Andrzej Lepper Samoobrona RP powiat łódzki

Nie w dół a w górę, nie słowem a czynem, razem zbudujemy Polskę,
- nowy ład społeczny, z miłości do ojczyzny, z szacunku dla człowieka.

Krzysztof Łysyganicz
Łódź
Błogosławieni, którzy cierpią
prześladowanie dla sprawiedliwości,
(Mt 5,10-12)
 
 
       


Kontakt
Samoobrona
Łódź
ul. Próchnika 1 lokal 314
tel.biurowy 727 565 960
Biuro czynne
śr od 15,00 - 17,00
e-mail: lodz.samoobrona@vp.pl
 

Zapraszamy
na spotkania
Partia pierwszy poniedziałek
miesiąca o godz.1800 - 1845
Związek ZR pierwszy wtorek
miesiąca o godz.1800 - 1845
 

 


Partia Samoobrona
Członek prezydium
i Rady Krajowej
przewodniczący Rady Wojewódzkiej
po. przewdoniczący partii i związku w Łodzi
Krzysztof Łysyganicz
Krzysztof Łysyganicz
tel. 722 07 62 76

pomoc techniczna
Ryszard Herbrich


 

 

Od 1.08.2005r. odwiedziło
nas już

gościDarmowe Liczniki dla Twoich stron! WWW.LICZ.PL

SAMOOBRONA RP Łódź
Dodaj do ulubionych !
 
Bezpłatne porady prawne
dla członków "Samoobrony"ostatnia aktualizacja: 7.VI.2013
 

 
 
7.6.2013
Krzysztof Łysyganicz

Święte krowy
I stało się wydarzenie nagnane. Ktoś wczoraj ( 6.06.br. ) w jednym z Polskich Sądów, rzucił w panią Sędzinę tortem. To wydarzenie oglądała cała Polska, było komentowane we wszystkich głównych dziennikach każdej stacji TV. Zdziwienie i niedowierzanie, że jednak ktoś się odważył- szaleniec czy odruch protestu. Szkoda tylko, że przytrafiło się to kobiecie.

Popatrzymy na problem z innej strony.

To co wyprawiają Ci, którzy w imieniu Najjaśniejszej i naszym sprawują jakakolwiek władze, woła już od dawien dawna o pomstę do nieba. Znane są nam wyroki, które nijak się mają do tak zwanego zdrowego rozsądku, czy oczekiwań społecznych. One są wprost z księżyca. Błędy, ignorancja czy wręcz głupota. A takie postępowanie nie tylko krzywdzi ludzi ale podważa wiarę i zaufanie. Do tego totalna bezkarność czyli zasłanianie się immunitetem.

Następny przykład, tym razem z innego podwórka. Oni pobili, a w finale wychodzi, że on pobił.
Stary schorowany człowiek, po zatrzymaniu przez tych co mają pały i jest ich trzech, przemienia się na posterunku w Tytana. Wszystkich pokonał. I właśnie on jest oskarżony, o pobicie. Tylko, że pobici są zdrowi i cali a ten co bił, wygląda jakby przejechał po nim czołg. Siła złego na jednego.

A temat niezwykle wrażliwy, komornicy. Zabierają ludziom wszystko, mimo że nie ten adresat.
Nazwisko, imię to samo tylko chodziło o innego człowieka. A co im tam. Ważne, że zachłanność na kasę została zrealizowana. Totalna bezkarność - immunitet komorniczy.

Następne przykłady. Dość, bo zbiera we mnie obrzydzenie. Jesteśmy niewolnikami, ścierwami bez nawet mikro szansy na ludzka godność. A Ci, co chodzą też do pracy i to niezwykle odpowiedzialnej nie ponoszą żadnej za swoją pracę odpowiedzialności. Święte krowy

Krzysztof Łysyganicz.

7.6.2013
Krzysztof Łysyganicz

Święto Samoobrony
Święto Samoobrony

W dniu 8 czerwca br., w miejscowości Golub ? Dobrzyń ( na Zamku Rycerskim ) o godzinie 11,00 rozpoczną się obchody,

XX lecia
Związku Zawodowego Rolnictwa "Samoobrona"

Nasz związek powstał z rolniczych protestów, jako brak społecznej zgody na rabunkową politykę kolejnych (niby) polskich rządów. Właśnie w tych chwilach z grona bojowników wyłonił się Andrzej Lepper jako doskonały organizator i przywódca. Jaką cenę zapłacił za walkę o godność Waszą i naszą ? wiemy. Oddajmy cześć bohaterom tych dni i Świętej pamięci Andrzejowi Lepperowi.

Nasza obecność na obchodach to w pierwszym rzędzie obowiązek, aby przypominać ciemiężycielom, że istniejemy i nie poddamy się tak łatwo.

(-) Krzysztof Łysyganicz

20.5.2013


Elektryczne prawo pięści - Nie daj się Łobuzom

Według UOKIK-u dostawca energii nie ma prawa do natychmiastowego odłączania od sieci klienta zalegającego z opłatami. Co więcej, nie może żądać dodatkowych opłat - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
W razie problemów z terminowym regulowaniem za prąd elektrownia ma obowiązek dać dodatkowy czas na zapłacenie należności. Zgodnie z prawem decyzję o wstrzymaniu dostawy może zostać podjęta po miesiącu od minięcia terminu płatności za dostarczoną energię. Jednak zanim to się stanie, musi pisemnie poinformować konsumenta o decyzji wypowiedzenia umowy i wyznaczyć dwutygodniowy termin na dokonanie spłaty, który powinien być liczony od dnia doręczenia powiadomienia.
Tylko wtedy odłączenie od dostaw będzie zgodne z przepisami. Co więcej, przedsiębiorca musi wznowić dostawy prądu, jak tylko zaległości zostaną zapłacone. Elektrownia nie ma prawa uzależniać dostaw od innych opłat, jak np. za badanie laboratoryjne licznika, dodatkowych opłat za wznowienie sprzedaży czy opłaty za wezwanie do zapłaty.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że uzależnianie wznowienia dostawy prądu od dokonania dodatkowych opłat jest praktyką naruszającą zbiorowe interesy konsumentów. Za klauzule niedozwolone uznał zapisy, które uprawniają przedsiębiorców do pobierania odgórnie określonych w umowie kosztów związanych z windykacją.
Jakiekolwiek zapisy w umowach o dodatkowych opłatach za monity są więc nielegalne, a konsument nie musi płacić nic ponad faktyczne zadłużenie. Rzecznik UOKIK, Małgorzata Rothert, zauważa, że nawet, jeśli takie zapisy jeszcze zdarzają się w umowach, to przedsiębiorcy odchodzą od żądania dodatkowych opłat.

15.5.2013 
Związek Zawodowy Rolnictwa -
Zarząd w Łodzi
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 14.05.2013r.Urząd miasta Łodzi
Łódź. ul. Piotrkowska 104
Dyrektor. Pani Elżbieta Twardowska


Szanowna Pani


W nawiązaniu do pani pisma z dnia 6 maja 2013 r., a otrzymanego w dniu 13.maja br.,a dotyczącego spotkania z Wiceprezydentem Stępniem w sprawie przywrócenia 10 minutowych biletów MPK, uprzejmie informujemy, że nie jesteśmy zainteresowani i nadal oczekujemy spotkania z politycznym gospodarzem miasta. Przypominam Pani, że czas biegnie szybko i za moment minie rok od momentu zapisu.

Pismo nasze, proszę również traktować jako formę oburzenia, na ignorowanie bytowych potrzeb, tych, których nie stać nie tylko na bilet ale w szczególności na bochenek chleba. Mam jednak nadzieję, że do spotkania dojdzie i zakończymy ten cały dwuletni cyrk z pismami i przejdziemy do merytorycznych rozmów.

Z poważaniem


Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący
14.5.2013


Chłop swoje Baba swoje

Właśnie otrzymaliśmy pismo zapraszające nas na spotkanie w sprawie przywrócenia 10 minutowych biletów MPK. Jesienią zapisaliśmy się na spotkanie do Pani Zdanowskiej.

Proponują nam spotkania ze wszystkimi tylko nie z osobą, która jest faktycznie odpowiedzialna za los mieszkańców. Uniki godne Gołoty. A może strach przed prawdą, że obecna struktura biletów to jawny drenaż i tak już ubogich Łodzian.


5.5.2013


STANOWISKO ŁÓDZKIEJ SAMOOBRONY W SPRAWIE ŚMIECI1/ Makulatura czy też plastyk to nie są śmieci a surowce wtórne. Wiele firm chętnie je kupi i odbierze na własny koszt, dzieląc się zyskiem z tym który je zbiera. Nie widzmy więc powodu aby materiały nadające się do ponownego przerobu nazywać śmieciami - bo de facto, nimi nie są, a żądanie za odbiór prawie 13 zł od osoby to już duża przesada. Proszę poczytać ogłoszenia w prasie gdzie firmy same się ogłaszają, że zabiorą np. złom i jeszcze zapłacą.

2/ Ustalanie ryczałtu na pozostałe śmieci też jest założeniem obarczonym błędem Powinno się płacić za faktyczny odbiór i tutaj powinien z odbiorcą negocjować cenę dostawca śmieci.

To jest próba zarobienia przez miasto dodatkowej kasy na siłę.

Zarząd Łódzki

Polecamy

5.5.2013


Uroczystości 3 maja

Jak co roku: na zaproszenie wojewody woj. łódzkiego, pani Jolanty Chełmińskiej, delegacja Samoobrony uczestniczyła w złożeniu kwiatów z okazji tego jakże ważnego dla Polski święta.

Uroczystości odbyły się w Łodzi pod Katedrą przy grobie "Nieznanego Żołnierza".

W skład delegacji wchodzili: Henryka Marcinkowska, Maria Pietrzykowska, Bronisław Majkowski, Krzysztof Łysyganicz, Sebastian Słowakiewicz.

29.4.2013


Oświadczenie z dnia 24.04.2013 r

Informacja W Łodzi obył się "Łódzki Kongres Kobiet" w którym na zaproszenie organizatorów uczestniczyła z naszej strony pani Henryka Marcinkowska. Należy przyznać, że kongres odbył się w przyjaznej atmosferze ponad podziałami politycznymi. A więc kobiety potrafią działać wspólnie - brawo !!!

29.4.2013


Kto tu z kogo durnia robi !!!

Poniżej zamieszczamy odpowiedz z UMŁ , że nasz kandydat nie został przyjęty w skład Powiatowej Rady Zatrudnienia. Po pierwsze, pani powołuje się na ustawę a tyczy ona innych komisji. Brak wiedzy, czy wiara, że mamy problem z pisaniem i czytaniem. A może czegoœ się boją. Od wielu lat nasz przedstawiciel zasiadał w PRZ. Nasza odpowiedz i reakcja wkrótce.


29.4.2013


Pobożne życzenie

Marzy nam się sytuacja, aby święto narodowe nie było tylko okazją do wydania paru groszy na kwiaty. Aby było chwilą zadumy i myślenia, co tu zrobić aby życie ludzkie było bardziej szczęśliwe.


28.4.2013
Krzysztof Łysyganicz

Rodzina, praca, godne życie !!!
Pracą buduje się dobrobyt narodu. Intelektualną i ludzkich rąk. Oba te obszary muszą ze sobą ściśle współpracować. Każdy z nich ma do spełnienia określone funkcje i cele do realizacji.

Niestety najmniej ceni się tych, którzy nadają realny kształt produktowi poprzez swoje fizyczne zaangażowanie. W podłym systemie są spychani do roli pod ludzi z wynagrodzeniem urągającym ludzkiej godności. W ogniwie wytwórczym to właśnie klasa robotnicza czy też chłopska jest najbardziej bezbronna. Władcy przypominają sobie o nich w momencie kiedy zrozpaczeni ludzie w akcie desperacji wychodzą na ulice czy tez drogi. A szkoda, że nie widzą ich trudu dnia codziennego, bo to oni są solą tej ziemi.

1 maj nie jest symbolem państwa polskiego minionej epoki. Ten dzień został okupiony krwią tysięcy amerykańskich robotników. Jest ostrzeżeniem, że wzgardzeni i poniżani potrafią walczyć o swoje. To my Samoobrona, poprowadzimy obie te grupy społeczne do ostatecznego boju o godność. I niech się tak stanie z woli ludu – w imię pamięci po bohaterze narodowym Andrzeju Lepperze.

Krzysztof Łysyganicz

25.4.2013


Oświadczenie z dnia 24.04.2013 r

W związku z przygotowaniami do referendum w sprawie odwołania Prezydent miasta informujemy, że nie jesteśmy zaangażowani w tego typu działania. Ponadto informujemy, że osoba wymieniana w komitecie organizacyjnym referendum nie jest członkiem Samoobrony od 2002 roku.

A więc kojarzenie tej osoby z nami jest nie zasadne.

za Zarząd Łódzki

Krzysztof Łysyganicz

22.4.2013


Informacja

W dniu 21 kwietnia br., w miejscowości Kuźnica Stobińska ( powiat Wieluński ), odbyło się nieco spóźnione spotkanie "Wielkanocne" - działaczy z województwa Łódzkiego. Spotkanie otworzył gospodarz terenu, Andrzej Urbaniak. Po nim głos zabrał przewodniczący regionu Krzysztof Łysyganicz, by oddać następnie głos przewodniczącemu związku i partii Leszkowi Kuropatwińskiemu.

Oprócz życzeń, omówiono bieżące sytuację w kraju. Oceniono stan organizacyjny Samoobrony, wyznaczono kierunki działań w terenie. Wielką radość uczestnikom sprawiła obecność pani Genowefy Miłek, która po długiej nieobecności, spowodowanej sprawami rodzinnymi, zasiliła ponownie nasze szeregi.

18.4.2013


Informacja

W dniu 21 kwietnia w miejscowości Kuźnica Stobińska ( powiat Wieluński ), Zajazd "Łasuch" o godzinie 14,00, odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Samoobrony naszego województwa. Na spotkanie przybędzie przewodniczący Lech Kuropatwiński.

Organizatorem jest Andrzej Urbaniak - tel 501 497 714.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt z organizatorem.

10.4.2013


Informacja

W dniu 6 kwietnia br., w Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie komitetu organizacyjnego obchodów XX lecia ZZR SAMOOBRONA. Z naszego województwa w pracach komitetu uczestniczą panowie, Andrzej Szymański ( Żychlin) i Krzysztof Łysyganicz ( Łódź).

Planowany termin obchodów to 8 czerwiec 2013 r.

Polecamy

3.4.2013

 


 
S A M O O B R O N A
Biuro partii w Łodzi
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 21.03.2013r.P O P O N
Łódź
ul. Suwalska 16Szanowni Państwo


Samoobrona jako partia polityczna, miała i ma na uwadze sytuację osób niepełnosprawnych: nie tylko w zakresie bytowym ale także możliwości odnalezienia się na rynku pracy.
Dlatego też, proponujemy państwu jako organizacji pracodawców pełną współpracę w celu wypracowania optymalnych dla stron warunków funkcjonowania.
Aktualny stan prawa w tym zakresie jest nie do przyjęcia, co wzbudza naszą troskę.
Liczę, że dla dobra pracodawców i pracowników ten stan można zmienić poprzez wspólne działania.

W oczekiwaniu na odpowiedź, przesyłam wyrazy szacunku.


Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący
26.3.2013

 


 
S A M O O B R O N A
Biuro wojewódzkie w Łodzi
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 26.03.2013r.Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne.
Inżynierów i Techników Rolnictwa
Zarząd Oddziału w Łodzi.
90 - 007 Łódź
ul. Plac Komuny Paryskiej 5ASzanowni Państwo


Uprzejmie informuję, że jesteśmy zainteresowani podjęciem współpracy w obszarze który nas szczególnie interesuje a wiec w zakresie rolnictwa. Nie jest tajemnicą, że Samoobrona zawsze była i jest związana z rolnictwem. Uważam, że dla wspólnego dobra tego typu współpraca wydaje się konieczna.

Z wyrazami szacunku


Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący
28.3.2013


Informacja

Obchody 20-lecie ZZR SAMOOBRONA w miejscowości GOLUB DOBRZYŃ ( Zamek ) w dniu 8 czerwca 2013r. godz.11,oo

Komitet organizacyjny:

Lech Kuropatwiński - Patron
Zofia Grabczan
Stanisław Kowalczyk
Tomasz Jankowski
Wiesław Bendkowski
Krzysztof Prokopczyk
Mateusz Piskorski
Kazimierz Wójcik
Andrzej Chmielewski
Kazimierz Wróblewski
Jan Sochocki - koordynator
Andrzej Szymański
Marek Duszyński
Józef Szambelan
Andrzej Rusiński
Jan Perkowski
Krzysztof Łysyganicz
Marek Niemczyk
Janusz Lamer
Józef Jószkiewicz
Marian Widz
Artur Gilewicz


Spotkanie Komitetu w Warszawie Al.Jerozolimskie 11/19 lok 14 (siedziba związku) dnia 06.04.2013r. o 11,oo. Obecność obowiązkowa.

26.3.2013


Gest poparcia

W dniu 26 br., na zaproszenie przewodniczącego Solidarności ziemi Łódzkiej pana Waldemara Krenca, delegacja łódzkiej Samoobrony uczestniczyła w wiecu protestacyjnym pod Urzędem Wojewódzkim., której przewodniczył pana Krzysztof Łysyganicz. Z przyjemnością dodamy, że nasza koleżanka Henryka Marcinkowska w mieniu delegacji łódzkiej zabrała głos kierując do zebranych między innymi słowa poparcia spotykając się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Poniżej zdjęcie łódzkiego kierownictwa naszego związku.

redakcja


26.3.2013


Rolnicze protesty

Również w naszym województwie protestują rolnicy niezadowoleni z aktualnej sytuacji.

Organizatorem jest ZZRI Solidarność. a w ramach łączenia sił wraz z nimi jest ZZR Samoobrona.

Nasi uczestniczyli między innymi w protestach w powiecie Wieluńskim, Łęczyckim, Poddębickim.

20.3.2013

 


 
S A M O O B R O N A
Biuro wojewódzkie w Łodzi
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 20.03.2013r.Amnesty International
90-136 Łódź
ul. Uniwersytecka 3 lok 45Szanowni Państwo


Praca jaką wykonujecie na rzecz praw obywatelskich jest nie do przecenienia.
Za to składam Wam wyrazy szacunku i sympatii.
Pragnę zainteresować tak szanowne gremium, tak zwanym aresztem tymczasowym, który w wielu przypadkach trwa wiele lat.
Więzień ma wiele praw na które niestety nie może liczyć aresztant.
Stan taki to upodlenie człowieka , który w wielu przypadkach jest oczyszczony z zarzutów.
Liczę na Waszą wrażliwość i zajęcie się tym trudnym problemem w imię ludzkiej godności.

Z wyrazami szacunku


Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący


19.3.2013

 


 
S A M O O B R O N A
Związek Zawodowy Rolnictwa - Zarząd w Łodzi
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 18.03.2013r.NSZZ "Solidarność"
94-211 Łódź
ul. Kamińskiego 28
Przewodniczący Waldemar Krenz


Szanowny Panie Przewodniczący


Pragnę pana poinformować, że w pełni popieramy Wasze działania służące naprawie Rzeczpospolitej. Platforma Oburzonych jak i strajk w dniu 26 marca br., to chyba, jedyna forma dialogu i nacisku na rząd aby realizował cele służące Polsce i jej obywatelom.
My ze swej strony jesteśmy gotowi do pełnej współpracy w tym także do organizowania wspólnych protestów.
"Samoobrona" wielokrotnie protestowała przeciw bezprawiu realizowanego w imię prawa. I tak będzie tym razem.
Jest tylko istotne, czy pójdziemy razem, czy osobno.

W oczekiwaniu na odpowiedź, przesyłam wyrazy szacunku


Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący


3.3.2013
Krzysztof Łysyganicz

Upadłe anioły
Samoobrona był i jest nadal solą w oku i najchętniej była by widziana jako polityczny trup. Jak tego dokonać.
Sposobów i metod jest wiele.
Nie jest tajemnicą, że w najbliższym Lepperowi otoczeniu kręciło się wielu, a to "delegatów" z innych partii a to spec agentów udających dobrotliwych pomocników. Osaczony nie był w stanie sam do końca przeciwdziałać. Zostawmy w spokoju opiekunów delegowanych z formacji opłacanych z budżetu państwa. Wróćmy do delegatów z innych partii.
Podłością można nazwać błędną informację jakoby Andrzej Lepper jeszcze przed śmiercią nakazał naszym startować z list Polskiej Partii Pracy. Nie - on dał tylko przyzwolenie do prowadzenia rozmów z innymi, co czynił wielokrotnie, zgodnie z zasadą, że trzeba rozmawiać.
Zwykłym świństwem było i jest stwierdzenie, że szef się poddał i wyraził zgodę na upadłość i przejęcie Samoobrony przez PPP. Cóż za bzdura i znieważanie człowieka niezłomnego.
Jaki sens miał start z obcej listy skoro zarejestrowaliśmy swój komitet, tym bardziej, że PPP nigdy nie zaistniała w świadomości wyborców przynajmniej na poziomie 3 %.
Uważam, że tym, co startowali z PPP należy wybaczyć, bo nie wiedzieli co czynią, a tych, co nadal bałamucą naszych "przegonić na cztery wiatry" , niech "sieją wiatr" na innym polu.

Przewodniczący Rady Wojewódzkiej

Krzysztof Łysyganicz

Polecamy

2.3.2013


Abyście nigdy nie zwątpili


Pod takim roboczym tytułem w dniu 17 lutego odbyło się w Łodzi, spotkanie czołowych działaczy z naszego województwa. Obradom przewodniczył szef regionu pan Krzysztof Łysyganicz.

Na wstępie złożył wszystkim życzenia pomyślności w 2013 roku. Po czym uczczono minutą ciszy pamięć po Andrzeju Lepperze.

W miłej atmosferze przewodniczący wręczył podziękowania w formie pisemnej najbardziej aktywnym działaczom. Osoby wyróżnione to:
 • Jolanta Mitka,
 • Andrzej Urbaniak,
 • Marek Wojtera,
 • Stanisław Sikora,
 • Władysław Sikorski,
 • Bogusław Olejniczak,
 • Włodzimierz Sut,
 • Ryszard Herbrich.
Przewodniczący w trakcie dyskusji przypomniał słowa Andrzeja Leppera jakie wypowiedział na majowej naradzie w naszym województwie w roku jego tragicznej śmierci: nie jest ważne, co Samoobrona odkryła i napiętnowała ale ważniejsze jest to, czego nie zrobili, bo się nas bali - a na koniec Andrzej Lepper wypowiedział zdanie mocno akcentując: abyście nigdy nie zwątpili.

Następnie wszyscy uczestniczy zostali zaproszeni na poczęstunek zorganizowany przez naszego kolegę z powiatu kutnowskiego Andrzeja Szymańskiego.

Redakcja

28.2.2013
Krzysztof Łysyganicz

SAMOOBRONA - woj. Łódzkiego
Komunikat
Z dniem 22 lutego 2013 roku, rozwiązuję organizację powiatu Pabianickiego.

Równocześnie, cofam w trybie natychmiastowym pełnomocnictwo ( po. Przewodniczący ) na ten powiat,
panu Dawidowi Grzegorzewskiemu.


Przewodniczący Rady Wojewódzkiej

Krzysztof Łysyganicz

23.2.2013


JEŚLI SAMOOBRONA WYGRA


1 Zapewnienie wszystkim bezrobotnym, którzy nie z własnej winy nie mogą podjąć pracy, wypłaty zasiłków w wysokości minimum socjalnego.
2. Zmiana ustawy o NBP w celu zapewnienia spójności polityki pieniężnej z polityką gospodarczą państwa.
3. Przeniesienie do Polski rezerw dewizowych w tym polskiego złota i polskich dewiz.
4. Rozwiązanie 60% rezerwy rewaluacyjnej NBP i wpłata zysku NBP do budżetu państwa.
5. Zwolnienie od podatku płac, emerytur i rent nie przekraczających minimum socjalnego.
6.Wprowadzenie progu podatkowego 50% dla najbogatszych.
7. Wprowadzenie lustracji majątkowej i gospodarczej - dokonie przeglądu źródeł pochodzenia majątków osób, które uczestniczyły w sprawowaniu
władzy i osób, które uczestniczyły w prywatyzacji majątku narodowego.
8. Wprowadzenie ustawy która określi strategiczne sektory i dziedziny, w jakich Skarb Państwa zachowa pełną, a w jakich ograniczoną kontrolę.
9. Przeprowadzenie weryfikacji umów prywatyzacyjnych pod kątem ich zgodności z prawem.
10. i nie tylko.


Polecamy

22.2.2013


DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO?


Wśród państw, które po rozszerzeniu 1 maja 2004 r. stanowią Unię Europejską, Polska jest państwem o najniższym poziomie dochodu narodowego na mieszkańca, najniższym wskaźniku zatrudnienia ludności (aktywności zawodowej), najwyższej stopie bezrobocia, najniższych inwestycjach oraz najniższych nakładach na edukację i naukę. Musimy dążyć do zapewnienia w organach Unii, a zwłaszcza w Parlamencie Europejskim, faktycznie równoprawnego
traktowania Polski. Nie można godzić się na traktowanie Polski jako "ubogiego krewnego". Niestety, taką postawę prezentuje rząd, znaczna część polskich dyplomatów. Samoobrona stawia swoim posłom do PE zadanie: energicznie działać dla potwierdzenia równoprawnej pozycji Polski w Europie. Posłowie do PE
muszą pamiętać i przestrzegać tego, co mówił o miejscu Polski w Europie w
roku 1991. Papież Jan Paweł II: "byliśmy i jesteśmy w Europie". Parlamentarzyści reprezentujący Polskę w Unii Europejskiej muszą odpowiadać najwyższym wymaganiom szczególnie patriotycznym.
Na polskich posłach do Parlamentu Europejskiego spoczywa w szczególności obowiązek reprezentowania interesów kraju oraz umacniania pozycji Polski
i Polaków w rodzinie narodów Europy. Polityka finansowa Unii ma zasadnicze znaczenie dla krajów członkowskich, a Parlament Europejski ma decydujący
i ostateczny głos w przyjmowaniu budżetu Unii na poszczególne lata i okresy.
Jak skuteczne jest zdecydowane domaganie się o swoje prawa, świadczy przykład brytyjski. Wobec wzrostu znaczenia Parlamentu Europejskiego w
strukturze Unii i jednoczesnego zmniejszenia roli parlamentów krajów członkowskich, każdy głos posła z Polski będzie mieć wielkie znaczenie dla
polityki całej Unii, a także dla Polski. Ponadto indywidualna odpowiedzialność wobec polskich wyborców w kontekście jednoczenia
Europy na zasadzie równości praw dla wszystkich, jest tym większa, że posłowie do PE działają w określonych międzynarodowych opcjach (grupach) politycznych.

Dlatego zadaniem posłów do Parlamentu Europejskiego wybranych z listy Samoobrony jest przedstawianie ze szczególną energią i konsekwencją
własnego stanowiska w obronie polskiego interesu narodowego, dla umacniania pozycji i roli Polski w Unii Europejskiej.21.2.2013


JAKIE SĄ TEORETYCZNE PODSTAWY PROGRAMU SPOŁECZNOGOSPODARCZEGO SAMOOBRONY ?


W programie Samoobrony stwierdza się, że za priorytetowe cele strategii i polityki społeczno-gospodarczej uznaje się, po pierwsze, stworzenie i
utrzymanie przesłanek trwałego,zrównoważonego i szybkiego rozwoju społeczno-gospodarczego, w tym osiąganie jak najwyższego zatrudnienia i poziomu życia społeczeństwa, przy utrzymaniu stabilizacji finansowej państwa, po drugie, zapewnienie zrównoważonego, sprawiedliwego podziału dochodu narodowego.
Pierwszy cel jest zbieżny z celem określonym w konwencji o Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), której Polska stała się
członkiem w 1996 roku. Drugi cel ma charakter samoistny, a jednocześnie jego realizacja likwidując przesłanki napięć i konfliktów, dezintegracji
społecznej, sprzyja osiąganiu celu pierwszego - dynamicznego iharmonijnego rozwoju gospodarczego.
Ustrój społeczno-ekonomiczny Rzeczypospolitej Polskiej nie jest ustrojem równych szans życiowych, ustrojem sprawiedliwości społecznej, lecz
ustrojem oligarchicznym opartym na dzikim kapitalizmie, na wynaturzeniach tzw. wolnego rynku. Inspiracje dla swego programu Samoobrona czerpie ze
społecznej nauki Kościoła. Papież Jan Paweł II powiedział, że "nie do przyjęcia jest
twierdzenie, że po upadku komunizmu jedyną alternatywą jest kapitalizm".

Podstawą ustroju gospodarczego Polski powinna być rzeczywista, właściwie pojmowana społeczna gospodarka rynkowa, oznaczająca wolność
działalności gospodarczej, aktywną rolę państwa w gospodarce narodowej izrównoważony podział dochodu narodowego, równoprawność różnych form własności, prawo do pracy, samorządność i solidaryzm społeczny oraz dialog i współpracę partnerów społecznych - pracodawców z pracobiorcami. Unikalne warunki rozwoju krajów postsocjalistycznych Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polski, wymagały i wymagają zastosowania w nich oryginalnej koncepcji
stabilizacyjno-transformacyjnej, zakładającej aktywną rolę państwa w gospodarce narodowej, tworzenie i rozwijanie instytucjonalnej obudowy rynku i całej gospodarki oraz zrównoważony podział dochodu narodowego. Taką koncepcję wyznaje wielu wybitnych teoretyków i za taką koncepcją opowiada się Samoobrona.
Program Samoobrony opiera się na nowoczesnych teoriach ekonomicznych, w szczególności na nowej teorii instytucjonalnej (New Institutional
Economics), teorii trwałego, zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development) i teorii demokratycznego rozwoju (Democratic Development).
Wzmacnianie warunków szybkiego i trwałego rozwoju gospodarczego, a zwłaszcza rynku, wymaga odejścia od anachronicznej i skompromitowanej liberalnej
ortodoksji wyrażonej w dyrektywach Konsensusu Waszyngtońskiego z 1989 r., polegających na forsowaniu twardej polityki finansowej
(fiskalnej i pieniężnej), tj. polityki trudnego pieniądza, połączonej z pełną liberalizacją i deregulacją gospodarki. Rozwiązania te z istoty swej były obce nie tylko krajom odchodzącym od centralnie planowanej gospodarki socjalistycznej, ale w znacznej mierze nawet rozwiniętym krajom
kapitalistycznym. "Część, może nawet znaczna część dobrych rad oferowanych krajom Europy Środkowej i Wschodniej przez Zachód wywodzi się z wizji kapitalizmu, która nie ma nic wspólnego z rzeczywistością"- pisał John Kenneth Galbraith.

Państwo powinno spełniać w gospodarce narodowej aktywną rolę wychodzącą daleko poza dbałość o stabilność makroekonomiczną i ochronę
samoregulacji.
Jak pisze najwybitniejszy teoretyk niedoskonałego rynku Joseph E. Stiglitz, laureat nagrody Nobla z 2001 roku, bezpodstawny jest pogląd, jakoby
prywatyzacja w połączeniu z liberalizacją handlu i wszelkich przejawów działalności gospodarczej wystarczała dla zapewnienia efektywności rynków.
Jest drugi warunek konieczny do tego - wzmocnienie instytucjonalnych podstaw rynkowości zapewniających efektywność systemu finansowego, wolną konkurencję wykluczającą działania sprzeczne z normami uczciwości - dumping, korupcję, niejasne subwencjonowanie, pozorność
zamówień publicznych, brak przejrzystości w stosunkach rynkowych i publicznych. Podobny pogląd wyraża także najwybitniejszy przedstawiciel nowej ekonomii instytucjonalnej D. C. North, laureat nagrody Nobla z 1993r.
Należy zaznaczyć, że postulatu wzmocnienia instytucjonalnych podstaw rynku i całej gospodarki Samoobrona nie interpretuje jako rozszerzania administracyjnej kontroli gospodarki poza racjonalne potrzeby. Idzie tu przede wszystkim o rozwinięcie i utrwalenie autonomicznych mechanizmów motywacyjnych dla ścisłego przestrzegania porządku instytucjonalnego przez wszystkie podmioty układów rynkowych i służb publicznych z nimi połączonych. Wybitny ekonomista współczesny Janos Kornai w tym kontekście wprost twierdzi, że "inwestorzy cenią zarówno stabilność ugruntowanej demokracji, jak i stabilność dyktatury silnej ręki. Najbardziej zniechęca ich słaby system demokratyczny". W programie Samoobrony wskazuje się
pięć podstawowych funkcji, które powinny być domeną państwa w gospodarce:

1) tworzenie podstaw prawnych i organizacyjnych funkcjonowania gospodarki,
2) kierowanie polityką strukturalną (przemysłową, budowlaną, handlową, rolną i in.) i makroekonomiczną, w tym finansową (fiskalną i pieniężną),
3) inwestowanie w kapitał ludzki (edukację, naukę), infrastrukturę, podstawowe usługi socjalne,
4) pełne zabezpieczenie dla najuboższych grup społecznych,
5) ochrona środowiska naturalnego.

Nowy konsensus, co do koncepcji i strategii rozwojowo-transformacyjnej, w który wpisuje się m. in. program Samoobrony , ułatwiłby tworzenie i
realizację polityki zorientowanej zarówno na kompleksowe i harmonijne rozwiązywanie problemów przyspieszenia wzrostu gospodarczego,
po okresie załamania, stagnacji i dekoniunktury, jak i na obniżenie społecznych kosztów transformacji systemowej (rynkowej), sprawiedliwe ich rozłożenie, zmniejszenie ich uciążliwości i nadanie przeprowadzanym reformom kształtu społecznie akceptowanego.
20.2.2013


JAKI JEST STAN ROLNICTWA, LEŚNICTWA I RYBOŁÓWSTWA?


Zasadnicze zmiany w strukturze rolnictwa polegały na znacznym zmniejszeniu sektora publicznego, głównie w wyniku likwidacji państwowych
przedsiębiorstw gospodarki rolnej, bez zabezpieczenia socjalnego i produkcyjnego odchodzących z pracy w PGR-ach.
Rolnicy są grupą społeczną o najniższych dochodach. Dochody na 1 osobę w gospodarstwie domowym rolników są niższe niż w rodzinach
pracowniczych.i rencistów. Bez renegocjacji warunków, na jakich Polska wstąpiła do UE, nie
będzie wyraźnej poprawy warunków życia na wsi. Rybołówstwo. Eksport produktów rybnych stanowi około 12% eksportu
produktów rolno-spożywczych. Nastąpił znaczny spadek połowów dalekomorskich. Zakłady przetwórstwa rybnego wykorzystują surowiec pochodzący w większości z importu, a z polskich połowów bałtyckich ilości minimalne. Samoobrona opowiada się jednoznacznie przeciw prywatyzacji Lasów Państwowych.
Olbrzymi majątek znajdujący się w ich posiadaniu stanowić musi powszechne dobro ogólnonarodowe.

19.2.2013


JAKI JEST STAN PRZEMYSŁU?


W przemyśle występuje pięć zasadniczych negatywnych zjawisk i tendencji stanowiących zagrożenie dla rozwoju gospodarczego kraju. Stale spada
produkcja i zatrudnienie w przemyśle.
Obniża się udział prac badawczo-rozwojowych (B+R) w przemyśle. Spada zatrudnienie w sektorze B+R. Maleje udział przedsiębiorstw krajowych w
zaopatrzeniu rynku wewnętrznego. Nastąpiła likwidacja lub znaczne ograniczenie produkcji w wielu branżach i przedsiębiorstwach, mających możliwości rozwoju i efektywnej konkurencji na rynkach zagranicznych, głównie europejskich. Większość sprywatyzowanych
zakładów, które przeszły w zarząd i posiadanie obcego kapitału, przekształciła się z zakładów produkcyjnych w magazyny składowe.
Znaczny spadek w krótkim okresie czasu zatrudnienia w wielkich przedsiębiorstwach należących do branż tradycyjnych, bez skutecznej interwencji państwa w kierunku równoważenia rynku pracy, spowodował negatywne zjawiska społeczne (trwałe i wysokie bezrobocie, rozszerzenie się sfery ubóstwa i
marginalizacji społecznej).18.2.2013


JAKIE SĄ GŁÓWNE CZYNNIKI ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO KRAJU?


 • edukacja społeczeństwa,
 • nauka oraz badania i rozwój,
 • rozwój informatyki,
 • inwestycje infrastrukturalne i przemysłowe.
Według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Polska zajmuje 23 miejsce (na 25) w tej Organizacji pod względem syntetycznego
wskaźnika poziomu zaawansowania rozwoju gospodarki opartej na wiedzy.


17.2.2013


CZY STRUKTURA DEMOGRAFICZNA POLSKI STANOWI PROBLEM CZY JEST SZANSĄ?


Społeczeństwo polskie w porównaniu z krajami Unii Europejskiej jest młode.
Współczynnik przyrostu naturalnego nie jest niski w porównaniu z krajami UE, ale w ostatnich latach malał, a obecnie jest ujemny.
Współczynnik śmiertelności niemowląt jest ciągle wyższy niż przeciętny dla krajów UE
Przeciętna przewidywana długość życia w Polsce wydłuża się i wynosiła: dla kobiet 78 lat, dla mężczyzn 69,8 lat, ale jest nadal krótsza niż w
krajach UE. Znacznie wzrosła liczba ludności w wieku produkcyjnym.

16.2.2013


JAKIE SĄ GŁÓWNE BARIERY ROZWOJU SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO POLSKI?


Za główne bariery rozwojowe kraju należy uznać:
szkodliwe dla gospodarki decyzje NBP i Rady Polityki Pieniężnej,
 • złą ustawę o NBP,
 • politykę finansową państwa,
 • brak zabezpieczenia socjalnego dla osób pozostających bez pracy nie z ich winy,
 • zwiększanie się rozwarstwienia dochodowego i majątkowego społeczeństwa,
 • rozszerzanie się sfery ubóstwa oraz zjawiska marginalizacji i wykluczenia społecznego,
 • przyjęcie niskich kwot produkcyjnych w negocjacjach z Unią Eur15.2.2013


JAKIE PROPOZYCJE PRZEDSTAWIA SAMOOBRONA
W KWESTII ZABEZPIECZENIA SOCJALNEGO ŚRODOWISKA WOJSKOWYCH
EMERYTÓW I RENCISTÓW?


Przeprowadzane od 1989 r. w Wojsku Polskim zmiany systemowe, określane jako restrukturyzacja, powodują pogorszenie sytuacji bytowej nie tylko Wojska, ale również środowiska emerytów i rencistów wojskowych. Skutki tych nieprzemyślanych, chaotycznych przedsięwzięć ponosi kadra wojskowa. Wysiłek organizacyjny i nakłady finansowe związane z restrukturyzacja Wojska nie przynoszą zakładanych efektów. Wprost przeciwnie, następuje proces degradacji Wojska i pogorszenie warunków socjalno-bytowych środowiska wojskowego. Samoobrona sytuację tę ocenia krytycznie i uważa, że sfera zabezpieczenia socjalnego ma bezpośredni wpływ na dobór najlepszych kandydatów do służby zawodowej i gotowości do wyrzeczeń osobistych w służbie, a także aktywności po jej zakończeniu. Chęć pełnienia służby wojskowej z pobudek wyłącznie ideowych oraz zainteresowań nie
wystarcza. Trzeba w wojsku polepszyć warunki materialne i socjalne, co
dotyczy nie tylko samych żołnierzy, ale również i ich rodzin.
Samoobrona stoi na stanowisku, że państwo powinno przejawiać szczególną troskę o warunki służby i życia żołnierzy. Widzimy potrzebę nowego spojrzenia na kwestie wynagrodzenia żołnierzy zawodowych.
Trzeba zlikwidować stan, w którym 30% oficerów młodszych i około 80% podoficerów i chorążych mających rodziny pobiera dodatek socjalny, bo wynagrodzenia nie wystarczają na utrzymanie ich rodzin. Powszechnie krytykuje się gospodarkę mieszkaniową prowadzoną przez Wojskową Agencję Mieszkaniową. Masowe skargi użytkowników mieszkań wojskowych są lekceważone lub traktowane w sposób biurokratyczny.
Sprzedaż mieszkań odbywa się opieszale, bez klarownego celu i zasad. Błędy i nieudolność w kierowaniu Agencją powodują obniżenie stopnia zaspokajania potrzeb mieszkaniowych Wojska. Niezbędne jest zwiększenie efektów budowlanych Agencji, ilości mieszkań oddawanych do użytku dla Wojska. Działalność Wojskowej Agencji Mieszkaniowej trzeba poddać kontroli i wprowadzić faktyczny nadzór ze strony środowiska wojskowego.14.2.2013


JAK SAMOOBRONA ZAMIERZA ZMNIEJSZYĆ ZRÓŻNICOWANIE
DOCHODOWE I MAJĄTKOWE SPOŁECZEŃSTWA?


Samoobrona gwarantuje w swoim programie:
1) wprowadzenie zasiłków dla bezrobotnych, którzy nie z własnej winy na poziomie minimum socjalnego
2) zwolnienie z podatku od dochodu od osób fizycznych (PIT) płac, emerytur i rent, których wysokość nie przekracza minimum socjalnego;
3) wprowadzenie czwartego progu podatkowego w zakresie podatku od dochodów od osób fizycznych (PIT) - stawki 50% od nadwyżki dochodów rocznych ponad 144 tys. zł.
Wprowadzenie w życie tych rozwiązań spowoduje, iż na rynku znajdzie się dodatkowo wiele miliardów złotych, które poprzez budżety gospodarstw domowych wejdą do obrotu. Pozwolą one przywrócić godność bezrobotnym i najmniej zarabiającym - opłacić czynsze, rachunki za energię elektryczną i wodę, kupić dzieciom ubrania, książki niezbędne do nauki i żywność.
Poprzez wejście do obrotu stworzą pogłębiony i dodatkowy popyt dla małych i średnich przedsiębiorstw. Proponowane rozwiązania spowodują wzrost dochodów warstw ludności najbiedniejszej - bezpośrednio, a dochodów klasy średniej - pośrednio, poprzez pogłębienie rynku zbytu dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Wprowadzenie zasiłków dla bezrobotnych, którzy bez własnej winy nie mają pracy, wpłynie na wzrost płacy minimalnej i ogólny wzrost wynagrodzeń pracowniczych.


13.2.2013


JAKI JEST STAN FINANSÓW PUBLICZNYCH W POLSCE?


Kryzys finansów publicznych przejawia się w takich zjawiskach, jak:

1) obniżenie wartości usług edukacyjnych, zdrowotnych i innych, finansowanych z funduszy publicznych,
2) masowe zamykanie placówek kulturalnych, służby zdrowia i innych,
3) ograniczanie dostępności dóbr publicznych - edukacji (dostępność szkół podstawowych, ponadpodstawowych, publicznych szkół wyższych) dla niezamożnej młodzieży oraz środowisk wiejskich i małomiasteczkowych,
4) ograniczanie dostępności opieki zdrowotnej,
5) głodowy poziom świadczeń społecznych,
6) niska osłona socjalna bezrobotnych (Fundusz Pracy),
7) niski poziom wynagrodzeń w niektórych działach (edukacja, służba zdrowia i innych),
8) nieracjonalna reforma finansów publicznych z 1998 r. (zmarnowanie środków publicznych w tzw. reformie systemu ubezpieczeń społecznych i poprzez utworzenie dwóch nowych szczebli samorządu terytorialnego - powiatów i województw samorządowych).

Niepokojącym zjawiskiem jest szybko rosnące zadłużenie jednostek samorządu terytorialnego (gmin, powiatów, województw), a tempo tego wzrostu jest wyższe niż zadłużenia całego systemu finansów publicznych.
12.2.2013


JAKIE JEST STANOWISKO SAMOOBRONY W SPRAWIE OPROCENTOWANIA KREDYTÓW BANKOWYCH?


Samoobrona RP domaga się obniżenia stóp procentowych banku centralnego - NBP. Są one za wysokie i hamują wzrost gospodarczy (wzrost PKB). Mimo niskiej inflacji w 2003 r. (wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych ).

Wszystko to hamuje konieczną obniżkę zbyt wysokiego oprocentowania kredytów obrotowych i inwestycyjnych w bankach komercyjnych, co podważa i utrudnia rozwijanie działalności gospodarczej przez przedsiębiorstwa, szczególnie sektora małych i średnich firm. Rada Polityki Pieniężnej powinna obniżyć stopy procentowe NBP. Cała polityka pieniężna powinna sprzyjać potanieniu kredytów bankowych. Samoobrona postuluje zachowanie narodowego charakteru polskiego systemu bankowego, z monopolem emisji krajowego pieniądza i ścisłą kontrolą państwa nad działalnością obcych banków prywatnych, których liczba i udział w sektorze bankowym powinny być zdecydowanie ograniczone. Banki prywatne, szczególnie z przewagą obcego kapitału, trzeba wyłączyć ze wszelkiego pośrednictwa w przepływie pieniędzy, związanego z realizacją budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego, inwestycji państwowych i finansowania innych celów, do których państwo jest zobowiązane. Do tego rodzaju celów państwo powinno wykorzystywać banki państwowe. Samoobrona postuluje likwidację Rady Polityki Pieniężnej, a założenia polityki pieniężnej powinien ustalać Sejm RP, a nie NBP, który powinien być ich realizatorem.

11.2.2013


CO PRZEWIDUJE PROGRAM SPOŁECZNO-GOSPODARCZY SAMOOBRONY RP
WOBEC SEKTORA MAŁYCH I ŚREDNICH PRZEDSIĘBIORSTW?


W Polsce około 99% przedsiębiorstw stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP), zatrudniające do 250 pracowników. Firmy zatrudniające do 9 pracowników stanowią przy tym 95% całego sektora MSP. Udział sektora MSP w tworzeniu produktu krajowego brutto (PKB) wynosi około 50%. Najważniejszą rolę w tym zakresie odgrywają firmy zatrudniające do 50 pracowników (tworzą one 55,6% PKB tego sektora).

W sektorze MSP zatrudnionych jest około 66% ogółu zatrudnionych w gospodarce narodowej. Udział MSP w nakładach inwestycyjnych przedsiębiorstw ogółem wynosi około 50%.
Zachodzi pilna konieczność przyspieszenia rozwoju sektora MSP ze
względu na jego rolę w:
 • zwiększaniu zatrudnienia,
 • aktywizacji społeczności lokalnych,
 • tworzeniu nowoczesnego otoczenia kooperacyjnego i usługowego,
 • zwiększaniu produkcji i usług przy niskiej kapitałochłonności nakładów,.
 • zwiększaniu eksportu.


Rząd powinien zapewnić w tym celu odpowiednie warunki powstawania i trwałego rozwoju MSP, ułatwiając im dostęp do środków finansowych (kredytów i innych) oraz poręczeń i gwarancji, a także do nowoczesnych technologii.

Istotą programu Samoobrony RP w zakresie polityki wobec sektora MSP jest likwidacja istniejących barier biurokratycznych i innych i tworzenie dogodnych warunków jego rozwoju (prawnych, podatkowych, kredytowych i innych) oraz rozszerzanie zinstytucjonalizowanej pomocy organizacyjnej, informatycznej, szkoleniowej i technicznej, nastawionej na promocję drobnej przedsiębiorczości.

10.2.2013


CO, WEDŁUG SAMOOBRONY, NALEŻY UCZYNIĆ, ŻEBY PRZYNALEŻNOŚĆ POLSKI DO
UE POZYTYWNIE WPŁYNĘŁA NA ROZWÓJ KRAJU?


Podstawowym warunkiem uzyskania pozytywnych efektów członkostwa Polski w UE i zapewnienia podmiotowości naszego kraju jest opracowanie i wprowadzenie w życie nowej strategii - strategii dynamicznego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Samoobrona przedstawia społeczeństwu założenia takiej strategii w swoim Programie Społeczno-Gospodarczym.
Konieczne jest aktywne przeciwdziałanie zapaści społeczno-gospodarczej wyrażającej się w najwyższym bezrobociu, niedostatecznym poziomie nakładów na inwestycje, edukację i naukę, ochronę zdrowia.
Społeczeństwo polskie nie godzi się na neoliberalny dogmatyzm ekonomiczny kolejnych rządów i władz NBP po 1989 r., prowadzący do zapaści cywilizacyjnej, rozszerzania się sfery niedostatku i nędzy, bezrobocia i wykluczenia społecznego. Doświadczenia niektórych krajów (np.Szwecji) wskazują, że można uzyskać wysoki wzrost gospodarczy przy wysokich wydatkach publicznych, w tym na ochronę zdrowia, edukację i cele socjalne.


9.2.2013


CZYM SAMOOBRONA TŁUMACZY IDEOLOGICZNĄ TRANSFORMACJĘ
SYSTEMOWĄ W POLSCE PO 1989 ROKU?


Podstawą transformacji systemowej Polski i innych krajów postsocjalistycznych Europy Środkowej i Wschodniej jest Konsensus Waszyngtoński (Washington Consensus) z roku 1989.
Jeffrey Sachs przyznał po negatywnych doświadczeniach z Polską i innymi byłymi krajami socjalistycznymi i po kryzysie finansowym w południowo-wschodniej Azji, że swoją wiarę w "terapię" szokową musi jeszcze raz przemyśleć, w szczególności, że tzw. deregulacja finansowa powinna być dokonywana powoli w przeciwieństwie do liberalizacji polityki handlowej.
Jego uczeń Leszek Balcerowicz nie przyznaje się do błędów, pogłębiając rozwarstwienie społeczne.
8.2.2013


JAKĄ ROLĘ I ZADANIA POWINIEN SPEŁNIAĆ POLSKI HANDEL
ZAGRANICZNY?


Samoobrona dostrzega konieczność zmiany proporcji importu i eksportu w celu osiągnięcia dodatniego salda bilansu handlowego i bilansu obrotów bieżących. Samoobrona przeciwstawiać się będzie polityce traktowania Polski wyłącznie jako rynku zbytu dla towarów produkowanych przez kraje wysoko rozwinięte oraz swoistego bufora łagodzącego cykle koniunkturalne w gospodarce światowej.

Samoobrona zakłada zwiększenie eksportu poprzez:

1) poprawę międzynarodowej konkurencyjności polskich produktów i usług,
2) poprawę opłacalności polskiego eksportu i utrzymanie płynnego kursu polskiej waluty,
3) efektywną promocję Polski i polskich towarów za granicą,
4) odbudowanie tradycyjnych więzi gospodarczych z krajami Europy Środkowej i Wschodniej, Rosją i innymi krajami Wspólnoty Niepodległych Państw oraz z krajami rozwijającymi się, przy kontynuowaniu dotychczasowych kontraktów z krajami Unii Europejskiej i Ameryki,
5) tworzenie rodzimych marek i specjalności eksportowych. Samoobrona zakłada konieczność istotnych zmian w wielkości i strukturze importu poprzez:
1) znaczne ograniczenie importu płodów rolnych i wyrobów przemysłu rolno-spożywczego,
2) ograniczenie importu towarów o niskim stopniu przetworzenia, które z powodzeniem mogłyby być produkowane w Polsce,
3) wyeliminowanie importu towarów subsydiowanych (subsydia do produkcji i do eksportu),
4) wyeliminowanie towarów o cenach poniżej kosztów produkcji,
5) likwidację przemytu.

7.2.2013


CZY W OGÓLE, A JEŚLI TAK TO KIEDY, POLSKA POWINNA
WEJŚĆ DO STREFY EURO?


Traktat w sprawie akcesji Polski do UE formalnie przesądza o przyszłym przystąpieniu naszego kraju do strefy euro. Jednak doświadczenie pokazuje, że można ten zapis renegocjować. Za nierealne i szkodliwe uważamy zapowiedzi prezesa NBP określające bliskie wstąpienie Polski do Eurolandu.6.2.2013


JAKI JEST STOSUNEK SAMOOBRONY DO POLSKI LUDOWEJ


Okres Polski Ludowej zajmuje niemal pół wieku (1944-1989) w historii naszego państwa i narodu. Potępiamy jednoznacznie to, co było przyczyną podporządkowania Polski Związkowi Radzieckiemu i zniewolenia, ale nie będziemy negować faktu państwa opiekuńczego. Będziemy bronić dorobku socjalnego i technicznego, ciągle przypominając, że odbudowanie Polski ze zniszczeń wojennych odbywało się kosztem i wysiłkiem społeczeństwa.
Polski nie odbudowali sekretarze i funkcjonariusze partyjni. Polskę budowali zwykli ludzie i to bez względu na zapatrywanie polityczne.5.2.2013


JAKIE PRZESŁANIE KIERUJE SAMOOBRONA DO
ŚRODOWISKA KOMBATANTÓW I WETERANÓW?


Samoobrona wyraża szacunek i podziękowanie kombatantom i weteranom za ich zaangażowanie i dokonania na rzecz Ojczyzny.
Domagamy się poprawy sytuacji materialnej kombatantów i weteranów,którzy dziś, po tylu latach mają coraz większe kłopoty z rozwiązywaniem codziennych spraw bytowych.
Samoobrona będzie w pełni popierać inicjatywy mające na celu:
1) uczciwe uregulowanie uprawnień kombatanckich;
2) kultywowanie tradycji bojowych Wojska Polskiego i walki o niepodległość na wszystkich frontach II wojny światowej;
3) rozszerzenie udziału i roli środowiska kombatantów i weteranów w patriotycznym wychowaniu młodzieży, we wskazywaniu i kształtowaniu właściwych postaw społecznych i obowiązków obywatelskich.
Polska jest w trudnej sytuacji i właśnie teraz potrzebuje ludzi odpowiedzialnych, rozważnych, kompetentnych i aktywnych, jakich jest wielu w środowisku kombatantów i weteranów.


4.2.2013


CZY SAMOOBRONA JEST W STANIE ZAPOBIEC
NADUŻYCIOM W PRYWATYZACJI SŁUŻBY ZDROWIA W POLSCE ?


Samoobrona jest przeciwna prywatyzacji służby zdrowia realizowanej drogą rozkradania substancji (majątku) społecznego. Jesteśmy za umożliwieniem powstawania prywatnych zakładów w służbie zdrowia, ale powstających w oparciu o kapitał, a nie w drodze tzw. prywatyzacji. Samoobrona nie godzi się na takie reformowanie służby zdrowia w Polsce, w wyniku którego prawie połowa polskich szpitali będzie zagrożona upadłością lub prywatyzacją. Samoobrona domaga się rozwiązania tej kwestii w pilnym trybie. Podobnie należy określić jednoznacznie, czy dopuszczalne jest i w jakim zakresie współpłacenie za świadczenia zdrowotne. Czy miałoby ono dotyczyć ludzi zamożnych i niezamożnych jednakowo. Czas zmian, które nieuchronnie nastąpią, będzie sprzyjał różnego rodzaju próbom forsowania rozwiązań prawnych, otwierających określonym grupom interesu możliwość "zagospodarowania" olbrzymich pieniędzy pochodzących ze składki na ubezpieczenie zdrowotne. Próby te już są podejmowane, o czym świadczą projekty nowych rozwiązań ustawowych. Samoobrona nie będzie się biernie przyglądała rozwojowi sytuacji w tym newralgicznym dla społeczeństwa obszarze i nie wyrazi zgody na upadłość szpitali i placówek służby zdrowia.

3.2.2013


NA CZYM POLEGA INICJATYWA SAMOOBRONY PRZEPROWADZENIA POWSZECHNEJ LUSTRACJI MAJĄTKOWEJ I GOSPODARCZEJ?


Lustracja majątkowa musi objąć osoby pełniące funkcje publiczne (prezydentów, premierów, posłów, senatorów, ministrów, dyrektorów, prezesów i członków rad nadzorczych firm, które były prywatyzowane).
Osoby te muszą wykazać ile miały majątku w 1989 r. i ile mają obecnie.
Lustracja gospodarcza musi wyjaśnić, jaką wartość stanowił majątek narodowy w 1989 r., co sprzedano, za ile i gdzie są pieniądze.
Samoobrona domaga się przeprowadzenia weryfikacji umów prywatyzacyjnych pod kątem ich zgodności z prawem, a także pociągnięcia do odpowiedzialności autorów, wykonawców i beneficjentów tych prywatyzacji.
Niezbędne jest także odzyskanie majątku zgromadzonego niezgodnie z prawem. To działanie, będące jednym z najważniejszych postulatów Samoobrony , pozwoli przywrócić Polakom wiarę w elementarną praworządność i sprawiedliwość społeczną oraz nadzieję na pomyślny rozwój Polski i lepszą przyszłość jej mieszkańców, w Polskę jako państwo demokratyczne i wolne od korupcji. Bez lustracji majątkowej i gospodarczej żadna ekipa nie odzyska zaufania społecznego. Zaufanie do władzy państwowej jest podstawowym warunkiem wyzwolenia w narodzie niezbędnej energii społecznej dla rozwoju kraju. Nie mogą lustracji prowadzić przedstawiciele ugrupowań, które sprawowały władzę. Nie może złodziej sądzić złodzieja.

3.2.2013


NA CZYM POLEGA ISTOTA PROPOZYCJI SAMOOBRONY
POBUDZENIA GOSPODARKI I TWORZENIA NOWYCH MIEJSC PRACY?


Kołami zamachowymi polskiej gospodarki, sprzyjającymi wyjściu z kryzysu i tworzeniu nowych miejsc pracy będą:
1) inwestycje publiczne w wybranych dziedzinach gospodarki, przede wszystkim w infrastrukturze, np. wodociągów, kanalizacji, oczyszczalni ścieków, dróg i autostrad,
2) rozwój budownictwa mieszkaniowego (kredyty preferencyjne, ulgi podatkowe, ułatwienia w pozyskiwaniu terenów, wsparcie dla młodych rodzin),
3) wspieranie rozwoju sektora małych i średnich przedsiębiorstw,
4) odbudowa i rozwój rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego, przemysłu elektronicznego, leśnictwa i przemysłu drzewnego oraz przemysłu lekkiego.
Małe i średnie przedsiębiorstwa to najważniejszy sektor działalności gospodarczej.
To właśnie on ma znaczący wkład w poprawę warunków ekonomicznych oraz socjalnych ludności. Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią prawie
99% ogólnej liczby podmiotów gospodarczych w Polsce oraz tworzą najwięcej nowych miejsc pracy. Realizacja ustawy o wypłacie zasiłku dla wszystkich bezrobotnych pozostających bez pracy nie z ich winy oraz zwolnienie z podatku dochodowego rodzin najuboższych spowoduje wprowadzenie na rynek około 38 miliardów złotych. Ta kwota pieniędzy wpłynie pozytywnie na małe i średnie przedsiębiorstwa, spowoduje wzrost płac i zmniejszenie bezrobocia.

2.2.2013
Dawid Piotr GRZEGORZEWSKI


Bezrobocie w PabianicachBezrobocie w Pabianicach rośnie.
Pracę ma stracić 130 spośród 664 pracowników Pabianickich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A. 15 procent - to stopa bezrobocia w naszym powiecie. Wcześniej zlikwidowano kilkaset miejsc pracy w innych zakładach w mieście. W Pabianicach rośnie bezrobocie, a miejski budżet jest najtrudniejszy od lat. Pabianice potrzebują ratunku i przyznają to wszyscy - od opozycji po rządzących miastem.
Już aktualnie w Pabianicach jest ogromne bezrobocie, a jeszcze się ono powiększy. Widać gołym okiem że miasto umiera.

Dobre samopoczucie ma jednak Prezydent Dychto - jego zwolnienia nie dotyczą. Prezydent Pabianic przyznaje, zresztą, że brakuje w mieście wolnych terenów pod duże inwestycje. W tej sytuacji Platforma, od miesiąca w opozycji, proponuje więc obniżenie podatków od nieruchomości. Podobnie ocenia to SLD PiS krytykuje prezydenta za brak sprawniej obsługi inwestorów.
Zdaniem ekonomistów dużego przemysłu w Pabianicach nie da się już odtworzyć. Jedynym ratunkiem jest zainwestowanie w małe i średnie firmy, najlepiej usługowe. Wśród tych, którzy stracili pracę, urząd zanotował rekordową liczbę osób zwolnionych z przyczyn zamknięcia zakładu pracy. W tym roku było ich 618, podczas gdy rok temu tylko 246, a w 2008 r. zaledwie 119. Pomoc osobom bezrobotnym oferują programy aktywizacji zawodowej. Urząd Pracy planował, że w tym roku wyda na nie 7.354.800 zł. Potrzeb było jednak o wiele więcej.
Dlatego kwotę tę udało się zwiększyć do 11.173.300 zł, pozyskujšc dodatkowe pieniądze z przesunięć i rezerw ministra. Środki funduszu pracy również zwiększono o 3 mln zł. I tak kwotę 10.973.300 zł przeznaczono na realizację aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu.

Wychodząc naprzeciw młodym ludziom, którzy mają coraz większe kłopoty z rozpoczęciem kariery zawodowej, wdrożono w życie projekt "Młodzi niezależni". Jego wartość to 554.729.30 zł.

Tak wygląda życie w Pabianicach. Brak zakładów pracy, nie ma żadnej perspektywy. Żal patrzeć jak to piękne miasto powoli umiera.....

Dawid Grzegorzewski
Samoobrona Pabianice

30.1.2013


A szlag by to trafił !


Oj, się narobiło, a już sobie obiecałam, że kończę z tym pisaniem, bom baba pyskata. Jednak muszę, bo nie wytrzymam. Jak wiecie ostatnio byłam w mieście Łodzi z moim ślubnym.

Nie PKS - em ale naszą strzałą, szła jak burza, mimo, że jest już w leciwym wieku. A, ale nie o tym miałam pisać. Jak już jestem to odwiedzę koleżankę co razem do ogólniaka chodziłyśmy. Dwa przystanki tramwajem. Ja po bilet do kiosku, a ta kobiecina wciska mi 20 minutowy. Poproszę 10 minutowy. Nie ma - powiada. Jak to nie ma - zabrakło - nie - wycofali. Kurka wodna: kupiłam taki jaki był. No i patrzę na zegarek, przejechałam 7 minut, to 13 mam w zapasie. I co z tego. Moje pieniądze poszły w błoto. To ja na każdym kroku oszczędzam, robię weki, dżemy aby nie dać się biedzie a tu pieniądze uciekają. Ot, rabusie. Tak się zezłościłam, że dzwonię do naszego przewodniczącego z Łodzi. Panie Krzysztofie, Oni nas rabują, a pan co, głowa w piasek. Oj, zdumiał się chłopina. I mówi: pani Janino, cały czas pokojowo staramy się, aby przywrócono te bilety: niestety, jak na razie na władze nic nie poradzę: œlepa i głucha: ale powiem pani, że nasza cierpliwość już się kończy. Rób pan blokady a my pomożemy, bo chyba nie ma wyjścia. No i tak sobie myślę, że Ci miastowi też powinni ruszyć d.....ę, bo to w ich interesie.

Janina

28.1.2013


Ale dranie !


OJ, rozpisała się baba; tak mówi mój ślubny. To moje pisanie, to jest taka Samoobrona, żeby nie zwariować.
No i dobrze. Bo jak patrzę i słyszę, co Ci dranie wyprawiają z narodem to: albo im przypieprzyć ale lepiej (chyba) pisać.

Przynajmniej nie czepia się policja.
A co z tymi radarami. Istna łapanka. Nieraz się zastanawiam, co tym mądrusiom po głowie chodzi. Czy oni myślą, że człowiek ma maszynkę do robienia pieniędzy. Jak się ma 1000 zł miesięcznie i dzieciaki na utrzymaniu, to mandat 400 zł jest katastrofą dla budżetu. A szlag by ich trafił. Ano pewnie, bšdŸ zawsze święty. Nie da rady, bo człowiek jest tylko człowiekiem.

Nieraz sobie myślę jakim durnowatym narodem jesteśmy. Zawsze wybieramy tych, co mają wobec nas złe zamiary albo takich, co może i mają chęci ale rozum nie do rządzenia. Zwykłe tumany. Ano problem z takimi, to to, że dureń nie wie, że jest dureń, bo jest dureń.

Mam już dość na dzisiaj - idę spać. Dobranoc.

Janina

Polecamy

26.1.2013


 


Jesteśmy już na facebooku

Łódzka Samoobrona

http://www.facebook.com/lodz.samoobrona


24.1.2013


Dobro i zło czyli porządek lub bałagan


Oj, życie mnie wkurza - tak powiedział mój ślubny. Patrzę i słucham. On taki nad wyraz spokojny człowiek, istna życiowa ciamajda. Robotny, to fakt. Życzliwy sąsiadom. I co ważne dba o dom i gołym okiem widać, że nas kocha. I co on chce od życia. Nie to co ja, baba dynamit. Ale coś w tym musi być.

Siedzę w kuchni i słucham a mój ślubny śpiewa: nie strzelajmy samobója bo wyjdziemy znów na h...ja. Zwariował czy co ?! No i wreszcie wydusił z siebie, co mu w duszy gra.

Boli go Polska a tak bliżej, Ci co nią w naszym imieniu rządzą i nie tylko oni. Cała ta zbieranina.

I słucham; szkoły likwidują, autostrady to jedna wielka lipa, PKS - em nie dojedziesz, bo się im nie opłaca, szpitale nie leczą, bo nie mają kontraktów, Pociągi nie jeżdżą, bo nie potrafią zaplanować rozkładu jazdy. Tych narzekań było więcej ale nie spamiętałam, bo co drugie słowo to k....a.

Chłop ma rację, co za matoły ! Czyżby Polska do likwidacji. O nie, nie ich doczekanie. Czas poderwać naszych, Leperwoską gwardię, i przegonić to tałatajstwo.
Bo gdzie jest porządek i ład, tam wszystko jest jasne i wyraźne. A tego potrzebujemy, żeby żyć, i mieć poczucie życia w państwie składu i ładu.

Janina

22.1.2013
Dawid Piotr GRZEGORZEWSKI


Kryzys w PabianicachWedług mieszkańców, tak źle jak teraz, to jeszcze nie było. Kupujemy mniej wędlin, kiełbas i szynki. Oszczędzamy na jedzeniu i piciu. Klientów jest coraz mniej. Ci, którzy przychodzili regularnie, pokazują się coraz rzadziej.
Coraz mniej wydajemy na kosmetykę i fryzjerstwo . Żeby zaoszczędzić jak najwięcej, klientki niezwykle dokładnie porównują ceny. Idą tam, gdzie jest tanio, a konkurencja dziś jest spora.
Aż 72 procent z rodzin najuboższych twierdzi, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku - wyliczył CBOS. Podobnie myślą osoby religijne (69 procent), bezrobotni (68 proc.), renciści (65 proc.) i osoby o dochodach poniżej 500 zł na osobę (61 proc.).

Satysfakcję ze stanu polskiej gospodarki dwukrotnie częściej odczuwają mężczyźni (30 proc.) niż kobiety (15 proc.) - sondaż CBOS.

Sporządziłem własny ranking dochodów oraz wydatków 30 miast i gmin z terenu województwa łódzkiego. Okazuje się, że najwyższe dochody ogółem w przeliczeniu na jednego mieszkańca ma gmina Szczerców w wysokości - 3.930,86 zł. Drugi jest Konstantynów (3.564,62 zł).

Natomiast z przykrością stwierdzam, że Pabianice mają tylko 1.931,52 zł dochodu na jednego mieszkańca. To świadczy o tym, że mieszkańcy mają niskie dochody, więc płacą niskie podatki. Jest źle. Ale może być jeszcze gorzej.
Sytuacja staje się z dnia na dzień gorsza. Pabianice toną w długach, a prezydent z PO nie potrafi temu zaradzić i próbuje oszczędzać na tym co jest niezbędne. Tak nie może być, że nikt nie ponosi odpowiedzialności za złe funkcjonowanie miasta. Przecież te długi same się nie tworzą. Ktoś pieniądze marnotrawił, nie umiał nimi sprawnie zarządzać. Zresztą co się dziwić skoro wniosek o oddłużenie szpitala pisany był kilkanaście razy!
Nie potrafiono sporządzić go od razu porządnie.

Brak kompetencji naszych urzędników staje się coraz bardziej widoczny. Służba zdrowia również ledwo działa. 31 osób na pewno straci pracę w pabianickim szpitalu. Mimo kilkumiesięcznych rozmów związków zawodowych z dyrekcją nie udało się powstrzymać zwolnień grupowych. Redukcja etatów dotyczy wszystkich grup zawodowych, ale najbardziej ucierpią pielęgniarki i położne.

Początkowo planowano zwolnienie ponad 50-ciu osób, ale w wyniku porozumienia ze związkami zawodowymi ostatecznie pozbawionych pracy zostanie 31. W pierwszej kolejności prace stracą ci, którzy są na umowach czasowych, zwolnieniach lekarskich, a także ci, którzy mają świadczenia emerytalne.

I znów POwraca hasło: By żyło się lepiej.........

Dawid Grzegorzewski
20.1.2013
Krzysztof Łysyganicz

My nie z soli ani roli, jeno z tego co nas boli !!!
Wielu zastanawia się co ta za partia, ta Samoobrona. Pieniacze, rozrabiaki, tylko blokady im w głowie. Zaprawdę powiadam Wam, że tak nie jest. Takie działania, to krzyk rozpaczy, krańcowa ostateczność. Tak postępował Andrzej Lepper i tak postępujemy my - jego ideowi spadkobiercy. A teraz ostatni przykład i zarazem pytanie, co dalej, odpuścić czy nie - doradźcie.

A teraz opisze sytuację. W naszym mieście czyli w Łodzi zlikwidowano 10 minutowe bilety MPK, na przejazd środkami komunikacji miejskiej. Najniższy nominał to bilet 20 minutowy, oczywiście odpowiednio droższy. Nikogo to nie obchodzi, że ludzie finansowo ledwie zipią, że aby przejechać jeden czy dwa przystanki wystarczy bilet maksymalnie 10 minutowy. Ich to nie obchodzi.

19 marca 2012 roku, wystosowaliśmy pismo do Prezydent miasta z prośbą o przywrócenie 10 min biletów. Odpowiedź otrzymaliśmy po ustawowym terminie po naszym piśmie - ponagleniu. I tak przepychanka trwa dalej. Oni strugają głupa, a my swoje. Uparci w korespondencji i nie tylko, bo próbujemy zapisać się na spotkanie z prezydent miasta. Niestety, nie dla nas ujrzeć oblicze władczyni. I co robić, walczyć o to co ważne dla biednych łodzian i spotkać się z atakiem, o znowu oni, czy odpuścić. I niech cierpią Ci, co ją i ich, czyli radnych takich a nie innych wybrali.

Krzysztof Łysyganicz

Ps. Na naszej stronie znajdziecie naszą korespondencje - czyli jak narazie walka na papiery.

Polecamy

18.1.2013


Piekielne moce


To znowu ja, Wasza Janina.
Oj, zebrało mi się na pisanie ale jak nie pisać; kiedy jako naród pomaleńku sięgamy dna. Sami o tym wiecie.
I choćby przykład z ostatnich dni, co mówi sędzia o sprawie tego doktora. Zamarłam z przerażenia. Mój dziadek takiego przesłuchania, niestety nie przeżył ale to było ( podobno) w okresie błędów i wypaczeń.
A teraz - to co jest !
Sama nie wiem czy my wyjdziemy z tego bagna, w którym, Ci co stoją na straży prawa, sami są upaprani. To kim dla nich jesteśmy.
Ano niczym, śmieciami. Boże mój Nazareński, pomódl się za nich i za nas, aby wrócił czas porządku i prawości.
Amen.

Janina

16.1.2013


Kocham Polskę


Tak sobie myślę, jak wielu z nas tak myśli i czyni; bo do miłości potrzebna jest nie tylko deklaracja ale też czyny. Ja kocham a jak to wygląda w życiu codziennym.
Nie dokuczam sąsiadom, nie obgaduję takiej jednej co do miasta jeździ codziennie wieczorem a wraca rano.
Jak trzeba, to pomagam innym i nie czekam aż oni mnie o to poproszą.
Kocham swój kraj - za co - , a za to, że tu jestem, żyję, oddycham Polskim powietrzem. I w imię tej miłości byłam i jestem za Andrzejem Lepperem, bo on też tak bardzo kochał swój kraj. I bolało Go serce, że jest tylu złodziei, łachmytów.
Obserwując co się dzieje w Samoobronie, uważam, że Ci na górze czyli Przewodniczący, prezydium, i inni, tez kochają swój kraj i to są porządni ludzie. Tylko w nich nadzieja.
A że czasami mają odmienne zdanie, to co z tego, oni to robią dla nas Wszystkich, bo im zależy. No to się napisałam, ale musiałam, bo boli mnie serce jak patrze i słucham, co niektórych polityków dla których sondaże ważniejsze niż Polska.

Janina

15.1.2013


Wielce obrażeni


Jakież to wielkie oburzenie wywołał tekst redakcyjny jednego z angielskich periodyków a dotyczący miasta Łodzi. To prawda. Coraz więcej Łodzian opuszcza nasze miasto w poszukiwaniu chleba. Starzy i młodzi, Ci co mają jeszce chęć i odwagę ruszyć w świat za lepszym życiem.

Tu nie da się żyć pod rządami nieudolnej pani i wtórującym jej w głupocie co niektórych radnych - bezradnych.
Najgorsze jest to, że nie ma na nich rady.
Oni nie widzą, że ludzie w tym mieście jedzą już tylko chleb: bo smalec i kaszanka to luksus. No to siup; czynsze w górę, bilety w górę, woda w górę, podatki lokalne w górę.
Takiego okrucieństwa można się tylko doczekać od ludzi, dla których inny człowiek to znaczy tyle co nic.
Jak jeszcze raz ta baba wystąpi w telewizji i będzie się z tematu głupio tłumaczyć, to szlag mnie trafi. Niech ruszy wraz ze swoimi pomagierami rozczochraną głową, a nie obraża się na prawdę.

Orez.

13.1.2013
Dawid Piotr GRZEGORZEWSKI


BEZROBOCIE W POLSE ROŚNIE!Pesymiści przestrzegają: bezrobocie może sięgnąć 15 proc. O bezrobociu mówi się wówczas, kiedy liczba ludzi poszukujących pracy, zdolnych do wykonywania pracy, oraz chcących pracować, a także akceptujących proponowany poziom wynagrodzenia nie może dostać pracy.
To oznacza 2,5 mln osób bez pracy.Wedle prognoz polskich mediów nigdy wcześniej nie mieliśmy w Polsce tylu osób bezrobotnych z wyższych wykształceniem, co teraz.
W końcu czerwca w urzędach pracy zarejestrowanych było blisko 2 mln bezrobotnych. To 8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wśród nich ponad 216 tyś. miało dyplom szkoły wyższej.
Aż 66 tyś. spośród absolwentów uczelni szukało pracy ponad rok, a 26 tyś. - ponad dwa lata.
W listopadzie 2012 r. odnotowano wzrost liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia, zarówno w ujęciu rocznym, jak i miesięcznym. Mniejsza niż przed miesiącem, ale większa niż przed rokiem była liczba bezrobotnych nowo zarejestrowanych jak i wyrejestrowanych z urzędów pracy. W porównaniu do obu wspomnianych okresów zwiększyła się liczba osób pozostających w rejestrze do 12 miesięcy od ukończenia nauki.
W końcu listopada 2012 r. do urzędów pracy zgłoszono mniej ofert pracy niż w poprzednim miesiącu br. W porównaniu do analogicznego okresu ub. roku liczba ofert pozostała na tym samym poziomie. W grudniu stopa bezrobocia wyniosła aż 13,3 proc. To wzrost o 0,4 pkt proc. w porównaniu z listopadem zeszłego roku.
Resort pracy podał również, że liczba bezrobotnych w grudniu wzrosła do 2 mln 140 tys. Okresy, kiedy poziom bezrobotnych jest bardzo wysoki, są okresami, kiedy to faktyczny poziom Produktu Narodowego Brutto spada poniżej jego potencjalnego poziomu. A więc wraz z wysokim poziomem bezrobocia mamy do czynienia równocześnie z wysokim poziomem produktu narodowego, którego wytwarzania zaniechano. Największe zmiany w stopie bezrobocia wynikajš ze wzrastania liczby tych osób bezrobotnych, które straciły swoje dotychczasowe miejsce pracy. Bezrobocie, które jest wynikiem tego zjawiska bardzo szybko wzrasta zwłaszcza podczas recesji.
Są tego dwie przyczyny:
po pierwsze wzrasta liczba osób tracących dotychczasowe zatrudnienie,
po drugie znalezienie nowego miejsca pracy zajmuje dużo czasu.

Przyczyny bezrobocia w Polsce

ˇ     likwidacja niektórych gałęzi przemysłu np. górnictwa

ˇ     zmniejszenie popytu na konkretne dobra czy usługi

ˇ     ograniczanie produkcji

ˇ     brak informacji o miejscach pracy

ˇ     przeniesienie zakładu do innego rejonu

ˇ     niedostosowane do potrzeb rynku wykształcenia pracowników

ˇ     zmiany w technologii

ˇ     wysokie obciążenia fiskalne

ˇ     otwarcie gospodarki na import

ˇ     zmiana polityki celnej

ˇ     ograniczenie funduszu płac przedsiębiorstw

ˇ     pasywna postawa bezrobotnych

ˇ     słabość systemu pośrednictwa pracy

ˇ     aktywność zawodowa emerytów

ˇ     wejście na rynek roczników wyżu demograficznego

O interesy pracowników musi zadbać państwo czyli rząd RP. Rząd powinien w pierwszej kolejności starać się ograniczyć bezrobocie oraz następnie, w nie mniejszym stopniu, powinny to robić samorządy lokalne.

Dawid Grzegorzewski

Polecamy

10.1.2013


Ano właśnie !!!


To znowu ja, Wasza Janina. Cieszę się, że Wam się podoba moje babskie pisanie - takie od serca.

Jak to mówią, co na myśli - to na języku. No cóż taka jestem - dziewucha z Lepperowej Gwardii.

W domu cisza, wszyscy śpią: a ja siedzę w kuchni i dumam. Co to będzie dalej i jak zawsze, żal mi tych miastowych a najbardziej dzieciaków. Oj, bieda i biada im jak tak dalej pójdzie. Ten Tusk i to całe PO , to nie ludzie, ale jakieś kosmiczne poczwary. Oderwani od matki ziemi, jak mój po grochówce. Oni wszyscy po jednych pieniądzach. Tak się też ma z tymi okrutnikami, co im przewodzi ten co na stojąco pod szafę wchodzi. To są dopiero fryce. Ich trzeba też przegonić na cztery wiatry i niech idą i mieszkają tam gdzie pieprz rośnie. A najbardziej nie mogę się nadziwić jak się rozplenia SLD. Boże mój, widzisz nie grzmisz. Toć to jak przerzuty raka u mojego sąsiada. Co mu złe wycieli, to wyrastało w innych miejscach i coraz więcej. Z nimi to samo. Nadzieja w tym, że jak z sąsiadem, nastąpi koniec. I na to czekam, bo jak długo zło może się panoszyć.

A, wracam do mojej myśli o tych miastowych. Oni doprowadzili do tego, że wielu domach dzieciaki mówią: tym chata bogata co ukradnie tata. Na Boga, i co z nich wyrośnie. Oj, biada nam, biada.

Janina

Polecamy

8.1.2013


Spotkanie opłatkowe


W dniu 7 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe łódzkiej Samoobrony, któremu przewodniczył pan Krzysztof Łysyganicz. Życzył licznie zebranym działaczom, sympatykom, powodzenia w życiu osobistym a w szczególności wytrwałości w realizacji celów społecznych jakie nasza partia ma do spełnienia w stosunku do polskiego społeczeństwa. W miłej i przyjaznej atmosferze uczestnicy rozmawiali o życiu prywatnym a także o czekających ich wyzwaniach w 2013 roku.

4.1.2013Czas leci


Święta, święta i po świętach i nie tylko, bo i stary 2012 rok mamy już za sobą. Co nam przyniesie ten 2013.
Ja z zasady nie lubię 13, bo podobno przynosi pecha. Choć to w moim przypadku nie do końca prawda. Swojego poznałam 13 i do tego w piątek na 13 piętrze w bloku u koleżanki.I już ponad 30 lat jesteśmy razem..
Wróćmy jednak do życia. Nie jest dobrze;

bezrobocie coraz większe; tu strajkują, tam blokują. I gniew ludu się zbiera. Na razie tylko mruczą coś pod nosem ale wszystko się może zdarzyć.
Oj, my chyba nigdy nie zmądrzejmy. Ciągle głosujemy albo na cwaniaczków albo na nieudaczników. Ręce mi opadają. I jeszcze raz przypomnę. Jak Lepper

chciał ich pogonić to się z niego śmiali. No to jest - co jest, sami jesteśmy sobie winni. Oj, przepraszam, ja nie, bo zawsze głosowałam na Leppera i Samoobronę.

Janina

Polecamy

13.12.2012  
SAMOOBRONA ŁÓDŹ
Zespół Interwencji Bezpośrednich
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e-mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 23.11.2012 r.PGE Obrót SA
90 441 Łódź
Al. Koœciuszki 103/105Szanowni Państwo


W związku z wymianą liczników do wyliczania poboru prądu z mechanicznych na elektroniczne, uprzejmie proszę o przekazanie następujących informacji,
 1. Jaką ilość energii elektrycznej pobiera "licznik" w skali roku i jaka to jest w tejże skali kwota w złotych polskich.
 2. Kto jest obciążony poborem prądu. Jeżeli konsument, to pytanie czy został o tym skutecznie powiadomiony i czy każdy indywidualnie wyraził na to zgodę.
 3. Jak nam wiadomo licznik nowej generacji spełnia wiele funkcji - jakie i czy konsument jest tego świadomy. Czy nie powinien wraz z licznikiem otrzymać instrukcji w formie druku.


Za odpowiedź, z góry serdecznie dziękuję.


Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący
6.12.2012


Wesołych Świąt ?


Rząd zasłania się kryzysem, aby nasze święta z roku na rok były coraz skromniejsze.
Jakoś jednak nie widać, aby Oni, czy to na szczeblu krajowym czy lokalnym oszczędzali na sobie.
Podłością jest ograbianie tych co mają tak niewiele. Miejmy nadzieję, że to się zmieni.

redakcja

2.12.2012


Babskim okiem


Jak już wiecie, interesuję się polityką a szczególnie moją ukochaną Samoobroną.
Synek mówi, że już u nas wszystkich wybrali. Ano pytam się kogo; przewodniczącego, prezydium.
To i dobrze. Porządek musi być. I co dalej, jak ten Lechu pokieruje, chyba nie tak, jak ten inny Lechu, co jak już był u władzy to zadbał o siebie.
Ludzie u nas twardzi, chłop z chlopa, nawet baba nie popuści i za Samoobroną pojdą w ogień.
Czekamy i patrzymy ale jak zawsze do czasu. No, to na razie tyle.

Janina

29.11.2012


Aby Święta były wesołe


Oj, zabolało mnie serce po tym jak napisałam, że moi synowie dzięki matce nie
umr z głodu. To prawda, bo im pomagam; to parę groszy, a to kartofelki,
zawsze im coś do miasta podrzucę.

Szkoda mi tych miastowych, bo pensje ich marniutkie, a jedzenie w sklepach
piekielnie drogie.

A najbardziej mi szkoda dzieciaków, nic nie winnych, że jest tak jak jest.

I tak sobie myślę. Trza im pomóc. Wiem, że do naszego biura w Łodzi zgłaszają się ludzie w potrzebie. Może zrobimy jakąś rzutkę, zawsze coś w nadmiarze mamy. A to kartofelki, kapustę, czy choćby cebulę. Wiem, że już kiedyś nasi z Łodzi ale dzięki nam; rozdawali płody rolne w mieście.

Razem, to razem, na dobre i na złe. Tym bardziej na święta nikt nie może zostać głodny.

To jest ważne ! Bo inaczej, ten pusty talerz na Wigilię, świadczyć będzie nie o tym, że czekamy na zabłąkanego wędrowca ale o tym, że jesteśmy chytrusy. I pusty talerz, stanie się symbolem pustki w naszych sercach, egoizmu. A to jest zło samo w sobie. No, to chłopy do roboty, dzwońta do Łodzi i działajcie. Wesołych Świąt dla Was i dla Wszystkich.

Janina


Polecamy

26.11.2012
Krzysztof Łysyganicz

Zdrowie
Dzięki uprzejmości Departamentu Ubezpieczeń Zdrowotnych w Ministerstwie Zdrowia, otrzymaliśmy dane statystyczne, a dotyczące oczekiwania na leczenie w przypadku chorób nowotworowych. Czy potrzebny jest komentarz - nie wiem. Stan faktyczny jest porażający. Choćby przypadki pilne - a czas oczekiwania !, "Rak" - to podstępna, okrutna choroba. Niesie ból, cierpienie i taki pospolity, ludzki strach przed śmiercią. Na nasze pytanie w pierwszej korespondencji o ile statystyczne wzrosła zachorowalność w stosunku dla lat poprzednich - nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Na inne szczegółowe pytania, też nie dostaliśmy odpowiedzi. Nam nie potrzeba już wojny, my odchodzimy w zaświaty bez huku armat.

Oto kilka prostych porad.
Zanim coś kupisz do jedzenia, czytaj i pytaj.
Nie kupuj nigdy czegoś co ma w składzie modyfikowany genetycznie surowiec - GMO.

Nie kupuj wędlin z dodatkami, choćby były zgodne z polskimi normami.
Nie dawaj dzieciom do zabawy plastikowych zabawek w szczególności produkcji azjatyckiej.
Nie korzystaj z syntetycznej odzieży

Chciwość, chęć zarabiania pieniędzy za wszelką cenę to skazywanie nas i naszych najbliższych na powolną śmierć. To Ci, co mają władze ustawodawczą w naszym imieniu mają ingerować, kontrolować, co kupujemy, tak aby śmierć była wynikiem praw natury a nie jednego czy drugiego bandyty zwanego przedsiębiorcą.

Bądź przeciw !

Przemysłowym hodowlom zwierząt. To, że tego co się tam dzieje nie widzisz, to nie znaczy, że......

G M O - znaczy śmierć

Wydobywaniu gazu łupkowego - bo zamiast czystej wody i powietrza przywita Cię smród chemicznych związków

Elektrowniom atomowym - one zawsze niosą śmierć i chorobę. Patrz - Czernobyl

Zadaje sobie wielu z nas pytanie, jak to się dzieje, że Ci, co decydują za nas, wyrażają zgodę na niszczenie polskiej ziemi, trucie polskich dzieci. Wszystko zależy od ceny: bo tylko ryby nie biorą.

Krzysztof Łysyganicz

Polecamy

24.11.2012


Wściekłe psy


Pisać każdy może, troszkę lepiej, troszkę gorzej: tak mawia mój najmłodszy.
A ja mu na to: ważne aby od serca. Jak w życiu, nie zawsze jest czas na pisanie, obowiązki domowe, no i roboty w gospodarstwie dość.
Oglądam w wolnej chwili telewizję. Obowiązkowo babskie telenowele. I jakby z konieczności co tam słychać w polityce.

A tam gorzej niż u moich sąsiadów. Awantury, a ten niewysoki to gada jaby się szaleju napił. U nas też taki jest ale ma chociaż rentę bo niby coś z rozumem. Patrzę na nich jak mówią i zachowują się w Sejmie, toć to gorzej niż u nas na zabawie w remizie nad ranem. Same głupki. Naszych mogę zrozumieć bo zmęczeni i pijani a Ci to co: po rycynie czy Jarzębiaku. Jak tak można się nie szanować. Polak - Polakowi wilkiem.
Oni nie mają żadnego rozumu tylko złość. To kiedy mają czas pomyśleć o nas. Biegają tam i z powrotem jak kot z pęcherzem i kombinują kogo by tu jeszcze opluć. To nie ludzie, to wściekłe psy.

Janina

22.11.2012 
Związek Zawodowy Rolnictwa -
Biuro Wojewódzkie w Łodzi
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e mail lodz.samoobrona@vp.pl
Zespół Interwencji Bezpośrednich
Łódź dnia 22.11.2012 r.Urząd Marszałkowski
Łódź. AL. Piłsudskiego 8
Marszałek Pan Witold Stępień


Szanowny Panie


Zwracam się z uprzejmą prośbą o poinformowanie nas jakimi kryteriami kieruje się pan Marszałek zapraszając poszczególne organizacje na Dożynki Wojewódzkie.
Wydaje się, że w gronie zaproszonych, nie powinno zabraknąć ZZR "SAMOOBRONA", jako związku typowo rolniczego, posiadającego licznego struktury na terenie naszego województwa.

W oczekiwaniu na odpowiedź, przesyłam wyrazy szacunku


Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący
21.11.2012


Wilcze stada


Ależ wielkie oburzenie braci dziennikarskiej na oświadczenie Samoobrony, że media nas bojkotują. Wszak to prawda ale nie do końca. Oni nie zawsze bojkotują, czasami piszą ale z drwiną i kpiną.
A najbardziej wkurza mnie jeden z TVP Info ( www), który pisze, że A. Lepper zawsze dbał o dobre relacje z dzienikarzami, mimo tego co o nim pisali. Bo to był święty człowiek wyznający biblijne zasady.
Mojego chłopa, czytaj męża, gdyby tak znieważali, to bym mu kazała takiego chama kopnąc w d..ę. A jestem też ciekawa ilu tych gryzipiorków to przyzwoici ludzie.
Myślę, że wielu, tylko jak zawsze chamstwo ma pierwszeństwo i wychodzi na wierzch jak słoma z butów - mojego męża - jak wieczorem wraca z pola.

Janina

20.11.2012 
Związek Zawodowy Rolnictwa -
Biuro Wojewódzkie w Łodzi
90-408 Łódź ul. Próchnika 1 lok 314
tel 721 66 89 22, e mail lodz.samoobrona@vp.pl
Łódź dnia 19.11.2012 r.Urząd miasta Łodzi
Łódź. ul. Piotrkowska 104
Prezydent Hanna Zdanowska


Szanowna Pani


W imieniu mieszkańców naszego miasta korzystających z przejazdów komunikacją MPK, zwracamy się z kategorycznym żądaniem wyznaczenia spotkania z panią jako decydentem.

Tematyka spotkania: przywrócenie biletów 10 minutowych, rozważenie możliwości wprowadzenia biletów 5 i 15 minutowych.

Niniejsze spotkanie to oczekiwane przez nas i zainteresowanych mieszkańców ( przed radykalizacją działań) zajęcie przez panią wyraźnego stanowiska; pomoże pani mieszkańcom czy też zignoruje ich potrzeby. Dodam, że dotychczasowa korespondencja z ZDiT czy też panem R. Stępniem, to ewidentne kpiny.

2/ W dniu 9 listopada zgłosiłem się do pokoju 003/004 w tutejszym urzędzie aby zapisać się na rozmowę. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po poinformowaniu o tematyce spotkania usłyszałem długi i nie zbyt przyjemny w formie monolog; pani siedzącej po prawej stronie od wejścia. Konkluzja była taka; nie bo nie. Pani Prezydent nie ma czasu dla takich jak Wy.

Więc jeszcze raz poprosiłem panią aby jednak zapisała mnie na rozmowę. I ponownie usłyszałem; nie bo nie: tym razem wtórowała jej koleżanka. Po wysłuchaniu następnych monologów i moich wielokrotnych prośbach aby mnie jednak zapisać na rozmowę, z wyraźną niechęcią pani powiedziała, że mnie zapisze ale kiedy dojdzie do spotkania, nie wiadomo. Czas oczekiwania to wiele miesięcy, bo pani Prezydent ma tak dużo chętnych, a nie zbyt często przyjmuje w wyznaczony dzień czyli wtorek. Wydaje mi się, że system selekcyjny zastosowany przez obie panie nie służy dobremu wizerunkowi prezydenta miasta.

W oczekiwaniu na odpowiedź, przesyłam wyrazy szacunku


Krzysztof Łysyganicz
przewodniczący
16.11.2012


K O N D O L E N C J E


Naszej koleżance Jolancie Mitka a także najbliższym, składamy szczere wyrazy współczucia z powodu śmierci ukochanego syna. Jolu, w tych bolesnych chwilach jesteśmy z Wami.

Za członków partii i związku
Zarząd Województwa Łódzkiego

O terminie pogrzebu powiadomimy osobnym komunikatem

16.11.2012


Informacja


W dniu 16 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Wojewódzkiej, której przewodniczył szef regionu pan Krzysztof Łysyganicz.

Powołano,
Andrzej Szymański - I Wiceprzewodniczący - ds organizacyjnych
Bolesław Majkowski - Skarbnik
Władysław Sikorski - Rzecznik prasowy

* Następne nominacje w terminie póżnieszym.


Informacja


Niniejszym informujemy, że na podstawie powołania dokonanego przez przewodniczącego województwa, pełnomocnikiem na powiat Bełchatowski został,

pan Stanisław Sikora
tel 785 117 971


Jest upoważniony do reprezentowania partii na terenie powiatu w tym kierowania strukturami terenowymi.


Informacja


Z dniem 16 listopada 2012 r., powołuję panią na stanowisko wiceprzewodniczącej partii d /s terenóww wiejskich naszego województwa. Życzę owocnej i skutecznej pracy.

Pani. Jolanta MITKA powiat. Wieluński12.11.2012


Zasiłki !!!

Analitycy, ekonomiści a przede wszystkim politycy rządzącej partii, zapewniają nas jaki to mamy cudowny kraj w którym kondycja polskiej gospodarki na tle Europy jest rewelacyjna. PKB rośnie a stopa bezrobocia jest średnią w Unii Europejskiej. To już ich zdaniem plasuje nas na dobrej pozycji wyjściowej. A co do paliwa toż przecież mamy najtańsze w Europie. Media co chwile to powtarzają!!!

Nie biorą tylko pod uwagę tak mało istotnej rzeczy jak zarobki. To że Anglik za godzinę pracy wleje do baku 4,3 litra, Irlandczyk 4,8 litra , Niemiec 4,7 litra a polak aż 1,7 litra benzyny. Ale to chyba każdy potrafi sobie przeliczyć. Tylko dlaczego ze społeczeństwa robią takich idiotów?

Skala bezrobocia czy to w Polsce przy wyniku 10% w wielkiej Brytanii 8%, Irlandii 14% czy w innym kraju, zawsze będzie istniała. Większa, mniejsza ale będzie. Oczywiście każdy chciałby aby była ona jak najmniejsza. No przesadziłem, może nie każdy. Być może dla niektórych polityków dobry jest wynik dziesięć procent, bo bezrobotnymi łatwiej sterować i więcej można im obiecać!

No tak, bezrobocie bezrobociem, ale jak to się ma do zasiłków i benefitów tudzież pakietów socjalnych w Irlandii i Wielkiej Brytanii na tle polskiej jałmużny. Tak dla porównania. Dlaczego akurat te dwa państwa? A to dlatego iż ten pierwszy to obiecana "zielona wyspa" Tuska, a drugi. bo tam najczęściej wyjeżdżamy do pracy.

Tylko nie żartujmy już z kosztów utrzymania w Europie na które składa się mieszkanie, jedzenie i transport. Bo akurat w tym już kraje europejskie dogoniliśmy. To że sprzątaczka w wielomilionowej aglomeracji na wyspach brytyjskich jest w stanie się utrzymać o tym chyba nie muszę mówić. A czy w naszej Warszawie, Wrocławiu, Trójmieście osoba pracująca w firmie utrzymywania czystości jest w stanie wynająć mieszkanie i żyć? Na to pytanie mogą chyba odpowiedzieć osoby z tą profesją związane.

Co do cen to są one porównywalne. Kto był ten wie. Wiele produktów sprowadza się mrówczą robotą z Europy do Polski bo są tańsze, a nawet gdy cena porównywalna to jakościowo lepsze.

A więc tak.

W Irlandii zasiłek dla bezrobotnych, wypłacany tygodniowo, uzależniony jest od średniej otrzymywanych wcześniej zarobków. I tak dla kwoty zarobku 300 euro tygodniowo zasiłek będzie wynosił 188 euro tygodniowo . Zapomoga dla osób szukających pracy wypłacana jest w zależności od wieku danej osoby. Dla przykłady osoby młode w przedziale 22-24 lata dostają 144 EUR tygodniowo, a powyżej 25 roku życia 188 EUR tygodniowo.

I na co osoby bezrobotne mogą jeszcze liczyć w Irlandii? Oczywiście na dodatkowe świadczenia w których skład wchodzą:

 • Dodatek mieszkaniowy na spłatę kredytu mieszkaniowego lub dodatek mieszkaniowy do czynszu (do wyboru),
 • Zasiłek dla ucznia przeznaczony na pomoc w pokryciu kosztów zakupu ubrania i obuwia do szkoły,
 • Świadczenia zdrowotne takie jak bezpłatna opieka medyczna oraz recepty,
 • Dofinansowanie do podręczników szkolnych.

A co dla osób starszych? Pakiet zasiłków na utrzymanie domu. Pod warunkiem, że ukończyły 66 rok życia i otrzymują emeryturę lub rentę.

Taki pakiet składa się z:
 • Darmowej elektryczności (do ustalonych jednostek zużycia energii) lub gazu (ok. 450 EUR rocznie),
 • Dodatek na telefon,
 • Bezpłatna telewizja.

A co oferuje Wielka Brytania? Dwa rodzaje zasiłku dla osób bez pracy lub pracujących mniej niż 16 godzin tygodniowo. To coś jak nasza jedna trzecia etatu. Pierwszy oparty jest na społecznych składkach ubezpieczeniowych (brane są ostatnie dwa lata podatkowe). Drugi oparty na dochodach (jeśli brak jest opłaconych odpowiednich składek). Bez zabawy w analizę, zasiłek dla osób po 25 roku życia wynosi 71 funtów (GBP) tygodniowo. Około 370 złotych na tydzień.

Zasiłek dla osób o niskich dochodach tak zwany "zasiłek dochodowy" (Income Support) przeznaczony dla:
 • Rodzica samotnie wychowującego dziecko,
 • Osoby niepełnosprawnej lub chorej,
 • Dla studentów,
 • Opiekuna osoby niepełnosprawnej lub wymagającej opieki.

Wysokość tego zasiłku zależna jest od konkretnej sytuacji. Osoby pobierające taki zasiłek otrzymują także: darmową opiekę dentystyczną, darmowe recepty, darmowe posiłki dla dzieci w szkołach, zwrot kosztów dojazdu do szpitala oraz dofinansowanie do czynszu.

Kolejnym zasiłkiem przeznaczonym dla osób o niskich dochodach jest Working Tax Credit. Mogą się o niego ubiegać rodzice odpowiedzialni za dziecko, osoby po pięćdziesiątym roku życia, osoby samotne i osoby samo-zatrudnione. Wszystko zależy od wysokości zarobków.

A co proponuje rząd brytyjski dla kobiet w trakcie ciąży i macierzyństwa?

 • Zasiłek macierzyński dla pracujących. Świadczenia można otrzymać na 11 tygodni przed pojawieniem się dziecka. Wypłacany jest przez 39 tygodni w kwocie 125 GBP tygodniowo.
 • Zasiłek i dodatek na dziecko do 16 roku życia tak zwany "Child Benefit". Na pierwsze dziecko 20 GBP na kolejne 13,40 GBP tygodniowo.
 • Zasiłek na dziecko zwany "Child Tax Credit". Uzależniony od wysokości zarobków, ilości
  godzin pracy, ilości dzieci w rodzinie, kosztów związanych z opieką nad dzieckiem.
 • Pomoc finansowa dla przyszłych mam od 25 tygodnia ciąży. Celem pomocy jest odpowiednie
  przygotowanie do porodu. Jest to jednorazowa nieopodatkowana pomoc finansowa.
 • Becikowe w wysokości 500 GBP. Dla ułatwienia podam iż za becikowe w kwocie 500 GBP można kupić ok. 2940 pieluszek u nas za 1000 złotych becikowego ok. 1400. Skala wielkości mówi sama za siebie.

Poza tym istnieją jeszcze zasiłki i dodatki mieszkaniowe, dodatki do podatku za mieszkanie, dodatek do ogrzewania, zasiłek pogrzebowy i zasiłek żałobny, który można otrzymywać do 52 tygodni od daty śmierci partnera lub współmałżonka.

Panowie z PO i PSL!
W dobie tąpnięcia gospodarki, tak pięknie używane przez Was słowo "kryzys" przybiera wyraz usprawiedliwienia dla Waszej koalicji. Wasza ambicja wejścia do strefy euro i dorównania krajom Europy zaczyna robić się niesmaczna.
Kryteria dochodowe bez żadnej elastyczności i przy kwocie 140 EUR miesięcznie robią już z człowieka bogacza. Jałmużna zwana zasiłkiem rodzinnym w kwocie 22 EUR miesięcznie na jakim miejscu nas plasuje? Czy płaca minimalna w kwocie 360 EUR miesięcznie lub 288 GBP jest sumą wystarczającą by żyć w Europie?

Jarosław Bednarek

11.11.2012


Małe info !!!

W dniu 11.11.2012r., delegacja Łódzkiej Samoobrony uczestniczyła w złożeniu kwiatów przed grobem "Nieznanego żołnierza". Moim zdaniem, to co się wydarzyło w Warszawie nie przynosi nam chwały a wstyd. Burdy, bijatyki w tak ważny dla Polaków dzień - takie zdarzenia wymagają od nas wszystkich zdecydowanego - nie !!!.
I PYTANIE, CZY ABY TO NIE BYŁA PROWOKACJA

Sebastian Słowakiewicz

10.11.2012


Oj, będzie bunt !!!

Oj, jeść się chce, tak mówią miastowi. Podobno coraz gorzej i drożej. I myślę sobie, jak długo oni wytrzymają. Dobrze, że moi synowie mają matkę na wsi. Chleba i coś do chleba przynajmniej im nie zabraknie. A co z innymi. Zgroza! Szkoda mi ich, ale cóż, wybrali hieny a nie ludzi do władzy.

Jak Lepper walczył to się śmiali. Teraz im nie do śmiechu, bo jak tu się śmiać, chyba że ze złości.

Jak im rozum odebrało przy głosowaniu, to mamy, to co mamy. Chyba, że po głodówce dostaną oświecenia i przypomną sobie o Samoobronie.

Janina

9.11.2012
Krzysztof Łysyganicz

Sowieckie tęsknoty
System upadł, metody pozostały. I przykład z repertuaru jakim dysponuje system zniewolenia.

Jeżeli jesteś zbyt aktywny, nadwrażliwy na zło czynione, a co gorsze, nękasz władze pytaniami - pismami - wylądujesz na obowiązkowych badaniach psychiatrycznych. I z dużą dozą prawdopodobieństwa z gabinetu lekarskiego wyjdziesz innym człowiekiem z diagnozą o niepoczytalności. Jest wiele przykładów, że takie działania są realizowane. Niepokornych na badania kieruje: Sąd, prokuratura. I nie tylko. Osobnik, który otrzyma takie wezwanie, czuje co najmiej zdziwienie. Często je ignoruje bo czuje się zdrowy - nie tylko na ciele. I masz babo placek. Władza nie popuści. W asyście Polskiej Policji Państwowej, a czasami i w kajdankach wyprowadzają delikwenta na oczach sąsiadów jak pospolitego rabusia.

Przykład z ostatnich dni. Przyszli rano, gość w piżamie, nie ogolony, bez porannej toalety. Panom się spieszy. Więc łaskawie pozwolili mu zmienić (tylko) piżamę na ubranie. I pojechał na badania z miejscowości A do miejscowości B jakby w tej pierwszej brakowało biegłych psychiatrów. I tak spędził od rana do późnego popołudnia czas w korytarzu przychodni. A dlaczego, bo wściekły powiedział, że to jest gwałt na jego osobie i nie podda się żadnym badaniom. Konsternacja wśród personelu medycznego i ochrony naszego jegomościa. Służba nie drużba, ale czas do domu wracać - i ochrona odwróciła się w kierunku wyjścia, zostawiając pana na łaskę i nie łaskę losu.

Więc i on planuje spóźniony powrót do domu. Ubranie zmienił ale w nerwach zapomniał o zabraniu portfela z pieniędzmi. A do domu wiele kilometrów. I tak nasz bohater na gapę jechał z miejscowości A do miejscowości B. Późno w nocy zameldował się w domowych zaciszach. Nie do końca szczęśliwy bo trzy psy czekały głodne i spragnione. Co dalej, myślę że władza nie popuści i zgodnie z sowieckim zwyczajem jegomość wyląduje w zakładzie zamkniętym na obserwacji.

Smutna ta nasza polska rzeczywistość. Walczyliśmy o demokrację, poszanowanie godności ludzkiej, a co mamy. Inwigilacje; podsłuchy na masową skalę, nadmiar monitoringu, represje; wyprowadzanie ludzi z własnych mieszkań bez względu na czas i okoliczności. Nie ma poszanowania dla jednostki zwanej człowiekiem, nie ma poszanowania dla miru domowego, nie ma nic, co stanowi o wartości życia. Są tylko brutalne, okrutne w formie i sposobie metody upodlenia. Czy musimy żyć w zastraszeniu. Więć zadajmy sobie pytanie; kto nami rządzi i jakie cele realizuje ?

Krzysztof Łysyganicz

8.11.2012


Czekaliśmy i się doczekaliśmy Łódzkiego

Niecierpliwie czekaliśmy na zaproszenie. Nie ma i nie ma - czyżby o nas zapomnieli - nie !

Jakże to ważne dla Polaków święto i nas, spadkobierców polskiego patriotyzmu nie może zabraknąć. A Pani Wojewodzie serdecznie dziękujemy - to się nazywa: współpraca ponad podziałami. Fajnie, że chociaż w naszym mieście tak jest - bo gdzie indziej bywa różnie.

redakcja
8.11.2012


Informacja


Niniejszym informujemy, że na podstawie powołania dokonanego przez przewodniczącego województwa, pełnomocnikiem na powiat WIERUSZOWSKI został,
pan WŁODZIMIERZ SUT
tel 722362720


Jest upoważniony do reprezentowania partii na terenie powiatu w tym kierowania strukturami terenowymi.

Informacja


Niniejszym informujemy, że na podstawie powołania dokonanego przez przewodniczącego województwa, pełnomocnikiem na powiat PIOTRKOWSKI grodzki i ziemski został,
pan KAZIMIERZ BABCZYŃSKI
tel 501 38 46 95


Jest upoważniony do reprezentowania partii na terenie powiatu w tym kierowania strukturami terenowymi.

Informacja


Niniejszym informujemy, że na podstawie powołania dokonanego przez przewodniczącego województwa, pełnomocnikiem na powiat KUTNOWSKI został,

pan ANDRZEJ SZYMAŃSKI
tel 602 439 114


Jest upoważniony do reprezentowania partii na terenie powiatu w tym kierowania strukturami terenowymi.

8.11.2012


Informacja


W dniu 27.11.2012r., odbędzie się, Forum - Powiatowe Urzędy Pracy bliżej pracodawców
miejsce: Duża Sala Obrad UMŁ ,
godzina 10,30
Uczestnikiem oddelegowanym przez nas - jest pan Bronisław Majkowski

8.11.2012


I jak zawsze czyste ręce ?


Otrzymaliśmy odpowiedź z zakładów mięsnych ŁUKÓW SA. Tekst poniżej.
Fajnie, że odpisali, dla ciekawostki dodam, że dopiero po naszej interwencji, gdyż podobno nasz list nie dotarł. Przypomnę, że chodziło o białą kiełbasę - która ją tylko z wyglądu przypominała. Martwi mnie fakt, że u ludzi, producentów brak jest odruchu człowieczeństwa, wrażliwości.
Fakt, biedni kupują najtańszą wędlinę bo tak naprawdę i na nią ich nie stać - to jest luksus, ważne wydarzenie w domu rodzinnym. Więc niech na Boga niech też chociaż okazjonalnie zjedzą kiełbasę a nie coś takiego.
Informuję, że będziemy interesować się produktami wspomnianej firmy aż do skutku.
5.11.2012


Ważne wydarzenie


W miejscowości Pacyna w dniu 4 listopada br., odbył się II Kongres Krajowy partii "Samoobrona".

Na przewodniczącego partii wybrano pana

Lecha Kuropatwińskiego


Członkami Rady Krajowej z naszego województwa zostali,
Urbaniak Andrzej - powiat Wieluński
Łysyganicz Krzysztof - m. Łódź
Szymański Andrzej - powiat Kutnowski

Członkiem komisji rewizyjnej został,
Kociński Jerzy - m. Łódź

Członkiem komisji mandatowo - skrutacyjnej został,
Sikorski Władysław - m. Łódź


Wszystkim wybranym - gratulujemy

30.10.2012


Konwent wyborczy województwa Łódzkiego


W dniu 25 października br., w Łodzi odbyły się wybory władz
wojewódzkich partii Samoobrona. Wśród delegatów z powiatów naszego
regionu nie mogło zabraknąć tak wybitnych postaci jak choćby Andrzej
Urbaniak czy też Jolanta Mitka. Cieszy duża frekwencja i zaangażowanie.
I co ważne. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Lech Kuropatwiński.


Przewodniczącym Rady Wojewódzkiej został,

Krzysztof Łysyganicz


Członkami Rady Wojewódkiej zostali,

Majkowski Bronisław
Mitka Jolanta
Sikora Stanisław
Sikorski Władysław
Szymański Andrzej
Sut Włodzimierz
Urbaniak Andrzej


Delegatami na Kongres Krajowy Partii zostali wybrani,

Andrysiak Grzegorz
Ferster Marcin
Kałużka Gabriel
Kocinski Jerzy
Lewandowski Wojciech
Łysyganicz Krzysztof
Majkowski Bronisław
Mitka Jolanta
Niedzwiecki Czesław
Pietrzykowska Maria
Sikora Stanisław
Sikorski Władysław
Sut Włodzimierz
Szymański Andrzej
Urbaniak Andrzej


Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy

redakcja

26.10.2012

26.10.2012


Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź z Wydziału Edukacji. Spróbujemy odnieść się do tej odpowiedzi.

ad 1. Co to znaczy wszystkie szkoły statystycznie mają sale gimnastyczne.
Mają albo nie. Dodamy, że niektóre z nich wymiarami przypominają kurnik. Nie jest także prawdą, że dzieciaki nie ćwiczą na korytarzach. Wynika to z prostego rachunku. Sala jest tylko jedna a chętnych klas dużo. Przykład, po ustawieniu planu lekcji, wynika że np 2 klasy w tym samym czasie mają zajęcia sportowe.
Jedna korzysta z sali a druga poci się w korytarzowym kurzu.

ad. 2 Stan sal jest zadowalający. Żart czy co. Bo nie spada dzieciakom sufit na głowę. Realia są całkiem inne i my to wiemy.

I jak zawsze to samo. Brak krytycyzmu.


21.10.2012
Krzysztof Łysyganicz

Kandydat
W związku z zamiarem kandydowania na przewodniczącego partii Samoobrona, przesyłam w formie opisowej program zgodny z par 7 pkt 1 b uchwały
Rady Krajowej z dnia 26 sierpnia 2012 r.

Krzysztof Łysyganicz


Program rozwoju partii na lata 2012 - 2016

Samoobrona jest bezpośrednim spadkobiercą linii programowej wytyczonej przez nie żyjącego już Andrzeja Leppera. To jest nasza ikona, nasz symbol i przykład o jaką wrażliwość społeczną chodzi.
Nie ma prawd ukrytych. Prawda jest jedna. Jesteśmy strażnikiem dobra w każdym wymiarze.
Musimy sobie uświadomić, że zło jest, czyni spustoszenia w sercach i umysłach. Dobro w ostatecznym rozrachunku jednak zwycięża. A że tak jest niech świadczą pozytywne wypowiedzi o Andrzeju Lepperze i Samoobronie po jego śmierci.
Czy choćby uhonorowanie jego trudu i pracy poprzez urządzenie państwowego pogrzebu.
A niedowiarkom przypomnę słowa Papieża Jana Pawła II skierowane do Andrzeja Leppera: Jesteście biczem Bożym na Polskę, nie zmarnujcie tej szansy.

II.Punktem wyjścia do realizacji celów jest tak zwana sprawność organizacyjna.
Nie jest tajemnicą, że piekło jakie nam urządzono zniechęciło wielu cennych działaczy z terenu do pracy. Należy odbudować struktury terenowe poprzez selektywny nabór tak aby nie trafiali do nas karierowicze ( co nam w tym momencie chyba nie grozi) lub jak ja to nazywam, nawiedzeni. To ma być zdrowa tkanka, zdrowy organizm.
Tylko takie postępowanie daje szanse powrotu.

III.Komunikacja, to w naszym przypadku szeroko rozumiane pojęcie.
Poczynając do przepływu informacji wewnątrz w strukturze pionowej czy to poziomej poprzez kontakty interpersonalne ze środowiskiem zewnętrznym.
Istotne jest też wypracowanie koncepcji komunikacji na linii Samoobrona a media. Wymagać to będzie całkowicie odmiennego podejścia do problematyki z wykorzystaniem zdobyczy z zakresu psychologi czy też marketingu politycznego.

IV. Razem czy osobno - mam na myśli wypracowanie spójnej koncepcji pracy i współpracy z naszym związkiem zawodowym Niewyobrażalna dla mnie jest sytuacja kiedy iskrzy na linii rodzinnej. Jak ma być wyraźnie określił Andrzej Lepper: związek jest zapleczem organizacyjnym i kadrowym partii. Taki kapitał nie wolno lekceważyć. Ze swej strony dodam, że związek powinien koncentrować są energię na zabezpieczeniu wyżywienia narodu.

V. Nasze priorytety programowe
Każda partia w tym Samoobrona, jeżeli jest partią z prawdziwego zdarzenia a nie klubem dorobkiewiczów, ma za zadanie przekonać wyborców do własnego programu.
Należy jasno i wyraźnie powiedzieć, że podobnie jest z nami. Naszym celem jest zwyciężyć. Zdominować Sejm i Senat aby uporządkować kraj i doprowadzić do powszechnego dobrobytu.
To jest nasze święte prawo jako partii mającej na uwadze wszystkich obywateli skupionych w organizacji zwanej Polską.

1/ Dążyć będziemy do całkowitej likwidacji ubóstwa
2/ Będziemy respektować święte prawo własności
3/ Zdecydowanie ograniczymy udział w tak zwanych pokojowych misjach wojskowych
4/ Obejmiemy ustawową ochroną państwową służbę zdrowia.
5/ W tematach problematycznych będziemy zasięgać opinii rodaków poprzez referendum.

Podsumowanie
Mam świadomość, że jest to tylko fragmentaryczne ukazanie naszych celów i zadań.
Nie jest moim celem uszczegółowienie, a raczej zasygnalizowanie kierunków. Pamiętajmy, że plany strategiczne w tym szczegółowe, to najbardziej skrywana, pilnie strzeżona tajemnica każdej instytucji czy też firmy. Mamy być prekursorem przemian, reform w których Polacy nie będą traktowani jako narzędzie obdarzone mową.


15.10.2012


Poniżej pismo z MPK. Zwróćcie Państwo uwagę, że na konkretne pytanie czy zdarzenie, oni reagują mechanicznie. Czyli pustosłowie.

15.10.2012


Poniżej odpowiedź z WUP. Ręce opadają. Czasami mamy wrażenie, że te wszystkie odpowiedzi redagują cybermaszyny, a nie ludzie, z przynajmniej odrobiną myślenia i wrażliwości. Dopóki ktoś taki zasiada na urzędzie - nie będzie dobrze. Ale my to zmienimy.10.10.2012


Na prośbę jednego z naszych czytelników z województwa zachodnio pomorskiego, zamieszczamy tekst poniżej.
Czekamy na Państwa opinie.

Krzysztof Łysyganicz


"Radio to po części muzyka, przynajmniej tak miało być. Czy dzisiaj tak jest?...
Oto jest pytanie.
Jeśli teraz będzie pełno ludzi na ulicach wszczynających burdy, bo ich ulubiona rozgłośnia czegoś tam nie dostała w tym gąszczu elektronicznym, to Polska spadła na psy. Nie obrażając psów.

Skąd w ogóle pomysł na to, by istniała jakaś rada, komisja czy inne kolegium, które przyznaje rozgłośniom prawo do nadawania o jakieś inne kryteria niż to czy jest wolna częstotliwość w eterze i czy ta zapłaci za prawo do użytkowania eteru i nie łamie prawa?
Skąd ten pęd do tworzenia instytucji rozdających przywileje, gdy eter w Polsce nie jest tak gęsto upakowany, jak by mógł być. Przyczyny techniczne niczego tu nie przesądzają, bo jest stale dość miejsca dla wielu stacji, które nie dostają pozwolenia do nadawania, bo nie spełniają jakichś dodatkowych kryteriów - na przykład mają za mały stan posiadania.

Natomiast robienie burdy o to, maszerowanie po ulicach tylko dlatego, że ktoś arbitralnie stwierdza, że dana rozgłośnia to wolne media i rzekomo tego się teraz broni, to rozsadzanie kraju.
A kto powiedział, że ta lub owa telewizja to wolne media?
W Polsce nie ma wolnych mediów. Jedne są zależne od starego układu władzy, postnomenklatury jeszcze z zeszłego systemu, inne od rachitycznego i chorego polskiego biznesu, który także jest wplątany w różne ciemne powiązania a inne zależą od Kościoła Katolickiego, a ściślej od wąskiego grona z tego kościoła.
W Polsce wolne media trzeba dopiero stworzyć.

Najbardziej przykre jest to, że wielu z tych broniących wolnych mediów sami z siebie najchętniej zaprowadziliby w Polsce ścisłą cenzurę: a to obyczajową, a to kulturową a to wizerunkową.
I stale pletliby, że to nie jest cenzura a tym bardziej zakazana Konstytucją cenzura prewencyjna.
Na własnej skórze sprawdziłem, że tak jest. A teraz wolnych mediów bronią. Kpiny sobie urządzają. Są i tacy, którzy należą do stowarzyszeń wolnego słowa, ale ich widzenie wolności słowa jest takie:
Jak im się gębę zamyka, to jest naruszenie wolności, ale jak oni komuś gębę zamykają, to jest dobrze i wolno im, bo mają prawo. To szczególne pojmowanie wolności słowa i wolności. Sienkiewiczowskie prawa z buszu i dzicz umysłowa.

Brzydzę się obecnym układem władzy w Najjaśniejszej Rzeczypospolitej - jego zepsuciem i zgnilizną. Jaki jest ten układ, świadczy to, co pokazał odnośnie energetyki jądrowej, gdzie cały skłócony establishment nagle okazał się taki zgodny, bo wyczuł w tym interes dla siebie, prowizję od tego monstrualnego tortu.
Obojętnie która partia (po staropolsku znaczy to dokładnie to samo co banda) dorwie się do władzy, odetnie swoje prowizje od tego misia. A rozgłośnie - rzekomo takich wolnych mediów - zatrudniają lobbystów tego gigantycznego przekrętu finansowego, jakim jest energetyka jądrowa w dzisiejszych czasach, gdzie o jej ekonomicznej opłacalności nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie już nawet wspominał.

A radio to po części muzyka, która w Polsce traktowana jest jak zapchajdziura między głupawymi programikami dla gawiedzi. Bo Naród traktowany jest jak stado baranów i daje się tak traktować. I taki Naród idzie potem głosować na byle kogo i byle jak wybierając kandydata.
Najczęściej biorąc spośród chętnych do władzy tych, którzy są jak pusty i stłuczony garnek... i to pełen łajna.
Tacy nie będą zbyt ostro oceniać zgnilizny samego wyborcy i ten będzie czuł się bezpieczny, bo sam chce żyć w tym półmroku.

I zaraz potem ulice wypełniają się gawiedzią, która udaje rodzinę, a na tym bogaci się konsorcjum lub jakaś osoba, której zależy nie na wolności słowa, ale na stanie swojego konta. Sieje przy tym ciemnotę tak samo jak inne rozgłośnie, pomimo tego, że czasem wykaże się większą rzetelnością dziennikarską. A przecież rzetelność dziennikarska to dziennikarski obowiązek. Trzeba zatem przede wszystkim namawiać do poprawy tych, którzy nie umieją jej zachować, nie powiedzą słowa prawdy, chyba że przez przeoczenie, albo świadomie i z premedytacją kłamią. Tam trzeba iść i tym bandytom od zapychania eteru byle padliną dać popalić, aby przestali łżeć.

Ale przede wszystkim trzeba zmienić prawo w Polsce na takie, gdzie wszelkiej maści przywileje, rozdawnictwo dóbr, albo jest zależne wprost od Narodu albo zostanie zniesione. Zamiast rad, komisji i innych grup, proste i czytelne kryteria podejmowania decyzji przez Naród, który ma prawo podejmowania decyzji, gdy chce się wypowiedzieć, bez zgody i woli zdemoralizowanych polityków. Inaczej uśmiercimy i ten nośnik muzyki.

Andrzej Marek Hendzel"

2.10.2012
Sebastian Słowakiewicz

EkshumacjaWitam państwa ponownie, kolejną sprawą która zbulwersowała w tym tygodniu społeczeństwo jest ekshumacja zwłok ofiar katastrofy samolotu w Smolensku - rozumiem iż potomkowie ofiar chcieliby mieć pewność że ich najbliżsi są złożeni w określonych grobach (choć ofiary były rozpoznawane podczas okazywania zwłok a rodziny były raczej pewne że to właśnie są ich bliscy). W ubiegłym tygodniu dość dużo mówiło się o tym iż zwłoki zostały sprofanowane poprzez fakt iż zostały złożone w innych grobach niż powinni, moim zdaniem należy sobie postawić pytanie czy odkopywanie trumien i ponowne badanie zwłok a raczej popiołu pozostałego po ciałach nie jest właśnie taką profanacją?? Pozwólmy zmarłym niezależnie od tego jaką opcję polityczną reprezentowali spoczywać w spokoju bez szumu medialnego i zagrywek pseudopolitycznych mających na celu zmieszania z błotem tego lub innego polityka w obliczu takiej katastrofy jaką była katastrofa smoleńka

Sebastian Słowakiewicz

2.10.2012
Sebastian Słowakiewicz

MarszW dniu wczorajszym odbył się marsz organizowany przez PIS wspomagany przez Solidarną Polskę, NSZZ Solidarność oraz zwyklych obywateli mający na celu przyznanie Telewizji Trwam pasma transmisyjnego na multipleksie.
Marsz dotyczył nie tylko Telewizji Trwam ale miał na celu pokazanie niezadowolenia społeczenstwa z decyzji obecnego rządu.
Prócz politykow można było znaleźć tam nauczycieli, pielegniarki czy osoby reprezentujące inne wykonywane przez nasze społeczenstwo zawody.

Ubolewam nad faktem iż niestety nie było (a przynajmniej nie zostało to pokazane w mediach) na tym marszu osob "niepelnosprawnych", być może dzięki temu udałoby się "pokazać" chociaż kilka problemów tego środowiska - osobiście mam nadzieje iż będzie ku temu jeszcze nie jedna okazja, by rząd dostrzegł problemy i bolączki dotyczące osób niepełnosprawnych, które są spychane w świecie na margines

Sebastian
Słowakiewicz

27.9.2012
Krzysztof Łysyganicz

Obudź się Polsko
W najbliższym czasie ulicami Warszawy ma przejść marsz pod takim właśnie hasłem. Organizatorem jak wiele na to wskazuje jest PiS; a dołączyć ma wiele organizacji w tym skrajnie prawicowych. Pretekstem jest nie przyznanie "TV Trwam" platformy cyfrowej. Fakt, stacja ojca Rydzyka nie spełniła oczekiwanych kryteriów. Fakt, jest to stacja całkowicie odmienna w przekazywanej treści, od tych, które taką zgodę otrzymały i jakby już z tego powodu takową zgodę powinna otrzymać.

Martwi mnie jednak wykorzystywanie pretekstu - do walki politycznej. Hasła lansowane przez PiS wręcz nawołują do wojny domowej. Pamiętajmy, że tam gdzie są ludzie, tam są emocje. Tłum nie kieruje się logiką. Jak niewiele potrzeba aby polała się krew, polska krew. A to już skrajna nieodpowiedzialność ze strony organizatorów. Niech wreszcie naród uświadomi sobie, że Pisowcy, nie mieli i nie mają woli uporządkowania polskich spraw w interesie narodowym. Im potrzeba władzy; bo kto jej zasmkowal, ten cierpi z powodu jej braku. Tak wygląda prawda o tych co wykorzystują każdy pretekst aby zaistnieć.

Pamiętajmy, że jedynym zdrowym politycznie organizmem jest Samoobrona, wyrosła na gruncie ludzkiego odruchu - potrzeby życia. Nikt nam politykom, działaczom zorganizowanym przez człowieka idealistę - Andrzeja Leppera - tego nie odbierze. My wiemy, co to jest prawdziwy protest. My znamy smak policyjnej pałki. My wiemy jak boli i co może zrobić gumowa kula. W rozmowach z ludźmi wielu pyta: to Wy jeszcze istniejecie, no bo Was nie widać, nie blokujecie. Nas zawsze cechowała odpowiedzialność a blokady i protesty to akt samoświadomości istnienia a nie polityczna chucpa. W nas jest rozwaga i odpowiedzialność.

Krzysztof Łysyganicz

26.9.2012


Załącznik do

Uchwały nr 2
Rady Krajowej Partii "Samoobrona"
z dn. 26 sierpnia 2012 r.


Regulamin Krajowego Kongresu Partii


§ 1.

Niniejszy Regulamin określa zasady przeprowadzenia Krajowego Kongresu Partii (dalej KKP) jako najwyższej władzy ustawodawczej Partii Samoobrona, zgodnie z r. VI., art. 9 pkt 1 Statutu Partii.

§ 2.

W Krajowym Kongresie Partii udział biorą delegaci wybrani przez Kongresy Wojewódzkie w liczbie do 15 osób z każdego województwa.

§ 3.

Kongresy Wojewódzkie mają obowiązek przedstawienia listy delegatów na KKP do dnia 28.10.2012. Listy delegatów powinny zostać przekazane w formie drukowanej na adres Biura Krajowego Samoobrony; 00-514 Warszawa Al. Jerozolimskie 11/19 lok. 14 lub w formie elektronicznej na adres partia@samoobrona.org.pl.

§ 4.

KKP uchwala porządek obrad. Otwarcia Kongresu dokonuje Przewodniczący lub p.o. Przewodniczącego partii.

§ 5.

KKP dokonuje wyboru Przewodniczącego Kongresu oraz Sekretarza Kongresu spośród delegatów.

§ 6.

KKP powołuje Komisję Mandatowo-Skrutacyjną, Komisję Rewizyjną, Komisje Uchwał i Wniosków, Komisję Statutową oraz Komisję Regulaminową.

§ 7.

KKP dokonuje wyboru Przewodniczącego Partii spośród kandydatów spełniających następujące kryteria:

a) zgłoszenie poparto podpisami co najmniej 15 delegatów

b) kandydat przekazał celem publikacji na stronie internetowej www.samoobrona.org.pl program rozwoju partii na lata 2012-2016, w formie elektronicznej na adres partia@samoobrona.org.pl. Do dnia 20.10.2012.

c) kandydat jest członkiem partii i spełniał obowiązki członkowskie w okresie minimum 6 miesięcy do dnia KKP.§ 8.

Każdy ze zgłoszonych kandydatów otrzymuje prawo do prezentacji swojego programu podczas trwania KKP w wymiarze 45 minut oraz odpowiedzi na pytania delegatów w wymiarze 15 minut.

§ 9.

KKP dokonuje wyboru Przewodniczącego Partii w głosowaniu tajnym zwykłą większością głosów.

§ 10.

KKP dokonuje wyboru Rady Krajowej (dalej RK)oraz Krajowej Komisji Rewizyjnej w liczbach określonych uchwałą Kongresu zgodnie z rozdziałem VI art. 9 pkt 11 Statutu Partii.

§ 11.

Kandydaci na członków RK dokonują autoprezentacji w czasie nie przekraczającym 5 minut.

§ 12.

KKP rozpatruje propozycje zmian Statutu Partii przedstawione przez powołaną przez RK Komisję Statutową. Przyjęcie zmian w Statucie wymaga większości 2/3 głosów.

§ 13.

KKP uchwala program partii.

Za Prezydium Partii
/-/ Lech Kuropatwiński
............

26.9.2012


Ważna informacja - Pilne

W niedługim czasie upływa termin zglaszania kandydatów do Powiatowych Rad Zatrudnienia

Bardzo prosimy o wytypowanie osób do Rad i przesłanie informacji w tym danych osobowych do Przewodniczącego ZZR Lecha Kuropatwińskiego. Drogą e-mail lub telefonicznie.

25.9.2012


 O Ś W I A D C Z E N I EZ przykrością stwierdzamy, że nasza prośby o przywrócenie 10 minutowych biletów MPK, a skierowane do Prezydent Hany Zdanowskiej - nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

W związku z powyższym, informujemy, że przystępujemy do przygotowań zorganizowania protestów w tym blokad centralnych punktów miasta w godzinach szczytu.
Zgodnie z planem ustalonym na Zarządzie, protest będzie realizowany cyklicznie, w tym rozważamy także możliwość zablokowania centralnych dróg wjazdowych do miasta.
Liczymy na znaczny udział innych organizacji prospołecznych w tym indywidualnych osób, zainteresowanych przywróceniem wspomnianych biletów.

To jest ostateczność. To jest nakaz obrony tych dla których czasami 1 złotówka stanowi majątek. Kto krzywdzi drugiego człowieka zasługuje na negację.

Zarząd Łódzki

25.9.2012


I tak bywa !!!

Poniżej zamieszczamy odpowiedź z UMŁ dotyczącą naszej inicjatywy przywrócenia biletów 10 minutowych. Niestety, idą w zaparte: nie, bo nie. Za nic mają ludzi i ich potrzeby.
 
 OECD: co piąte polskie dziecko jest ubogie
 

Co piąte polskie dziecko jest ubogie - alarmuje OECD. W porównaniu do innych krajów OECD Polska wypada najgorzej pod względem sytuacji materialnej i mieszkaniowej, całkiem dobrze zaś, jeśli chodzi o edukację - wynika z raportu, z którego szczegółami zapoznali się posłowie.

Na posiedzeniu Komisji polityki społecznej i rodziny dr. Simon Chapple z Wydziału Polityki Społecznej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) przedstawił szczegóły opublikowanego we wrześniu zeszłego roku raportu na temat sytuacji dzieci w krajach należących do OECD.

Jak wynika z raportu, przeciętny dochód rodziny w Polsce należy do najniższych wśród krajów OECD, a ponad 21 proc. polskich dzieci żyje poniżej granicy ubóstwa (przy średniej wynoszącej ok. 12 proc.). Jak podkreślił Chapple, gorzej mają tylko Meksyk i Turcja. Eurostat: 63 proc. Polaków nie stać na wakacje
 

1. 63 proc. Polaków nie stać, by raz w roku pojechać przynajmniej na tydzień urlopu poza miejsce zamieszkania - wynika z najnowszych danych Eurostatu o biedzie w Unii Europejskiej.

2. Z tych danych za rok 2008 wynika, że 20 proc. Polaków nie może sobie pozwolić na to, by wystarczająco ogrzać mieszkanie, 21 proc. - by przynajmniej raz na dwa dni jeść mięso, drób, rybę albo ich wegetariański, pełnowartościowy zamiennik, a 17 proc. nie stać na samochód. Po analizie tych wskaźników Eurostat policzył, że odsetek osób dotkniętych "materialnym niedostatkiem" wynosi w Polsce 32 proc., czyli należy do najwyższych w Europie. Oznacza to, że niemal co trzeci Polak pozbawiony jest, wbrew własnej woli, co najmniej trzech z dziewięciu dóbr materialnych różnych kategorii, które są wyznacznikiem poziomu życia.

3. Rodziny wielodzietne zagrożone ubóstwem
średnia w UE to 17 proc., natomiast w Bułgarii ten wskaźnik wynosi 51 proc., w Rumunii - 50 proc., na Węgrzech 37 proc., na Łotwie 35 proc. Najmniej osób, których nie stać na różnego rodzaju dobra, jest w Luksemburgu (4 proc.) oraz Holandii i Szwecji (5 proc.).

4. Od materialnego niedostatku Eurostat odróżnia biedę, która jest pojęciem względnym i zagraża osobom osiągającym przychody poniżej 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia w danym kraju. KE tłumaczy, że środki poniżej takiego progu ubóstwa uniemożliwiają pełne uczestnictwo w życiu społecznym, gospodarczym i kulturalnym - stąd mowa o tzw. wykluczeniu, które jest pojęciem szerszym niż bieda. W UE wskaźnik ten utrzymuje się na stabilnym poziomie 17 proc., natomiast w Polsce spadł z 19 do 17 proc. Dane potwierdzają, że najbardziej zagrożone i objęte biedą są dzieci (22 proc. w Polsce i 20 proc. w UE).

5. Pracujących na etacie biedacy - czytaj w Onet Biznes

Najwięcej tak rozumianej biedy jest na Łotwie (26 proc.), w Rumunii (23 proc.) i w Bułgarii (21 proc.), podczas gdy najmniej w Czechach (9 proc.), Holandii i na Słowacji (11 proc.), przy czym trzeba pamiętać, że próg ubóstwa różni się znacząco w poszczególnych krajach.
Eurostat opublikował te dane z okazji inauguracji Europejskiego Roku Walki z Biedą i Wykluczeniem Społecznym pod auspicjami Komisji Europejskiej i hiszpańskiego przewodnictwa w UE. Pomagaj
 
Dla Ciebie to jedno kliknięcie, dla nich to kwestia godnego życia. Nie wahaj się!

 


 Konstytucja
 
Konstytucja - projekt Samoobrony
  

 


 Program
 
Program Społeczno-Gospodarczy Samoobrony
  
 Umowy
 

 2. Deklaracja programowa
      "Solidarne Państwo"
 
TVN
  
 
GW
  

poprzednio:  0  1  2  3  4  5