą mogły uczestniczyć w " Marszu Andrzeja Leppera" w Warszawie (z przyczyn zawodowych), w dniu 6.08.2016r., będą mile widziane na "Mszy pamięci" w miejscowości Karlin, pow. Piotrkowski.
17.7.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Msza w intencji Śp. Andrzeja Leppera

W dniu 6 sierpnia 2016 r., o godzinie 17,00, w miejscowości Karlin (w tutejszym kościele), gmina Grabica, pow. Piotrkowski,woj. Łódzkie. Odprawiona zostanie msza w intencji pierwszego przewodniczącego Samoobrony. Wszelkich informacji z tym związanych, udziela organizator Andrzej Prochoń.

Pamięć o nim nigdy nie zaginie - człowieku, który bronił Polski i godności narodowej. Niech uczestnictwo w tak doniosłym wydarzeniu będzie symbolem walki z pogardą. Czekamy na Was.

Krzysztof Łysyganicz
1.6.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Wszystkie dzieci muszą być szczęśliwe !!!

Przedziwny ten nasz kraj. Ojczyzna mądrali, którzy doprowadzili do sytuacji, że zabiera się rodzicom dzieci z powodu biedy, że potężna gromada maluchów idzie spać głodna. Nic tylko płakać. Jakim trzeba być człowiekiem, aby nie być wrażliwym na los dzieci.

Powiem za Andrzejem Lepperem - "Kanalią". I jak zawsze zostaje nadzieja, że kiedyś będziemy mieli prawdziwych polityków, dla których los człowieka, a w szczególności dzieci, to sprawa honoru. Życzę wszystkim dzieciom, radości, miłości,dobrobytu. Niech szczęśliwa gwiazda czuwa nad Waszym losem.
Czy może być coś piękniejszego od uśmiechu Dziecka - Nie.

Krzysztof ŁysyganiczPolecamy

PKP Łódź Fabryczna - superstacja za 1,7 mld zł bez pociągów? Zdecyduje BrukselaNasze działalność została zauważona

kliknij na pismo by powiekszyc

kliknij na pismo by powiekszyc
25.5.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Kochane mamy

Nikt nie jest w stanie ocenić trudu i trosk, jakie niesie za sobą macierzyństwo. To zaiste wspaniały dar, móc dać życie. Kochać i być kochanym. Mam świadomość, jak wiele zależy od dobrej woli polityków, aby było Wam łatwiej. Niestety, to co dotychczas zrobiono, to udawanie albo kosmetyka. Mam nadzieję, że się to kiedyś zmieni.

Życzę miłości i wiary we własne dzieci, może one kiedyś ułatwią życie matkom. Wszak jak je wychowacie, taka będzie Polska. Niech dobra opatrzność czuwa.

Dziękujemy za wszystko - Mamo.

W imieniu Samoobrony życzenia składa,
Krzysztof Łysyganicz


15.5.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Stanowisko w ocenie sytuacji w rolnictwie

Po konsultacji z Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej ZZR Samoobrona, panem Grzegorzem Andrysiakiem, Rada polityczna przyjęła następujące stanowiska.

1. Niskie ceny skupu produktów, doprowadzają gospodarstwa rolne na skraj bankructwa. Sytuację pogłębia fakt permanentnego wzrostu cen środków do produkcji. Na dzisiaj zagrożone licytacją jest ponad milion gospodarstw rolnych.

2. Rząd musi przyjąć osłonowy plan działania, a nie uganiać się z Audytem po poprzedniku, po Prokuratorach i Sądach.

3. Jesteśmy zdecydowanie przeciwni powrotowi do Polski szlacheckiej, a więc wykupywaniu przez jedną osobę całych wsi aby rolników zamienić w parobków.

4. Naczelnš zasadą jest samowystarczalność w zabezpieczeniu żywności narodowi. Nie chodzi tylko o ilość i jakość, ale o takie ceny, aby ta żywność była ogólnie i wystarczającej ilości dostępna dla każdego, bez względu na możliwości finansowe. To jest rola nadrzędna państwa. Zabezpieczyć dobre ceny dla producenta, ograniczyć chciwość pośredników i producentów produktów około rolnych.

Za Zarząd
Krzysztof Łysyganicz
I stała się tragedia !!! 10.05.2016 roku w miejscowości Białobrzegi / Płocka wybuchł pożar w domku starszych państwa. Pozostały zgliszcza. Brak wystarczających środków na odbudowę domu, czy też odtworzenie wyposażenia, pogłębia koszmar. Stańmy wszyscy na wysokości zadania, pokażmy polskie serce. Pomóżmy im stanąć na nogi, niech ich starość, nie będzie wypłniona bezsilnością i płaczem. Prosimy wszystkich o pomoc. Polak potrafi. Potrzebne są pieniądze czy też materiały budowlane, o innych rzeczach już nie wspominając. Podajemy nr konta

Bank BPH

08106000760000404870102255

oraz kontakt do pani Edyty Guzewskiej, tel 886 961 980. która koordynuje pomoc.

Z góry dziękujemy
Audyt upubliczniony przez PiS, jest porażający. Takiego marnotrawstwa naszych pieniędzy - świat nie widział.

To nie jest nieudolność - to nie jest marnotrawstwo - to jest bandytyzm finansowy. Co to za ludzie, kto ich wychował. Potężna porażka Polskiego systemu wychowania, jak i ich rodziców.

Szkoda gadać.13.5.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Targi Rolnicze

ZZR Samoobrona , organizuje wyjazd na Międzynarodowe Targi Rolnicze na Białoruś, do Mińska, w dniach 7-14 czerwiec 2016r. Wyjazd z Warszawy. Osoby zainteresowane proszone są o zgłaszanie do dnia 18.05.br., bezpośrednio do L. Kuropatwińskiego. Nie ogranicza się uczestników tylko do członków związku i ich rodzin, a więc kto chętny, może jechać. Wszelkich informacji na terenie woj. Łódzkiego udziela Przewodniczący Grzegorz Andrysiak. tel. 502 41 09 19

10.5.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

W dniu dzisiejszym ( 9.05.2016r.), w jednym z łódzkich urzędów, przeprowadziliśmy wstępne rozmowy na temat sytuacji rolnictwa w woj. Łódzkim. Ustalono, że nastąpi dalszy cykl spotkań.

Trudna to była droga, gdyż pana Krzysztofa dopadła "Rwa Kulszowa". Biedak o lasce i skrzywionej minie, przemierzał urzędnicze korytarze.Polecamy

Ludobójstwo na Polakach
9.5.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Zapomniane zwycięstwo

8 maja 1945r.,parę minut po 23,00, Niemcy podpisały bezwarunkową kapitulacje. Zwyczajowo 9 maja obchodzony jest, jako Dzień Zwycięstwa, nad systemem, który wprowadzał nowy ład w Europie.
Ideologia zaproponowana przez Adolfa Hitlera, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, przez Niemców. Prawie wszyscy zaakceptowali dobrobyt socjalny, ale, też, śmierć i zniszczenie innych narodów.

Negacja zwycięstwa wielkiej kolacji to przerażający symptom.

Ciekaw jestem jakby potoczyły się losy Polaków, gdyby nie totalne zwycięstwo. Ilu by żyło, i na jakim poziomie. Wiec niech, nie plotą bzdur, i oddadzą pokłon tym, co przynieśli nam wolność. Nie zapominając o: I i II Armii Wojska Polskiego.

Krzysztof Łysyganicz

8.5.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Cyrk przyjechał

Coraz więcej miejscowości, odmawia miejsca dla występów cyrkowych. Bogu dzięki, Warszawa nie idzie w ich ślady. No i miałem ubaw z wczorajszej demonstracji. Obrońcy demokracji zjechali do stolicy. Elita okrągłego stołu i ich poplecznicy. Dumnie się chwalą, było nas 250 tys. Media zagraniczne, w tym niemieckie mówią o 20 tys.

Są techniki liczenia tłumu, wg realiów w zapędach wraz z gapiami i tymi, co zrobili sobie wycieczkę do stolicy za friko, było lekko ponad 10 tys.
Oni bronią demokracji, i tu się zgadam. Greckie słowo, demokracja oznacza nic innego, jak grupę ludzi dzielących coś wspólnie. Nie mają na myśli ogółu obywateli tylko siebie. Będą przywracać stary porządek. "Świat się wali, knajpa we wsi". Nie dociera do nich, że ogół ich nie chce. Nie trzeba przypominać łajdactw jakich się dopuszczali. Strzelanie do ludzi na demonstracjach, polewanie wodą. Wykwitnie kolacyjki na koszt państwa, rządowe szafy pełne wódki. To tylko tak zwany mały brud. Nie piszę więcej, aby nie psuć sobie Niedzieli.

Ci nowi, też nie są święci. Ale przynajmniej biorą się za rozpasanych komorników, Sędziów wydających wyroki według zasady "widzi mi się", i jest nadzieja ze dobiorą się do dupy, całej tej reszcie. Już pisałem, PiS, to nie jest moja bajka, ale jak zajdzie potrzeba, to ich wesprzemy i zrobimy im, my Samoobrona czyli lud Polski, taką kontrdemonstracje, że będą zmykali "tam gdzie pieprz rośnie".

Krzysztof Łysyganicz

6.5.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Stanowisko w sprawie opłaty Audiowizualnej

Uważamy, że wszelkie obowiązkowe daniny na rzecz innych podmiotów gospodarczych, to zamach na wolność i pieniądze obywateli. Jesteśmy zdecydowanie przeciwni wprowadzaniu ustawy audiowizualnej. Jesteśmy za likwidacją wszelkich opłat na rzecz "niby" Mediów Publicznych.

Uzasadnienie

Opłata ma wynosić około 15 zł miesięcznie, co powinno wpompować do tuby propagandowej do 3 miliardów złoty. Szacuje się, że potrzeby są na poziomie 2,6 miliarda. Należy sobie zadać pytanie, jak to się dzieje, że prywatne media radzą sobie, bez dotowania, reprezentując zdecydowanie wyższy poziom emitowanych programów, w tym o tematyce społecznej. Obowiązkowe opłaty pobierane przy rachunku za prąd to skandal. A co z obywatelami, którzy mają mieszkanie, opłacają prąd, a mieszkają za granicą, lub leżą wiele miesięcy w szpitalu. A co z tymi, co mają telewizor ale zepsuty, a co z tymi, dla których 15 zł to możliwość kupienia jedzenia na 3 dni. To jest wymuszenie, na rzecz samodzielnego podmiotu gospodarczego, który jest manipulowany politycznie. Nie mówiąc, że reprezentuje nędzy poziom. Tam gdzie są pieniądze za nic, tam się je marnotrawi.

Za Zarząd
Krzysztof Łysyganicz

3.5.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Święto Konstytucji 3 Maja w Łodzi

Na zaproszenie Wojewody woj. Łódzkiego, delegacja Samoobrony uczestniczyła w uroczystościach państwowych, w tym złożyła wiązankę kwiatów przed grobem "Nieznanego Żołnierza".

W skład naszej delegacji wchodzili: Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Związku, pan Grzegorz Andrysiak, Wiceprzewodniczący Związku w Łodzi, pan Henryk Brewiński, Przewodniczący Rady Wojewódzkiej partii, pan Krzysztof Łysyganicz.


28.4.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Stanowisko w sprawie niszczenia pomników żołnierzy Armii Radzieckiej

Z wielkim niepokojem, przyjęliśmy wiadomość o wymuszaniu przez IPN, decyzji o likwidacji w Polsce pomników poległych żołnierzy Armii Radzieckiej. Wzywamy do zaprzestania demontażu, a IPN do opamiętania.

Uzasadnienie

Śmierć w polskiej kulturze i tradycji, wiąże się z poszanowaniem i pamięcią. Tym bardziej tych, którzy, co by nie mówić, przynieśli nam wolność. Liczba zabitych jest przeogromna, ponad 600 tys.

Nie można przyrównywać tych nieszczęśników, to totalitarnego systemu, oni też byli jego ofiarą. Akcja likwidacji pomników okrywa nas hańbą, której nie wymażą pokolenia. A ci, co takie nie przemyślane decyzje podejmują, mają ograniczone pole widzenia, i nie potrafią poprzez pryzmat nienawiści, uszanować bohaterów.

Za Zarząd
Krzysztof Łysyganicz

Polecamy

Wojna w której Polska jest z góry spisana na straty

Big Cyc - Antoni Wzywa Do Broni (Lyric Video)


28.4.2016

Wieści z Łódzkiego
przedruk ze strony CentraliKrótki komentarz, czyli

Piszcie na Berdyczów

15.04.2016

Do popełnienia tego tekstu zmusił mnie pewien komunikat prasowy. Zrozumienie wagi wydarzenia, do którego odnosi się owa notatka wymaga krótkiego wyjaśnienia. Na próżno czekałem na obiektywny i właściwy komentarz wybitnych polskich prawników i polityków, dlatego poczułem się w obowiązku zrobić to za nich, - bo ktoś w końcu musi. Ale przejdŸmy do meritum.

Otóż, Parlament Europejski powołując się między innymi na "Kartę Praw Podstawowych" przyjął rezolucję dotyczącą kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego, w której to wzywa polski rząd do "przestrzegania, opublikowania i pełnego oraz bezzwłocznego wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego" z 9 marca 2016 roku.

Droga rządząca koalicjo, - sami zgotowaliście sobie ten los, bowiem wysłanie premiera na przesłuchanie do Parlamentu Europejskiego było poważnym politycznym błędem, które w mniemaniu polityków upoważniło ową instytucję do tak głębokiej ingerencji w nasze wewnętrzne sprawy. Takie kontakty powinny odbywać się na poziomie młodszego nadreferenta w Kancelarii Prezesa. Bardziej uważni czytelnicy skonstatują zapewne, że przecież nie ma takiego urzędu i stanowiska. Tak, to prawda, ale europarlament też nie posiadał stosownych uprawnień do interrogacji.

Ku pokrzepieniu serc widzów i słuchaczy polskojęzycznych mediów rwących sobie włosy z głowy w obawie o czekające nas poważne konsekwencje informuję, że uchwały, stanowiska oraz opinie Parlamentu Europejskiego nie mają żadnej mocy prawnej i nie obowiązują nikogo. Nawet wieszczone odebranie Polsce prawa głosu w europejskich instytucjach jest tylko sankcją pozorowaną, bo od dnia polskiej akcesji w praktyce takiego prawa nie mieliśmy nigdy a działania wszelkich instytucji europejskich zajmujących swoje stanowiska wobec sytuacji w Polsce sš bezprawne i całkowicie irracjonalne.

Dzieje się tak z powodu pewnego dokumentu zwanego "Protokółem polsko-brytyjskim". W celu wyjaśnienia zagadnienia cofnijmy się do roku 2007, w którym to Polska na szczycie w Lizbonie, osišgnęła porozumienie w przedmiocie nowego traktatu w sprawie przyjęcia Karty Praw Podstawowych, przyłączając się do brytyjskiego protokołu, ograniczajšcego stosowanie Karty o następującej treści:

Artykuł 1

Karta nie rozszerza możliwości Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ani żadnego sądu lub trybunału Polski lub Zjednoczonego Królestwa do uznania, że przepisy ustawowe, wykonawcze lub administracyjne, praktyki lub działania administracyjne Polski lub Zjednoczonego Królestwa są niezgodne z podstawowymi prawami, wolnościami i zasadami, które są w niej potwierdzone.

W szczególności i w celu uniknięcia wątpliwości nic, co zawarte jest w tytule IV Karty nie stwarza praw, które mogą być dochodzone na drodze sądowej, mających zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa, z wyjątkiem przypadków gdy Polska lub Zjednoczone Królestwo przewidziały takie prawa w swoim prawie krajowym.

Artykuł 2

Jeśli dane postanowienie Karty odnosi się do krajowych praktyk i praw krajowych, ma ono zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa wyłącznie w zakresie, w jakim prawa i zasady zawarte w tym postanowieniu są uznawane przez prawo lub praktyki Polski lub Zjednoczonego Królestwa.

Innymi słowy oznacza to, że Rzeczpospolita Polska oraz Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej zastrzegły sobie prawo do nieuznawania orzeczeń instytucji europejskich odwołujących się do zapisów "Karty Praw Podstawowych", jeżeli kolidują one z narodowym interesem państwa. Dlatego "piszcie na Berdyczów" drodzy eurodeputowani, - bo takie są konsekwencje braku kompetencji i nieznajomości prawa.

(-) Stanisław Kowalczyk

P.S.

Szanowni czytelnicy, to że zacytowałem zapisy "brytyjskiego protokołu" nie oznacza równocześnie, że jestem ich zdeklarowanym zwolennikiem. Mój stosunek do zapisów protokołu jest raczej ambiwalentny. Odbierają one bowiem polskim obywatelom, aczkolwiek w trybie fakultatywnym, szereg praw o charakterze socjalnym, jednakże jednocześnie wbrew pierwotnym motywacjom adherentów aneksu, w sposób obligatoryjny chronią nas skutecznie przed zakusami zaciekłych wyznawców antypolonizmu.

27.4.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Stanowisko w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych

Po dogłębnej analizie Zarząd przyjął następujące stanowisko,

1/ Aborcja z pewnymi ograniczeniami uważana jest za dopuszczalną.

2/ Ingerencję w formie kategorycznej, kościoła katolickiego, uważamy za nie uprawnioną, zważywszy, że społeczeństwo Polskie, to nie tylko wyznawcy odłamu Rzymsko -Katolickiego.

3/ Kobieta ma prawo stanowić o swoim losie, nie może być traktowana instrumentalnie.

4/ Wymuszanie nakazowo, stanowi państwowy zamach na Wolności i prawa obywatelskie.

Uzupełnienie

Ponieważ, tematyka wymaga dość obszernego uzasadnienia, w najbliższym czasie zostanie opublikowany tekst, ukazujący zasadność aborcji.

Za Zarząd
Krzysztof Łysyganicz

26.4.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Stanowisko w ocenie aktualnej sytuacji w kraju

Należy jasno stwierdzić, że PiS nie jest dla nas partnerem, zważywszy na podłości jakie dokonywał w stosunku do Andrzeja Leppera, jak również do Samoobrony jako partii politycznej.

Nie możemy się jednak zgodzić z chamstwem w wykonaniu, co niektórych organizacji społeczno - politycznych, jak również poszczególnych jednostek. Forma wypowiedzi świadczy nie tylko o prostactwie ale wręcz prymitywizmie. To jest ewidentny lęk przed przyszłością, jakš może im zgotować prawda. Dla tych niby obrońców, demokracja kojarzy się, z wygodnym życiem i układami. Niech zamilkną, bo w Polsce demokracji nie było i długo nie będzie. To tak jak z witaminami, wszyscy o nich mówią, a nikt ich nie widział.

Reasumując.

1. Wzywamy do bojkotu, wszelkich form protestu zwoływanych przez tych, co czerpali korzyści z układu po 1989r., to oni lekceważyli potrzeby tych, co sš solą tej ziemi.

2. Przypominamy partii rządzącej, że nie ma przyzwolenia społecznego, na powrót do bolszewickich metod.

3. Samoobrona będzie uważnie przyglądać się poczynaniom stron, stosownie do danej sytuacji reagując.

Za Zarząd
Krzysztof Łysyganicz


24.4.2016
Grzegorz Andrysiak

Wieści z ŁódzkiegoSamoobrona - Łódź

Nasze interwencje


kliknij na pismo by powiekszyc

kliknij na pismo by powiekszyc

22.4.2016

Wieści z ŁódzkiegoDla zainteresowanych

Pewnie sie dziwicie że o dłuższego czasu stronka nasza zamarła. No cóż życe jak to życie przynosi czasem kłopoty i nas to dotknęło.

Po pierwsze zabrano nam pomieszczene biurtowe. Niestety przy braku pomocy Centrali w Warszawie nie udzignęliśmy kosztów wynajmu i obsługi. Czynimy starania aby nam umożono koszty ale zobaczymy co z tego wyniknie. Na dzien dzisiejszy nie mamy gdzie sie spotykać i przyjmować interesantów którzy zgłaszali się do nas o pomoc w rozwiązywaniu ich problemów. Smutne to ale cóż zrobic. Niestety nieszczęścia chodzą parami na domiar złego połamało nam przewodniczącego i tu wyszedł na jaw pewien rys jego charakteru. Stary facet zahartowany w wielu protestach i blokadach na widok igły od strzykawi wpada w panike. Znających go osobiście prosimy o doping.

Krzysu wracaj szybko do zdrowia czekamy na ciebie

A ponieważ on najwięcej czasu poświęcał na działanie strony chwilowo spowoliliśmy miejmy nadzieje że nie na długo.

RH

23.2.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoGłowa w piasek ?

Nie można udawać, że problemu nie ma, że emigranci, to skrzywdzeni przez los tułacze. Martwi mnie brak zdecydowanego stanowiska Kościoła, w tej kwestii. Naród wymaga jasnych wskazówek, co dalej. Sytuacja jest dość niebezpieczna, o czym świadczą relacje za zachodniej granicy. Obawiam się, że przychylność i pochylenie się nad losem obcych nam kulturowo, może nas kosztować, nie tylko zmianš wyznania, ale i życie.Wszystkie przepowiednie plasują Polskę, jako kraj, promieniujący szczególnymi wartościami. Mamy mocny argument aby przetrwać Apokalipsę. To nasza wiara i umiejętność konsolidacji w czasach trudnych, o czym przypomina choćby tekst poniżej.

Krzysztof Łysyganicz

Nie rzucim Chryste świątyń Twych,
Nie damy pogrześć wiary!
Próżne zakusy duchów złych
i próżne ich zamiary!
Bronić będziemy Twoich dróg.
Tak nam dopomóż Bóg !

Ze wszystkich świątyń, chat i pól
Popłynie hymn wspaniały:
Niech żyje Jezus Chrystus Król
w koronie wiecznej chwały!
Niech, żyje Maria! zagrzmi róg.
Tak nam dopomóż Bóg !

I taki triumf, taki cud powieje
z Jasnej Góry,
I z takš` wiarą ruszy lud -
Synowie Polski, córy.
Że jak mgławica pierzchnie wróg.
Tak nam dopomóż Bóg !

Polecamy

16-letnia Niemka opowiada o imigrantach w Niemczech (Polskie napisy)

Klasa polityczna i opiniotwórcze media w Europie Zachodniej prawie w całości zawiodły


15.2.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoW dniu 14.02.2016r., w Warszawie odbyło się spotkanie Prezydium partii a po nim Rada Krajowa.

Zasadniczym celem spotkania było ustalenie form współpracy z byłymi członkami Samoobrony, będącymi w przeszłości postaciami dość znaczącymi w środowisku politycznym.

Ponieważ cel spotkania wzbudza duże zainteresowanie, w paru zdaniach przybliżymy sedno sprawy: uważając, że takie info, należy się naszym ludziom w terenie.

Prezydium jak i RK, w pełni aprobowało powrót dawnych działaczy ale na tak zwanych zdrowych warunkach: czyli wstępują ponownie do Samoobrony i poprzez pracę wykazują swoją przydatność. Niestety, taka propozycja nie spotkała się z aprobatą drugiej strony. Oceniła ona negatywnie dotychczasową naszą pracę, stwierdzając równocześnie, że wiedzą lepiej, co i jak. I tylko udział w najwyższych władzach w tym kierowanie Samoobroną - ich interesuje. Z takim stanowiskiem, nie zgodziło się Prezydium ani Rada Krajowa. Atmosfera była niezwykle gorąca i mimo dobrej woli z naszej strony: nic z tego nie wyszło. Ustalono, aby nie zamykać " tematu", że rozmowy będą kontynuowane. Z woj. Łódzkiego uczestniczyli: Grzegorz Andrysiak, Andrzej Urbaniak, Andrzej Szymański, Michał Sobczyk, Krzysztof Łysyganicz.

Krzysztof Łysyganicz

Polecamy

Atak na Syrię

16-letnia Niemka opowiada o imigrantach w Niemczech (Polskie napisy)


12.2.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoRewitalizacja Łodzi do 2030r.

Pod takim tytułem odbyło się spotkanie organizowane przez Klub R. Dmowskiego i Stowarzyszenie "Civitas Christiana" w dniu 4.02.2016r. W trakcie dyskusji przejawiało się wiele pomysłów i rozwiązań aby nasze miasto nabrało dynamiki i połysku. W spotkaniu uczestniczyli nasi przedstawiciele w składzie: Krzysztof Łysyganicz, Grzegorz Andrysiak, Sylwester Gołębiowski: który w trakcie wypowiedzi krytycznie odniósł się polityki mieszkaniowej władz miasta.

28.1.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoEksmisjom w Łodzi mówimy Nie !!!

Stanowisko Zarządu miasta Łodzi partii Samoobrona
W związku informacją o masowych eksmisjach na wiosnę, z mieszkań komunalnych, tych osób i rodzin, które zalegają z płatnościami: Zarząd Łódzki informuje, że jest to sygnał do buntu społecznego.

Uzasadnienie

Nie jest prawdą, że lokatorzy nie płacą za mieszkania, bo nie chcą. Oni po prostu nie mają pieniędzy. Jeżeli gdzieś "złapią robotę" za marne grosze: to muszą kupić coś do jedzenia, a i bez butów, też nie da się chodzić. I jest odpowiedź dlaczego nie zgłaszają się, aby odpracować czynsz. Bo najprawdopodobniej, mają jakąś pracę za psie pieniądze.

Miasto jako organizacja, nie jest od robienia interesów, a od służenia mieszkańcom, ułatwiania życia, a nie eksmitowania do noclegowni.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak się zarabia dziesięć tysięcy, to wydanie na czynsz 500 zł nie stanowi problemu: ale jak się zarabia 1200 zł, to jest to bardzo duży wydatek. Tym bardziej, że domy komunalne reprezentują poziom urągający normom cywilizowanego świata: zwykłe obdrapusy, oblepione brudem.

Jeszcze raz przypominamy tym, co z woli Łodzian zostali wybrani i zarabiają kokosy, że nie będziemy namawiać do referendum. Historia świata, zna wiele innych metod.

Prosimy zarazem wszystkich tych dla których los człowieka jest ważny o poparcie naszego stanowiska.

Za Zarząd Łódzki

Krzysztof Łysyganicz

Polecamy

Uchodzcy


19.1.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoPolityka i kultura prorodzinna

W dniu 16.01.2016r., w Łodzi (UMŁ) , odbyło się Seminarium dotyczące wsparcia (w skali ogólnopolskiej i lokalnej), rodzin posiadających dzieci. Organizatorem było Stowarzyszenie, "rodzina.pl". Dyskusję zasiliło grono ekspertów, a także rodziców, posiadających liczną gromadkę.

Rodzina to fundament zdrowego państwa, dlatego też nasi przedstawiciele w składzie Agnieszka Radziejewska, Grzegorz Andrysiak, Krzysztof Łysyganicz, uczestniczyli w Seminarium.

Niezwykle cenne wydarzenie, wymuszające całkowicie inne spojrzenie na problematykę związanš z rodziną i jej potrzebami.

15.1.2016

Wieści z ŁódzkiegoPrzemyślenia

Znużony całodziennym przygotowywaniem CV w celu poszukiwania pracy zapragnąłem trochę relaksu. Włączyłem youtube i znalazłem film o podróżach w czasie - a raczej rozmowy fizyków kwantowych o różnych aspektach wynikających z tego faktu. Najbardziej spodobał mi się tzw. "Paradoks dziadka" - kiedy wracając w czasie np. doprowadzamy do śmierci dziadka co powinno automatycznie spowodować fakt że my sami nie istniejemy.
Nie powiem ale od dłuższego czasu znajduje się w tzw. depresji i różne myśli przychodzą mi do głowy nawet te samobójcze. Ponieważ jestem wychowany w religii chrześcijańskiej gdzie samobójstwo jest grzechem nie dopuszczam ich do siebie ale taki "Paradoks dziadka" byłby świetnym rozwiązaniem i uwolnił mnie od przebywania na tym łez padole.
Nie moja wina że dziadkowi się zmarło, ja się wtedy nawet nie narodziłem. Niewiele myśląc chwyciłem w kuchni nóż i udałem się do garażu gdzie wsiadłem do chałupniczo skonstruowanego wehikułu czasu - ot taka dłubanina - i naprzód do przeszłości. Po uporaniu się z dziadkiem - panie świeć nad jego duszą - myślałem że nie wrócę . Niestety wróciłem. Żona ta sama, dzieci te same z których jedno nie odrobiło pracy domowej a w ich pokoju bałagan okrutny. Pytam żony co wie o rodzinie mojego ojca. Ano miał trudne życie był sierotą samotnie wychowywanym przez babcie, natomiast poczęcie mojego ojca okryte jest lekką mgiełką tajemnicy.

Myślę sobie - Oj babciu takie numery. Niewiele myśląc chwyciłem w kuchni drugi nóż i udałem się do garażu gdzie wsiadłem do chałupniczo skonstruowanego wehikułu czasu - ot taka dłubanina - i naprzód do przeszłości. Załatwiwszy sprawę z babcią - panie świeć nad jej duszą - myślałem że nie wrócę . Niestety wróciłem. Żona ta sama, dzieci te same z których jedno nie odrobiło pracy domowej a w ich pokoju bałagan okrutny. Pytam żony co wie o rodzinie mojego ojca. No miał trudne dzieciństwo był sierotą wychowywanym w domu dziecka. Przypisano mu nazwisko jednej z byłych tragicznie zmarłych pracownic.

Leżąc w nocy obok żony tak rozmyślam że pomimo iż zostałem dwukrotnym mordercą nie zmieniłem w swoim życiu nic - no może trochę historie moich antenatów, spojrzenie na teraźniejszość i przyszłość - to co chyba się nazywa rzeczywistością która ślizgając się po szczytach pola prawdopodobieństwa prowadzi nas w sobie znanym kierunku. Fizycy kwantowi ową rzeczywistość powinni uczynić głównym parametrem swoich teorii.

Nieważne jest że mamy wolną wole w wyborze A czy B. Szczyt pola prawdopodobieństwa przypada na A i my nieświadomi zadowoleni z wolną wolą wybieramy A. Czy to jest determinizm?

A jak z równością - Odnieśmy się do poglądów św. Tomasza z Akwinu, który pisze nam, że: "chociaż ludzie są równi w naturze, nierówność nadal istnieje między nimi, gdyż Bóg wyznaczył niektórych do zadań wyższego rzędu, a innych do czynienia rzeczy mniej ważnych". Natomiast święty Dionizy stwierdza, że prawdopodobne jest, iż "wspanialsze anioły są wyznaczone do czuwania nad tymi, wyznaczonymi przez Boga do wyższego stopnia chwały, a jeśli chodzi o innych, to strzeżenie zwykłych ludzi jest atrybutem aniołów należących do niższej hierarchii". Tomasz z Akwinu, zgadza się, że "taka opieka jest zadaniem dla najniższego rzędu aniołów,"
No i masz babo równość zawsze można zwalic na to że ma się gorszego anioła

Nic czas spać jutro muszę powysyłać CV.

RH

PS. co ja powiem żonie - gdzie są te noże?

cytaty-śwTomasza i św Dionizego- Argonauta.pl

11.1.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoInformujemy, że w skład Rady Krajowej Związku Zawodowego Rolnictwa weszły następujące osoby z woj. Łódzkiego,

Urbaniak Andrzej - pow.wieluński III wiceprzewodniczący
Andrysiak Grzegorz - Łódź
Sobczyk Michał - pow.tomaszowski
Sut Włodzimierz - pow.wieruszowski

Pełen skład Rady liczy 21 osób

Polecamy

wydarzenia w Kolonii - normalny Niemiec


10.1.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoJa, Krzysztof Łysyganicz, Przewodniczący Rady Województwa Łódzkiego niniejszym informuje, że, nie jestem, nie byłem - a tym bardziej nie jestem - w organach kierowniczych innych organizacji o charakterze samorządowo - politycznym, niż Samoobrona. Wszelkie próby dopisywania mnie bez mojej wyraźnej zgody - jest oszustwem, i próbą wmanipulowania mnie w gry, które mnie nie interesują. Z wielką przyjemnością podejmuję współpracę z ludźmi czy też organizacjami dla których Polska i Polacy i nasze prawo do godnego życia - to cel najważniejszy - ale to ja decyduję - z kim i kiedy. Według mnie, to Samoobrona stanowić będzie awangardę przemian, o czym tak wyraźnie mówił i w ten cel wierzył Andrzej Lepper. I my ten cel realizujemy.
10.1.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoNa marginesie życia

Szanuj ojca swego i matkę swoją. Prorocze słowa zapisane w Świętej księdze, należą do obowiązujących kanonów cywilizacji chrześcijańskiej. Zwyczajowo jakby z nawyku, stosujemy się do nakazu. Zapominając jednak, że do życia oprócz miłości potrzeba chleba. A z tym bywa gorzej. Dobrze jest, kiedy rodzice są w "kwiecie wieku" i spełniają tak zwany obowiązek produkcyjny, czyli zarabiają na siebie. Tragedia, rozpoczyna się w momencie zasłużonego odpoczynku -emerytury. Brakuje na wszystko: czynsz, prąd, lekarstwa, chleb.

W wieku emerytalnym koniecznością staje się wsparcie zdrowia środkami farmakologicznymi. Ileż upodlenia doznaje starszy człowiek, odchodząc z "kwitkiem" od aptekarskiej lady. Dominuje poczucie krzywdy, zawodu.

Emerytura to nie jałmużna, ani nagroda, to uciułane przez całe produkcyjne życie pieniądze, rozpuszczone lekką ręką przez rządzących. Jeżeli udajemy, że problemu nie ma, to do słowa "człowiek" jest nam bardzo daleko. Czas najwyższy, głośno o tym mówić, wyrażać swój sprzeciw, przeciw degradacji emerytów i rencistów. Nie porzucajmy tych, co stanowili sól tej ziemi. Pamiętajmy, aby dochód narodowy dzielić sprawiedliwie. Przeznaczmy znaczną część pieniędzy na emerytury i renty, wszak to oni wypracowali majątek narodowy.

Krzysztof Łysyganicz

10.1.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoPrzypomnienie

W związku z docierającymi do mnie informacjami o próbach dezintegracji ( w różnych formach ) struktur wojewódzkich ,informuję, że, każde takie działanie spotka się ze zdecydowaną reakcją, eliminującą stan zagrożenia. Nasi członkowie muszš mieć świadomość, że są w Polsce siły, które są nadal żywo zainteresowane, aby Samoobrona zniknęła z mapy politycznej. Uważa się za naganne, nie tylko wspieranie tych sił. Taki stan to nie novum, tak było również za życia Andrzeja Leppera. On sobie z tym faktem radził i my też. Dlatego też przypominam, udział w strukturach Samoobrony jest dobrowolny, uwarunkowany ideą i szacunkiem do linii programowej wskazanej przez nieżyjącego już Przewodniczącego. Obowiązkiem Statutowym jest aktywna praca na rzecz społeczności lokalnej, jak i Samoobrony.

K Łysyganicz

8.1.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z ŁódzkiegoOni nas niszczą !!!

Nie jest dobrze. Deflacja zmusza przedsiębiorstwa do masowych zwolnień. Pozbawia środków do życia tysiące polskich rodzin. Lawinowo rośnie zadłużenie: w Bankach, czy choćby w zeszycie u sklepowej. Polskie dzieci zdzierają ostatnie buty. Tragedia, jaka rozgrywa się w polskich domach, doprowadza do samobójczej śmierci, niekiedy całe rodziny. Bez moc i bezsilność opanowuje umysły, doprowadza do depresji. Jedynym ratunkiem jest pobudzenie gospodarki.

Czy nowemu Rządowi starczy odwagi aby ten krok uczynić ?.
Czy tragedia musi dotknąć nas !!!
Czy nie czas upomnieć się o swoje prawa w innej formie.

Przyszłość zależy od naszych decyzji i działań.

5.1.2016
Krzysztof Łysyganicz

Wieści z Łódzkiego            
S A M O O B R O N A
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 502 41 09 19, e-mail lodz.samoobrona@vp.plBiuro Ochrony Rządu
ul. Podchorążych 38
00 - 463 WarszawaSzanowni PaństwoWielokrotnie miałem możliwość przyglądania się "opiece" oficerów państwa formacji nad byłymi Prezydentami państwa Polskiego. I zdziwienie, bo czasami miałem wrażenie, że oficer formacji ( jak by nie było) wojskowej zmienia się w Kamerdynera, a jak wieści medialne donoszą, to i czasami realizuje się funkcje pomocy domowej w tym wypady na zakupy.

Taki stan rzeczy degraduje rangę formacji i jest sprzeczny z założeniami: czyli ochroną osób, obiektów i urzšdzeń. Na dowód moich słów, przesyłam zdjęcie z pogrzebu Andrzeja Leppera, na którym to wyraźnie widać, jak doskonale wyszkolony do ochrony oficer, nosi parasolkę panu Lechowi Wałęsie. Do tego nie potrzeba szkolenia, a facet ma dwie zdrowe ręce – żenujące.

Uważam, że Oni, nie mogą sobie na wszystko pozwalać, a Wy nie jesteście chłopcami na posyłki.

Czas to zmienić.


z wyrazami sympatii


Krzysztof Łysyganicz
Łódź dnia 5 styczeń 2016r.
 
 OECD: co piąte polskie dziecko jest ubogie
 

Co piąte polskie dziecko jest ubogie - alarmuje OECD. W porównaniu do innych krajów OECD Polska wypada najgorzej pod względem sytuacji materialnej i mieszkaniowej, całkiem dobrze zaś, jeśli chodzi o edukację - wynika z raportu, z którego szczegółami zapoznali się posłowie.

Na posiedzeniu Komisji polityki społecznej i rodziny dr. Simon Chapple z Wydziału Polityki Społecznej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przedstawił szczegóły opublikowanego we wrześniu zeszłego roku raportu na temat sytuacji dzieci w krajach należących do OECD.

Jak wynika z raportu, przeciętny dochód rodziny w Polsce należy do najniższych wśród krajów OECD, a ponad 21 proc. polskich dzieci żyje poniżej granicy ubóstwa (przy średniej wynoszącej ok. 12 proc.). Jak podkreślił Chapple, gorzej mają tylko Meksyk i Turcja. Eurostat: 63 proc. Polaków nie stać na wakacje
 

1. 63 proc. Polaków nie stać, by raz w roku pojechać przynajmniej na tydzień urlopu poza miejsce zamieszkania - wynika z najnowszych danych Eurostatu o biedzie w Unii Europejskiej.

2. Z tych danych za rok 2008 wynika, że 20 proc. Polaków nie może sobie pozwolić na to, by wystarczająco ogrzać mieszkanie, 21 proc. - by przynajmniej raz na dwa dni jeść mięso, drób, rybę albo ich wegetariański, pełnowartościowy zamiennik, a 17 proc. nie stać na samochód. Po analizie tych wskaźników Eurostat policzył, że odsetek osób dotkniętych "materialnym niedostatkiem" wynosi w Polsce 32 proc., czyli należy do najwyższych w Europie. Oznacza to, że niemal co trzeci Polak pozbawiony jest, wbrew własnej woli, co najmniej trzech z dziewięciu dóbr materialnych różnych kategorii, które są wyznacznikiem poziomu życia.

3. Rodziny wielodzietne zagrożone ubóstwem
średnia w UE to 17 proc., natomiast w Bułgarii ten wskaźnik wynosi 51 proc., w Rumunii - 50 proc., na Węgrzech 37 proc., na Łotwie 35 proc. Najmniej osób, których nie stać na różnego rodzaju dobra, jest w Luksemburgu (4 proc.) oraz Holandii i Szwecji (5 proc.).

4. Od materialnego niedostatku Eurostat odróżnia biedę, która jest pojęciem względnym i zagraża osobom osiągającym przychody poniżej 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym kraju. KE tłumaczy, że środki poniżej takiego progu ubóstwa uniemożliwiają pełne uczestnictwo w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym - stąd mowa o tzw. wykluczeniu, które jest pojęciem szerszym niż bieda. W UE wskaźnik ten utrzymuje się na stabilnym poziomie 17 proc., natomiast w Polsce spadł z 19 do 17 proc. Dane potwierdzają, że najbardziej zagrożone i objęte biedą są dzieci (22 proc. w Polsce i 20 proc. w UE).

5. Pracujących na etacie biedacy - czytaj w Onet Biznes

Najwięcej tak rozumianej biedy jest na Łotwie (26 proc.), w Rumunii (23 proc.) i w Bułgarii (21 proc.), podczas gdy najmniej w Czechach (9 proc.), Holandii i na Słowacji (11 proc.), przy czym trzeba pamiętać, że próg ubóstwa różni się znacząco w poszczególnych krajach.
Eurostat opublikował te dane z okazji inauguracji Europejskiego Roku Walki z Biedą i Wykluczeniem Społecznym pod auspicjami Komisji Europejskiej i hiszpańskiego przewodnictwa w UE. Pomagaj
 
Dla Ciebie to jedno kliknięcie, dla nich to kwestia godnego życia. Nie wahaj się!

 


 Konstytucja
 
Konstytucja - projekt Samoobrony
  

 


 Program
 
Program Społeczno-Gospodarczy Samoobrony
  
 Umowy
   1.  broszura
 2.  Wybory do PE
 3.  Okręgi do Sejmiku
 4.  Okręgi wyborcze do Rady Miejskiej w Łodzi

 5. Deklaracja programowa
      "Solidarne Państwo"
 
TVN
  
 
GW
  

poprzednio:  0  1  2  3  4  5